Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok

marekxix 08 Sty 2020 12:07 516 42
    bajdu
    Poziom 23  
    Prawdopodobnie wracamy do początku -listwy led.
    gasior
    Poziom 26  
    Warto zainwestować w tester do LED'ów, coś jak na obrazku, tylko z tego co widzę to w Polsce trochę się za to cenią (minimum 150zł). Spróbuj od Chińczyków albo ebay z UK - ja płaciłem 11 funtów (z przesyłką w UK), więc 1/3 ceny polskiej. I też się zmagam z podobnym "Panasonicem". Pozdrawiam

Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok
    marekxix
    Poziom 3  
    Właśnie mam problem podpinam napięcie i słabo świecą na jednym pasku świecą mocno ale nie wszystkie ? Czemu tylko na jednej

Dodano po 19 [minuty]:

Dobra sprawdziłem😀 dwie diody nie świecą na jednej listwie . Do wymiany ta listwa? Czy mogę cis zrobić przy tych ledach?

Jak macie ten telewizor to zasilacz od laptopa 19V 2.38A przykładany do pinów testowych + - działa bardzo dobrze Diody mocno świecą . Bez testera się obejdzie.

Listwy składane po dwie Listwy na pasek . Przykładałem do listew. W Pasku drugim B_ Right dwie nie świecą.
  • Pomocny post
    bajdu
    Poziom 23  
    Od samego początku z kol.krakarak piszemy Ci o listwach,najlepiej wymienić je na nowe. Chcesz naprawiać to można wymieniać poszczególne diody tylko za trochę może być powtórka.
    marekxix
    Poziom 3  
    Dzięki za pomoc ! Jedną listwę z 6 diodami wymieniłbym b-right . A do czasu wymiany nie można by coś zrobić żeby tv bez tych ledow działał ?
  • Pomocny post
    bajdu
    Poziom 23  
    Musisz delikatnie podważyć plastik na diodzie tej uszkodzonej i zobaczyć jaka jest dioda ew. trzeba odlutować i zobaczyć jak wyglądają styki tej diody ,taką dokupić i wlutować. Oczywiście wcześniej zorientuj się czy masz diody 3V.
    marekxix
    Poziom 3  
    Po wymianie dwóch diod telewizor jak narazie działa . Jest nowy problem widoczne poświaty miejscu nowych diod . Czy ma to związek z tym ze świecą za mocno? Soczewki osądzałem tak jak były wcześniej . Diody w poziomie prosto wlutowane hotair starałem się bardzo wyczyścić ślady po lutowaniu raczej to nie jest powód. Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok
    krakarak
    Poziom 39  
    Soczewki rozpraszające przykleiłeś z powrotem?
    marekxix
    Poziom 3  
    Tak, przetarłem je nawet . Przyklejone jak w oryginale. Diody kupione do modelu telewizora konkretnego. Wyglada to tak jakby bokami pomiędzy stojakami soczewki żarzyło się światło.
    bajdu
    Poziom 23  
    W poprzednim poście pisałem Ci że najlepiej wymienić na nowe listwy. W tym wypadku źle wklejone plastiki rozpraszające, zdarza się że plastiki z czasem robią się matowe miejscami i najlepiej wymienić je na nowe.
  • Pomocny post
    gasior
    Poziom 26  
    Przy wymianie pojedynczych diod hot air-em często przebarwia się biała powierzchnia dookoła nich. Używam taśmy kapton aby te przebarwienia zminimalizować, a w niektórych przypadkach żeby przywrócić oryginalną temperaturę barwową zamalowuję przebarwione miejsca białym pisakiem nitro. Można też farbę w sprayu, ale więcej zachodu z osłanianiem wszystkiego dookoła. Efekt, który pokazałeś na zdjęciach wygląda na inną wysokość/grubość diody w stosunku do oryginalnej.
    marekxix
    Poziom 3  
    gasior napisał:
    Przy wymianie pojedynczych diod hot air-em często przebarwia się biała powierzchnia dookoła nich. Używam taśmy kapton aby te przebarwienia zminimalizować, a w niektórych przypadkach żeby przywrócić oryginalną temperaturę barwową zamalowuję przebarwione miejsca białym pisakiem nitro. Można też farbę w sprayu, ale więcej zachodu z osłanianiem wszystkiego dookoła. Efekt, który pokazałeś na zdjęciach wygląda na inną wysokość/grubość diody w stosunku do oryginalnej

Przebarwienie zostawiłem wokoło żółte ale wydawało mi się ze nie ma go za dużo i tylko w pobliżu diody i niezbyt ciemne wlutowane diody są identyczne minimalnie mogły przez nadmiar cyny podnieść się do góry. Minimalny żółty wokoło mógłby powodować ciemną plamę na środku z rozświetleniem po bokach ? Jeszcze mogło zostać trochę białej substancji która znajdowała się na soczewce od środka jedna przetarła się lepiej druga mniej i właśnie jedną widać mocniej a drugą mniej. Tylko ze te rozświetlenie jest równomierne. Mam rozumieć ze soczewka jest bardzo dokładna i musi być 100% czysta? Inaczej odbija światło i swieci dołem i przez to ją widać . Nie jestem pewny tylko czy będzie możliwość je umyć w pełni .
    marekxix
    Poziom 3  
    Kołki plastkowe o których chyba nie wspominałem połamały się ale nie sądziłem ze w nich szukać przyczyny, tylko ze układ kołków pozostał bez zmian i po lewej tez zaczęło trochę widać inną diodę , poszukam oslonki do dybli skrócę do wysokości potrzebnej , może to brak albo zbyt duże zagęszczenie bo większość umieściłem w okolicach tych dwóch diod to lepiej wszystkie połamać czy więcej wstawić kołków ? Zamaskowałem czarne pole pod diodą i wyczyściłem soczewki nadal swieci ale mniej i bez czarnego puntu widać teraz tylko poświatę. Przed wymianą diod brak wszystkich kołków nie miał wpływu widocznego na podświetlenie