Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok

02 Sty 2020 18:33 555 42
  • Poziom 3  
    Panasonic 48CX350B Vestel
    Podświetlenie wyłącza się po minucie Dzwięk OK

Podświetliłem matrycę i jest obraz niema podświetlenia, Szybciej się to dzieje kiedy włączam 4k Youtube. Na ekranie również widać czarny artefakt którego wczesniej nie było. Nie wiem czy ma związek z brakiem obrazu. Wolałbym nie dostawać sie do ledów zeby nie uszkodzić ekranu. Sprawdzałem pobierznie płytę główną nic szczególnego nie zauważyłem.
    Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok 17IPS20
    Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok
  • TestoTesto
  • Poziom 39  
    Ten "czarny artefakt" to może być okopcenie od przepalonego LED-a.
  • Poziom 3  
    Czy wyłączał by sie telewizor od takiego leda?
    a z drugiej strony tez jest podobnie ale blizej brzegu mniej widoczne,
    kilka tygodni nie używałem TV wszystko wczesniej było okey prócz tego ze pamiętam czasem jakis fragment ekranu rozmiarów zasięgu jednego takiego leda lekko migotał jasniej ciemniej, ale to miejsce jest okey. Mam ledy od HITACHI 43HK6T74U Vestel 43". Nie otwerałem nie wiem jak wyglądają tu ledy. coś można na to poradzić ominąć tego leda jak spalony?

Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok
  • Poziom 25  
    Tak jak napisał krakarak. Nawet jeden led , jeśli było przegrzanie lutu pod diodą i przepalenie laminatu powoduje przerwę w obwodzie i będzie skutkowało wyłączeniem podświetlenia. Należy wymienić listwy na nowe.
  • TestoTesto
  • Poziom 3  
    Tylko ze za każdym uruchomieniem tv działa prawidłowo dopiero po kilku minutach gaśnie podświetlenie, zakładając ze poszły dwie diody może są takie same w hitachi można by przelutowac , muszę mieć pewność ze napewno diody . Miał ktoś podobnie?
  • Poziom 39  
    marekxix napisał:
    ...muszę mieć pewność ze na pewno diody . Miał ktoś podobnie?

Czytając tematy w dziale RTV, bardzo wielu. I dlaczego wymiana diod a nie listew?
  • Poziom 25  
    Przy 48" wymieniać powinno się nowe listwy, wszystkie. Masz gwarancję dłuższej pracy tv.
  • Poziom 3  
    Listwy z 43 calowego są pewnie krótsze , nowe listwy to chyba spory wydatek,

Podświetlenie jest na 50% i telewizor Wyłączył się po 40 minutach Może jednak coś z płytą główną? Mam wrażenie ze po tym jak dotykałem miejsce z plamą ciemną jest mniej widoczna .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    marekxix napisał:
    jak dotykałem miejsce z plamą ciemną jest mniej widoczna .

Chcesz to rozmasować :-) ?... I po ciemku, bez podświetlenia oglądać?...
    Musisz podjąć decyzję czy naprawiasz i ponosisz koszty czy wystawiasz pod śmietnik dla złomiarzy.
  • Poziom 25  
    Jak dotykasz palcem miejsce z ciemną plamą i jest mniej widoczna to po prostu ją zasłaniasz,naciśnij lekko matrycę w innym miejscu i zobacz co się dzieje.Każda naprawa kosztuje i decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 3  
    Mam ledy A type rev0.3 Vestel 43’ czy wymieniając na te listwy Podświetlenie zadziała? Wszystkie jak już czy jeśli z jeden poszły to jedną? Wątpię ze intensywność światła ta sama . Na jednych jest po 9 ledów na innych po 8. A tutaj w panasonicu?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    "A tutaj w Panasonicu?" ... A rozkręć i zobacz, w czym problem kolego?! Albo zmniejsz jasność podświetlenia na 1% i oglądaj tylko w nocy, może wyciśniesz więcej czasu jak wspomniane przez ciebie 40 minut.

Temat kręci się w koło jak pies za ogonem...
  • Poziom 3  
    Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok Panasonic 48CX350B 17IPS20 Podświetlenie wyłącza się po minucie dzwięk ok Okazało się ze raczej był to kurz, osmolenie z wnętrza obudowy ledy okey nic przy nich nie widać szczególnego, wyczyściłem założyłem wszystko jak było ekran czysty i wszystko działa jak narazie z 30 minut na 50% jasności . Co pomierzyć na płycie w takim razie? Możliwe ze coś się przegrzewa i wtedy następuje wyłączenie podświetlenia może mosfety , Coś co temperatura ma wpływ na jakość pracy .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz czekać z woltomierzem podłączonym pod zasilanie diod podświetlenia, jak zgaśnie to wyłącz TV i po chwili włącz jednocześnie obserwując zachowanie woltomierza. Jak napięcie choć na chwilę się pojawi a diody nie błysną to problem tkwi w nich, jak nie będzie napięcia to w zasilaczu.
  • Poziom 3  
    Może zimne luty bo działa z godzinę już zmieniłem na 100 światła i działa z 10 minut wcześniej tyle nie wytrzymywał.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jak już zdjąłeś matryce to zdejm ten biały ekran i pomierz diody, jedni sprawdzają całe listwy inni poszczególne ledy,trochę cierpliwości i już wszystko wiesz.
  • Poziom 3  
    Niestety wyłączył się, działał z półtorej godziny na 100% oświetlenia . Ponowne załączenie tv I znów działa prawidłowo. Podłączałem napiecie 12 V do listw tylko środkowa listwa 5 diod świeciło na dziewięć Intensywnie. W innych listwach tylko po podłączeniu minusa delikatnie świeciły wszystkie . Podłączałem do wyjść z oznaczeniem minus plus na listwach . Okopcenie jak widać na zdjęciach nie wyglada na pochodzące z diod. Jeśli po włączeniu raz by świeciły raz nie może by oznaczało to ze coś na listwach przestaje łączyć ale tu za każdym razem telewizor włącza się I działa prawidłowo.

Zasilacz ? Tylko co teraz w takim razie
  • Poziom 25  
    Jeżeli podłączałeś zasilacz (wtyk od listew odłączony od płyty zasilacza), i widzisz że każda z listew inaczej się zachowuje to masz problem rozwiązany. Wymieniać tylko na nowe listwy.
  • Poziom 3  
    bajdu napisał:
    Jeżeli podłączałeś zasilacz (wtyk od listew odłączony od płyty zasilacza), i widzisz że każda z listew inaczej się zachowuje to masz problem rozwiązany. Wymieniać tylko na nowe listwy.

Tam nie podłączyłem, do listew osobno do pinów płaskich z plusem i minusem, świeciły trochę, wszystkie tak samo. Nie miałem 24V tylko 12 V 2A . Na 24V powinny świecić maksymalenie na pinach testowych? Tylko ze przy tych 12V na jednej środkowej listwie swieciło 5 z 9 diod maksymalnym światłem. Inne kiedy przykładałem minus z zasilacza bardzo lekko świeciły. powiedziałbym ze wszystkie na każdej z listw. Ekran po załączeniu jest bardzo jasny i mozna zmieniać procentowo oswietlenie nie jest możliwe zeby to 5 diod tak bardzo oświetliło ekran. Czy to wskazuje na problemy z zasilaczem? Co w takim razie teraz?

Dodano po 4 [minuty]:

krakarak napisał:
    Możesz czekać z woltomierzem podłączonym pod zasilanie diod podświetlenia, jak zgaśnie to wyłącz TV i po chwili włącz jednocześnie obserwując zachowanie woltomierza. Jak napięcie choć na chwilę się pojawi a diody nie błysną to problem tkwi w nich, jak nie będzie napięcia to w zasilaczu.

Pojawia się napięcie bo Diody po włączeniu ponownym telewizora od razu świecą za każdym razem , tylko coś je wyłącza w trakcie oglądania audio słychać obraz widać ze jest latarką można podświetlić . Coś się przegrzewa nie wydaje mi się że to zimne luty czy diody.
  • Poziom 25  
    Z wypowiedzi wnioskuje że masz zasilacz 12V,jeżeli masz ograniczenie prądu to ustaw np. na 50mA i sprawdzaj diody/oskrobać lakier lub szpilkami sprawdzasz po 3 szt diod-mają jednakowo świecić/.
  • Poziom 3  
    czy uszkodzonymi diodami za każdym razem uruchamiał by sie telewizor z dobrze oświetlonym obrazem ? wystarczy go wyłączyć ponownie i znów jest okey, dlaczego miałby byc to diody? To raczej nic ważnego ale w okolicach dużego transformatora żółtego było bardzo dużo silikonu czarnego nie wiem czy to mogło wpłynąc na pracę diod które tam sie znajdują.
  • Poziom 25  
    Czarny silikon to pewnie jakiś klej montażowy więc tym bym się nie przejmował.Z uszkodzonymi diodami tv nie raz potrafi działać dość długo zwłaszcza jak obniżysz podświetlenie.Oczywiście może być usterka w zasilaniu ledów, ale jak masz rozebrane podświetlenie to najprostsza metoda to sprawdzenie poszczególnych ledów.
  • Poziom 3  
    Włączyłem tv na 100% oświetlenia wył oszczędzanie energi . Wyłączyły się ledy po 7 minutach . Włączyłem tv i teraz na internet tv jak nie używam ekranu ściemnil die stopniowo do niskiego poziomu obraz nadal jest, po wciśnięciu klawisza menu rozjaśnia się do maksymalnej wartości . Po włączonym filmie pełny ekran pelne światło cały czas. Może problem z oprogramowaniem ? Watomierzem zmierzyłem pełne światło 130 W
    Jak się wyłącza 42 W spada do ok 36,6 W
  • Poziom 3  
    Diody działają wszystkie świecą co w takim razie innego może nie działać ? Coś się przegrzewa ?
  • Poziom 39  
    Uściślijmy, bo w pierwszym poście piszesz, że ginie tylko podświetlenie a fonia oraz obraz jest (oczywiście widać go gdy podświetlisz ekran latarką) ?
    Tak jak kolega bajdu winiłbym diody...

Wymontuj zasilacz i powoli, używając lupy, sprawdź luty na elementach, na których wydziela się moc - tranzystory, diody, rezystory dużej mocy. Jak masz wątpliwości to przelutuj cyną z kalafonią. Uważaj na kondensatory, na których może jeszcze być napięcie, bo potrafi lekko wstrząsnąć.
  • Poziom 25  
    Jeśli ledy rzetelnie sprawdzone , to zrób co pisze kolega krakarak. Później ew. do podstawienia tranzystor i scalak od sterowania ledami.
  • Poziom 3  
    A i jeszcze jedno słychać mam wrażenie dość głośno którąś z cewek nie wiem czy to ma znaczenie i czy to normalne .

Nigdzie nie widać zimnych lutów, co teraz w takim razie?

Mam takie pytanie: są na internecie zasialacze 17IPS20 czy z innych telewizorów by pasowały? Wystarczy że to samo oznaczenie mają? Bo zauważyłem że róznią się liczbą kondensatorów czy obecnoscią układów scalonych.
  • Poziom 3  
    Mam nowe spostrzeżenie jaśniej ciemniej zaświeciła możliwe jedna dioda co wskazuje ze może jednak coś na listwach diod .od płyty głównej by tak nie świecił jaśniej ciemniej fragment ? Tylko na co zwrócić uwagę ? Jak sprawić żeby świeciły całym światełem wszystkie? Jesli są sprawne ?