Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Co jest powodem trzeszczenia w obudowie SG1 TG?

KacperKacpee 02 Jan 2020 21:13 393 11
    KacperKacpee
    Level 3  
    Witam mam problem otóż coś trzeszczy mi w komputerze.
    Dźwięk ten nasila się kiedy przesuwam obudowę od tyłu
    Dźwięk ten mija/jest cichy gdy komputer zostanie lepiej ustawiony
    Wentylatory pracują tak jak powinny nie wydaja dziwnych dźwięków.
    Czy ma ktoś pomysł co to może być?
    Czy muszę się tym przejmować?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze, że podczas gdy wentylatory pracują szybciej dźwięk ten się nie nasila a wręcz go nie słychać
    KacperKacpee
    Level 3  
    Dysk twardy działa prawidłowo
    Problemem jest prawdopodobnie metalowy panel boczny lub jakiś kabel
    Jeśli to jedna z tych rzeczy to czy warto coś z tym robić jeśli nie przeszkadza?
    dt1
    Admin of Computers group
    Dysk może i działąć prawidłowo, ale dźwięki głowic czy wibracje mogą powodować różne dźwięki.
    Blachy jak najbardziej - jak zdejmiesz, to będziesz wiedział, czy to blacha.
    Kabel raczej łątwy do namierzenia.

Ciężko stwierdzić, czy warto coś z tym robić. Mi by to przeszkadzało i bym robił. Jak Tobie nie przeszkadza i komputer masz na gwarancji - to możesz decydować.
    KacperKacpee
    Level 3  
    Po poluzowaniu metalowego panelu bocznego wyraźnie dźwięk narasta i jest mocniejszy
    Więc wszystko skazuje na to, że to ten panel

Dodano po 31 [sekundy]:

Dziękuję za pomoc
    atomic99
    Level 34  
    @KacperKacpee Kup coś takiego "MATA wygłuszająca PIANKA kauczukowa z KLEJEM 3mm" (na allegro po 4,25zł/szt) , naklej na panel boczny i jak obija Ci się jakiś kabelek to pianka go dociśnie i powinno przestać brzęczeć.
    KacperKacpee
    Level 3  
    Tak to panel tylni jest on źle zamocowany
    Przy następnym czyszczeniu komputera to naprawię
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    dt1
    Admin of Computers group
    Nie lepiej zamiast kleić piankami po prostu zrobić to, co powinno się zrobić na samym początku - czyli porządnie i poprawnie ten komputer złożyć? Jeśli to ktoś składał na handel, to prawdopodobnie składał byle jak, byle szybciej, więc warto taki sprzęt i tak dokładnie przejrzeć.

Co do panelu tylnego to jest to stała część obudowy i tam akurat nie powinno być jakiegokolwiek luzu, bo w zasadzie nie ma tam chyba żadnych łączonych części.
    KacperKacpee
    Level 3  
    Sam go składałem

Dodano po 44 [sekundy]:

Jakiś czas temu musiałem zdjąć panel i z pośpiechu źle go zamontowalem
    atomic99
    Level 34  
    @KacperKacpee Kup tą matę, koszt niecałe 20zł z wysyłką, a naprawdę dużo daje, kleje takie maty w obudowach jak składam droższe komputery,
    używam głównie obudów SilentiumPC Armis AR5 lub AR7 w różnych wydaniach niestety nie posiadają one wygłuszenia, taka pianka to nie duży koszt a robi robotę.
    KacperKacpee
    Level 3  
    Dzięki jeśli będzie potrzeba to przetestuję ale wydaje mi się, że odpowiednie włożenie panelu wystarczy :D

Dodano po 7 [minuty]:

Ogólnie podczas sprawdzania tylni panel został lekko docisniety i dźwięk ten zniknął.
    Przy następnym czyszczeniu komputera go poprawie i będzie spokój :D
    Jeszcze raz dzięki za pomoc i życzę miłej nocy.