Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Metalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Siemens - wybór odpowiedniego

Coutinho11 02 Jan 2020 23:18 1161 4
    Coutinho11
    Level 3  
    Chcę kupić ekspres do kawy, proszę o poradę, który ekspres lepszy.

Szukałem czegoś do ceny 2500 zł.
    Nie jestem zwolennikiem posiadania pojemnika do mleka, wolę mieć rurkę do kartonu.
    Brałem pod uwagę też Philips Latte Go, ale on ma właśnie pojemnik.
    Ostatecznie najbardziej jestem zainteresowany tymi ekspresami:

Siemens TP507R04
    czy
    Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100

Który z nich jest lepszą opcją? Czy w tej cenie znajdę jeszcze coś ciekawego?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Metalwork
    sorier
    Level 25  
    Jeden ma stary zaparzacz Boscha a drugi nowy. Rozsądniej byłoby wziąć starszy, bo jest sprawdzony. Z nowym od początku były problemy, wymieniali czasem na gwarancji na poprawioną wersję.

Szukaj ekspresu który ma tylko takie opcje z których na pewno będziesz korzystał, za zbędne wodotryski szkoda dopłacać. Poza tym dobrze jak będzie prosty w budowie, popularny i będzie miał łatwo dostępne i tanie części. To zresztą dotyczy każdego urządzenia, nie tylko ekspresu :)

Jeżeli chodzi o spienianie mleka, to sprawdź jak się to rozbiera i czyści w każdym ekspresie, bo na pewno będziesz to musiał robić. Nie licz na to, że automatyka zrobi to za ciebie. Zresztą dotyczy to też zaparzacza i tacki ociekowej.
  • Metalwork
    Borutka
    Level 29  
    Coutinho11 wrote:
    Który z nich jest lepszą opcją? Czy w tej cenie znajdę jeszcze coś ciekawego?

To zależy czy ma być ozdobą kuchni, czy kawa ma być dobra.
    Moim zdaniem grupa BSH produkuje wszystko na świetnym poziomie... ale ekspresy raczej nie. Obecnie mam w domu Siemensa EQ3 S.500, pijałem z EQ6 S.100. EQ3 kupiłem ze względu na okazję cenową oraz sposób przyrządzania mlecznej kawy, bo częściej piję czarną, a w wężykach też gnije mleko i na dodatek ciężko dokładnie umyć. Wg instrukcji EQ6, wężyk należy wymieniać co kwartał, czyli rocznie 140 zł plus przesyłka. Kawa z nich niby OK, dopóki nie porównam naparu z mojego poczciwego Saeco Intelia. W zasięgu mam również Picobaristo Deluxe i tu kawa jest jeszcze lepsza plus świetnie spienione mleko. Pojemnik jest łatwy w czyszczeniu.
    Może EQ6 S.700 robi lepszą kawę, bo to jednak trochę lepsze EQ6, ale i tak raczej smak kawy nie zrekompensuje jego ceny.
    andrzej20001
    Level 43  
    Może nie na temat, ale mam Nivona z 7 lat. Bez zastrzeżeń.
    Borutka
    Level 29  
    Ekspres Siemens - wybór odpowiedniego
    Dla przykładu wrzucam fotkę cremy ze starego Saeco Intelia. Kawa bez mleka, marketowa Lavazza Oro, podwójna kawa czyli 8g/82ml x2.