Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sporo wątpliwości: Samsung QE55Q70RA czy Sony kd-55XG8596 ?do Utube,ps4,internet

03 Sty 2020 07:52 1122 6
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie
    Mam do Was sporo pytań , bo jestem w kropce potężnej, sporo się naszukałem odpowiedniego tv i w końcu wydawało mi się że znalazłem odpowieni dla siebie tj Samsung QE55Q70RA - tv ma sluzyć glownie do do Utube,ps4 pro,internet, filmy i seriale z usb, aplikacje multimedialne.
    Ma raczej stać na biurkach i stolikach ( bo bedzie podpinany do ps4 pro - w przyszlości moze ps5 ) niż wieszany na ścianie dlatego zdecydowałem się na 55 cali bo 65 raczej nie da rady stać na biurku z takimi gabarytami i trzeba go wieszać na ścianie (niemobilny) - chociaż daradzali im 65 bo niby lepszy do gamingu i rzeczywiście robi różnicę przy oglądaniu filmów ? prosze o poradę w tej kwestii

Po lekturze na zagranicznych i polskich stronach, recenzjach na utube wszędzie zachwyty na samsungami QLED , że idealne do ps4 (niski input lag) , wszystko ładnie i pięknie w opiniach )

Poszłem do pogadać z paroma sprzedawcami w sklepach z TV i tu każdy jechał po samsungach (różnych nie tylko z serii q60, q70 i innych) że przereklamowany , że brak dolby vision ( proszę o wyjaśnienie czy jest to duży brak zważywszy na moje cele).
    Że brak kodeków do filmów z USB - jeden z głównych moich celów - mega minus

Wszyscy sprzedawcy wpinali usb do intresujących mnie samsungów z q60, q67 , q70 i pokazywali mi przykładowe testy na filmikach i było wyraźne mega smużenie !!! byłem w szoku !!! - wyjaśniali że to wina kiepskiego procesora w samsungach , który nie daje rady - co mnie zdziwiło z tv w tej cenie !!

Samsunga porównali do Sony kd-55XG8596 i kd-55XF9005 .... w zasadzie teraz bardziej skłaniam się ku Sony kd-55XG8596 bo model z 2019 r. i chyba wszystkie z nazwą XG sa z 2019 a te XF z 2018 - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Że niby procesor Processor X1 i X1™ Extreme zostawia w tyle inne Samsungi z Quantum 4K inne firmy - proszę o doradzenie mi w tej kwestii ? czy to prawda? jaki procesor i jaka serie dobrac aby w przyszłosci wogóle sie nie przejmować smużeniem na TV ??

Nie znam się na modelach Sony daltego proszę o pomoc i wyjaśnienie czym różnia sie modele np te ze znacznkiem XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596 ...i te z serii XF 9505 i XF9005.

Znalazłem też informacje ze interesujące mnie model Sony Sony kd-55XG8596 ma dużo większy input lag niz samsung i troche go to dyskredytuje w ps4 ( głowne zadanie tego TV) prosze o doradzenie czy to prawda ?

Co radzicie , może jeszcze jakiś inny model albo firma do w/w zadań? głównie - Utube,ps4 pro, ps5 , internet, filmy i seriale z usb, aplikacje multimedialne
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator RTV Co kupić
    galtar napisał:
    chociaż daradzali im 65 bo niby lepszy do gamingu i rzeczywiście robi różnicę przy oglądaniu filmów ? prosze o poradę w tej kwestii

Bzdura. Jak masz do TV powyzej 3m to lepiej 65 cali - kwestia wielkości.

galtar napisał:
    Po lekturze na zagranicznych i polskich stronach, recenzjach na utube wszędzie zachwyty na samsungami QLED , że idealne do ps4 (niski input lag) , wszystko ładnie i pięknie w opiniach )

Zachwyt to moze za dużo powiedziane ale w swojej cenie faktycznie są dobre. Maja dobry tryb Motion Plus Gra - podnosi płynność w grach.

galtar napisał:
    że brak dolby vision

Poczytaj: https://www.spidersweb.pl/2019/09/jaki-telewizor-dolby-vision.html

galtar napisał:

Weź kilka przykładowych filmów jakie oglądasz na pendroive do sklepu i sprawdz sam. Innej metody nie ma.

galtar napisał:
    Wszyscy sprzedawcy wpinali usb do intresujących mnie samsungów z q60, q67 , q70 i pokazywali mi przykładowe testy na filmikach i było wyraźne mega smużenie !!! byłem w szoku !!! - wyjaśniali że to wina kiepskiego procesora w samsungach , który nie daje rady - co mnie zdziwiło z tv w tej cenie !!

Dziwne to trochę - inne marki tv nie smużyły ?
    Może kwestia ustawień w sklepie...

galtar napisał:
    Samsunga porównali do Sony kd-55XG8596 i kd-55XF9005 .... w zasadzie teraz bardziej skłaniam się ku Sony kd-55XG8596 bo model z 2019 r. i chyba wszystkie z nazwą XG sa z 2019 a te XF z 2018 - poprawcie mnie jeśli się mylę.

55XG85xx to IPS - słaba czerń i HDR, słabiutki kontrast - marny do gier czy filmów wieczorami.
    55XF9005 - bardzo dobry model. Ma już FALD i bardzo dobry HDR. Minus to to mało RAM (2 GB) dla AndroidTV.

XG-2019
    XF-2018

galtar napisał:
    Że niby procesor Processor X1 i X1™ Extreme zostawia w tyle inne Samsungi z Quantum 4K inne firmy - proszę o doradzenie mi w tej kwestii ? czy to prawda? jaki procesor i jaka serie dobrac aby w przyszłosci wogóle sie nie przejmować smużeniem na TV ??

To wszystko Mediateki ;) Szału nie ma w żadnym.
    Sam procesor nic nie zrobi bez odpowiedniego software. Moim zdaniem najlepiej ze smużeniem radzi sobie Panasonic (OLEDy) potem Sony, dalej Samung, LG choc róznice są minimalne. Kwestia ustawień pod siebie.
    No ale oko każdego z nas troche inaczej postrzega obraz.

galtar napisał:
    Nie znam się na modelach Sony daltego proszę o pomoc i wyjaśnienie czym różnia sie modele np te ze znacznkiem XG8505 / XG8577 / XG8588 / XG8596

Technologicznie niczym. Obraz ten sam.
    Inne podstawy, konał sprzedaży, piloty, obudowy.

galtar napisał:
    i te z serii XF 9505 i XF9005.

XF9005 to 2018 i kontynuowany na 2019
    XG9505 to 2019 - ciut gorszy HDR ale więcej RAM 3GB

galtar napisał:
    Znalazłem też informacje ze interesujące mnie model Sony Sony kd-55XG8596 ma dużo większy input lag niz samsung i troche go to dyskredytuje w ps4 ( głowne zadanie tego TV) prosze o doradzenie czy to prawda ?

Nie. Sony XG85 ma input lag 14ms, Samsungi Q70 dokładnie tyle samo czyli 14 ms.

galtar napisał:
    Co radzicie , może jeszcze jakiś inny model albo firma do w/w zadań? głównie - Utube,ps4 pro, ps5 , internet, filmy i seriale z usb, aplikacje multimedialne

Sony 55XG9505 - chyba najbardziej uniwersalny oparty na AndroidTV.

Ewentualnie poczekaj na modele 2020, bo do PS5 będzie potrzebne HDMI 2.1 aby w pełni skorzystać z możliwości konsoli.
    Poczytaj co daje HDMI 2.1 w nowych generacjach konsol...
  • Poziom 20  
    galtar napisał:

Samsung nie odtwarza starych filmów kompresowanych divx'em/xvidem.
    Przy wielkości ekranu np 55" te stare filmy i tak wyglądałyby tak fatalnie że nie da się na nie patrzeć. W zasadzie wszystko poniżej 720p jest nieoglądalne.
  • Poziom 3  
    w takim razie - bez kompromisów chyba tylko to zadowoli mnie na max :
    LG OLED55C9
    fakt ze rozbiję świnke córki ( hahahaa ) ale jest chyba bezkompromisowy
    co myslicie o tym LG ?
  • Moderator RTV Co kupić
    galtar napisał:
    co myslicie o tym LG ?

Bardzo dobrze myślimy :)
    Moim zdaniem najlepszy TV końca 2019 roku patrząc na relacje ceny do możliwości.
  • Poziom 16  
    jarrod napisał:

Samsung nie odtwarza starych filmów kompresowanych divx'em/xvidem.
    Przy wielkości ekranu np 55" te stare filmy i tak wyglądałyby tak fatalnie że nie da się na nie patrzeć. W zasadzie wszystko poniżej 720p jest nieoglądalne.

To znaczy, że do kolekcji rodzinnych filmów sprzed lat najlepiej kupić drugi tv?
  • Poziom 20  
    adse napisał:

To znaczy, że do kolekcji rodzinnych filmów sprzed lat najlepiej kupić drugi tv?

Nagraj te cenne filmy na pendriva. Pójdź do sklepu i poproś o włączenie... Może jak zobaczysz piksele 10x10cm to zrozumiesz ;)