Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr ALPS>renowacja

24 Wrz 2005 14:30 4372 5
  • Poziom 15  
    Witam!
    W wieży Kenwood mam potencjometry firmy ALPS.
    jest ich tam w sumie 4.
    Ale nie prawidłowe działanie występuje w dóch: od balansu i od głośnosći.
    Mianowicie potencjometr od balansu:
    -Trzeszczy przy dokonywaniu zmian w obu kanałach
    -nie do końca separuje kanał(gdy dam np. balans tylko na prawą kolumne to jednak po podgłośnieniu w Lewym kanale słychać myzyke-same wysokie tony trzeba jednak ucho przyłożyć.)
    -Ośka potenc. "lata"(jest dość lużna) t.zn moge sobie nią ruszać do góry do dołu w prawo w lewo.. a tak chyba być nie powinno ..
    Kolejny potencjometr jest od głośności.
    Ten sprawuje sie troche lepiej delikatnie trzeszczy włściwie jest to tak małe trzeszczenie że również trzeba ucho przyłożyć zeby usłyszeć..
    Jak napisałem wyżej sprzet ma ok.12 lat a zatem nie jest dosć nowy i zrozumiałe są powyższe usterki.
    Ale czy da sie je zwalczyć zwykłym Sprayem?
    Słyszałem o czymś takim: "CLEANSER" czy to dobry środek?
    Jeszcze jedno pytanko: czy jakość potencjometrów ALPS zależy od ich kolorów? ja posiadam np. lekko zielone.

Pozdrawiam, stk401
  • Poziom 22  
    Bardzo luxna ośka to raczej potencjometr do wymiany , natomiast ten od siły głosu mniej zdewastowany mozna zregenerować nie znam środka podanego w opisie natomiast przemycie spirytusem lub czysta benzyna powinno dac zadowalający efekt szczególnie zwróc uwage na szczotki (tj. slizgacz) zbierający się tam kurz powoduje takie objawy. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam!
    Czy potencjometr trzeba w tym przypadku rozebrać?
    W którym miejscu należy przemyć środkiem?
    potencjometr jest z silniczkiem wieć nie chce czegoś zpaskódzić.

Pozdrawiam!
  • Poziom 33  
    do czyszczenia potencjometrów bardzo dobry jest KONTAKT P specjialy do tego typu rzeczy swoja droga szkoda by wymieniac tych alpsów fajne robia oni potki
  • Poziom 22  
    Skoro są to potencjometry z silniczkami, to uzyj kontaktu jak radzi kolega, lecz będziesz musiał tę czynnośc powtarzac, co kilka tyodni, gdyż nie usuniesz brudu a polepszysz styk ślizgacza z ścieszka oporową.
  • Poziom 15  
    WItam!
    Problem rozwiązany, temat zamykam dziekuje za pomoc

Pozdrawiam