Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BP Amsterdam TCM126

TYTUS... 24 Sep 2005 14:35 1241 10
Optex
 • #1
  TYTUS...
  Level 32  
  Czy komus się udało w tym radiu wejśc w master cod??? Standardowe kombinacje nie wchodzą a w instrukcji nic nie wyczytałem na ten temat.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  waldi58
  Level 24  
  klawisze 1 i 4 i musi wejść . Czasami uszkodzona jest klawiatura i są wtedy problemy. Niestety klawiatura jest oporowa i czyszczenie jej niekiedy niewiele daje.
 • Optex
 • #3
  TYTUS...
  Level 32  
  Niestety tej kombinacji też prubowałem
 • #4
  TYTUS...
  Level 32  
  No niestety myśle że klawiature mam dobrą ponieważ po włączeniu pisze "INSERT CARD" natomiast po naciśnieciu klawisza innego niż 1 wyskakuje "EMERGENCY 112 POSSIBLE". Numer 112 da się wbić bez problemu. Dalej stoje w martwym punkcie a takie ładne radio :( Ma ktoś może jakiś inny patent na ugryzienie tego radia???
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Jeśli masz Insert card to znaczy że nie widzi karty a na gsmową go nie zrobisz bez master karty.
  I dlatego nie wpuszcza Cię. Spróbuj DSC przy włączeniu, w którymś tak było a o ile pamiętam to Amsterdam miał TCM127 a nie 126. Instrukcja by się znalazła i chyba jest u producenta.


  SławeK
 • #6
  TYTUS...
  Level 32  
  Tak Sławku żeczywiście 127 moja pomyłka. Narazie chcę go tylko uruchomić na emulatorze bo można przyuczyć kartę ale tylko sformatowaną (czystą). Jeśli na emulatorze mi będzie chodzić wtedy i kupie karte bo zwykłych chipowych już jest jak mrówków. Jak zewre styki żeby widziało że karta jest włożona to na wyświetlaczu jest "CHECK KEYCARD". Mimo wszystko po przytrzymaniu 1+4 radio powinno przejśc do wpisywania master codu a tego nie czyni i klawiatura napewno jest sprawna. Instrukcję już ściągnołem i przeczytałem ją chyba już prawie całą ale niestety nic na ten temat nie znalazłem.
 • #7
  SlaweK
  Level 43  
  Do tego musi być inny format niz ten co jest w emu.
  A emu nie działa dobrze z każdym radiem.
  Znajdź taką kartę którą już ktoś dopasowywał i nie ma wpisu w Read Card to powinen się przyuczyć.

  SławeK
 • #8
  TYTUS...
  Level 32  
  Tzn z radiem dostałem jakąs karte ale niestety wywala błąd. Widać że jest to nowa karta Blaupunkta. Niestety czyszczenie styków i wymiana czytnika na niewiele się przydały.
  No tak żeby było co przyuczyć to narazie trzeba wejść w master cod a z tym jest problem. Zastanawia mnie w tym radiu gdzie siedza informacje na temat całej karty czy w tym dużym procku CQP... czy może w motorolce bo też takowa tutaj występuje.
 • #9
  SlaweK
  Level 43  
  Weż inne radio z kartę ale wyższe niż RCR45, wejdź w opcję READ CARD , podmien kartę i będziesz wiedział z jakiego pochodzi ta karta, jeśli coś jest do nie wpisane to odczyta i zobaczysz nazwę, model i numer seryjny.

  SławeK
 • #10
  gobio
  Level 24  
  Witam,
  odświeże temat:
  mam takie radyjko Amsterdam TCM127 (radio+GSM)
  radio bez Key Card
  jak przyuczyć nową kartę KC albo Sim Kartę