Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TI MicroLaser PowerPro/12 - regeneracja tonera

byrrt 24 Sep 2005 14:52 819 4
    byrrt
    Level 21  
    Witam! Mam taka drukareczke i pytanie jak w niej zregenerowac pojemnik z tonerem? Drukarka z tego co wiem ma dwa osobne koreczki - jeden na toner (duzy) i jeden na developer. Cena toneru (315g w butelce) to 120zl co jest dosc kozystna cena wg. mnie (ze wzgledu na ilosc). Martwi mnie natomiast ten developer.. nie wiem ile go trzeba go tam wsypac i czy napewno trzeba itp.. jezeli ktos to robil i zna tani sposob na zregenerowanie tej drukarki prosze o info

Pozdrawiam
    Piotr
    marek216

Level 43  
    co do regeneracji to nie wiem jak to zrobić w wersji domowej.

popytaj o gotowe zamienniki w firmach : sales ( autoryzacja sharp ) i kserkop ( autoryzacja konica ) - obie firmy handluja wszystkim co ma zastosowanie w drukarkach wszelkiej marki
    marek216

Level 43  
    wszystko ładnie ale jak sie okaże że coś źle dobierzesz ( czyt. toner lub developer ) i uwalisz bęben to ciekawe jak będziesz sobie pluł w brode że chciałeś szaoszczedzić?
    podobnie ma sie sprawa z drukarkami kyocery - czasem lepiej wyda cwięcej i mie cpewnoś cż e maszyna będzie pracowała normalnie
    byrrt
    Level 21  
    Skoro drukarka kosztowala 75zl razem z tonerem to prosze powiedziec jaki jest sens inwestowac w nia 500zl? Za 500zl to ja kupie sobie HP1015 nowke na gwarancji... Proszek do Sharpa 9600 (jest to wlasciwie ta sama drukarka nawet identycznie wyglada i ma te same menu oraz materialy eksploatacyjne, Xerox 4512 zreszta tez) kosztuje 120 zl (310 gram wiec duzo). Poniewaz jednak nie regenerowalem jeszcze nigdy toneru w laserowce chce sie najpierw podpytac.. Sa dwa korki - dwie substancje, ryzyko uszkodzenia jest nie wielkie tymbardziej ze bemben jest w osobnej kasecie a pojemnik z tonerem w drugiej...)

Pozdrawiam
    Piotr