Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imagination wraca do współpracy z Apple

ghost666 03 Sty 2020 19:00 552 2
 • Imagination wraca do współpracy z Apple
  Podano informację, że Apple powraca do Imagination Technologies po układy GPU dla swoich konstrukcji. Podpisana została nowa umowa licencyjna na rdzenie graficzne od Imagination. Rok po objęciu stanowiska kierowniczego w Imagination Technologies wydaje się, że dyrektor generalny Ron Black (na zdjęciu po lewej stronie) zdołał położyć kres niepewności przyszłości swojej firmy, podpisując dziś nową umowę z Apple.

  W 2017 roku Apple wydało publiczne oświadczenie, że porzuciło Imagination Technologies, firmę projektującą rdzenie IP dla produktów Apple. Firma zapowiadała przejście na własne konstrukcje i wygaszenie współpracy z w ciągu dwóch lat. Wydaje się jednak, że plany Apple się zmieniły.

  W oświadczeniu prasowym Imagination Technologies potwierdziło, że zastąpiła wieloletnią umowę licencyjną z Apple, z 6 lutego 2014 roku, nową wieloletnią umową licencyjną, na mocy której Apple ma dostęp do szerszego zakresu własności intelektualnej Imagination w zamian za opłaty licencyjne. To bardzo dobra wiadomość dla firmy. CEO spółki, Ron Black, odmówił póki co komentarza.

  Chociaż Imagination nie komentuje umowy, możemy spekulować, że jest całkiem możliwe, że Apple nie było w stanie osiągnąć porozumienia w sprawie patentów z Imagination w ciągu dwóch lat, co miało umożliwić na samodzielne projektowanie układów GPU. Ponadto nowo zespół zarządzający kierowany przez Blacka i stabilność zapewniona przez właścicieli spółki (Canyon Bridge) prawdopodobnie odegrałby dużą rolę w ożywieniu negocjacji z Apple.

  David Harold, dyrektor ds. Marketingu w Imagination Technologies, powiedział "Nie możemy skomentować dzisiejszego ogłoszenia, ale myślę, że jest to jedna z kilku rzeczy, które zapewniają, że Imagination Technologies czuje się dobrze, gdy zbliżamy się do roku 2020. Czujemy odrodzenie. Wspaniałe nowe przywództwo, znakomite starsze talenty, podstawa zaangażowania w Chinach, wprowadzenie na rynek naszego najlepszego procesora graficznego do tej pory w Serii A oraz przemysł, który zaczyna rozumieć wartość ray tracingu".

  Ponieważ rzeczywistość rozszerzona staje się dużą częścią urządzeń mobilnych nowej generacji i w sieciach 5G, a kolejna generacja konsol do gier jeszcze bardziej podnosi jakość grafiki, domyślamy się, że technologia ray tracingu może być jednym z przyszłych obszarów, które mogą być częścią nowej umowy Apple. Firma z branży GPU już publicznie ogłosiła, że ​​planuje wydać procesor graficzny z obsługą ray tracingu na przełomie 2020 lub 2021 roku. Imagination Technologies podało, że "po wdrożeniu w SoCach, to IP zapewni programistom hybrydowy sprzęt do ray tracingu klasy komputerów domowych, bez uciekania się do tanich sztuczek".

  Źródło: https://www.eetimes.com/imagination-gets-back-into-apple/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9501 postów o ocenie 7547, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz
 • #2
  Sofeicz
  Poziom 17  
  Cytat:
  Apple powraca do Imagination Technologies po układy GPU dla swoich konstrukcje.

  Po jakiemu to?
 • #3
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Sofeicz napisał:
  Cytat:
  Apple powraca do Imagination Technologies po układy GPU dla swoich konstrukcje.

  Po jakiemu to?


  Po polsku oczywiście. A błąd poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi.