Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornica solarna off grid bez akumulatora

specek 04 Jan 2020 00:21 4674 7
Tespol
    specek
    Level 15  
    Witam serdecznie

Szukam przetwornicy która działa bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych a na wyjściu ma czystą sinusoidę prądu AC. Istnieje takie coś?
    Znalazłem tylko przetwornicę z modyfikowanym sinusem na wyjściu.
  • Tespol
    ACCel
    Level 22  
    W jaki sposób ta przetwornica miałaby zapewnić stabilną moc na wyjściu układu bez bufora w postaci akumulatorów? Jedna chmurka i po zabawie.

Możesz co najwyżej podłączyć to do grzałki, której obojętna jest stabilność zasilania.
  • Tespol
    specek
    Level 15  
    Zdaje sobie sprawę, że do "pierwszej chmurki" to bedzie działać. Potrzebuję coś w granicach napięcia 150-280V na wejściu. Jeśli dam 7 paneli x 39.1V = ~278V. Wachania bedę próbował regulować automatycznym AVRem Moc pobierana to max 200W (sytuacje awaryjne). Tylko SinusPro S sie do tego nadaje?
    Powiem tak: przetwornica musi miec sinus ponieważ może być użyta w sytuacjach awaryjnych do potrzymania napiecia np. lodówki ( wiem że tylko w dzień i przy wystarczającej pogodzie), na codzień bedzie podlączona grzalka 1.5kW i dlatego tu nie może być akumulatora.
    baru0
    Level 10  
    Nie jest to tani temat ,zamyka się w kwocie ponad tyś.
    Pan Wojtek ma szeroki wachlarz urządzeń .
    Ja jeszcze szukam "szczęścia" po necie ;) .
    Z tych "prostokątnych sinusów jest też coś takiego.
    Link
    anaba255
    Level 26  
    baru0 wrote:
    Nie jest to tani temat ,zamyka się w kwocie ponad tyś.
    Pan Wojtek ma szeroki wachlarz urządzeń .

Mój regulator kosztował 540 zł plus dopłata za dodatkowe wyjście 50 zł. Choć było to kilka lat temu.
    Według mnie to dobra cena za urządzenie, które dobrze spełnia swoją rolę. Dzieki temu, że ma AC, choć nie jest to sinus, na wyjściu można spokojnie podłączyć inne urządzenia grzewcze, w których przełączniki są przystosowane do prądu z sieci. Z ciekawości podłączyłem pod nie wiertarkę, działała, choć było to uzależnione od nasłonecznienia, jakiś wentylator 100W, pracował tak samo cicho jak na prądzie z gniazdka. Po podłączeniu pod piec CO sterownik wywalił błąd, na samej pompce nie sprawdzałem. Zimą używam go do ogrzewania garażu piecem kumulacyjnym. Minus tego sterownika, to nie jest to realny MPPT, trzeba samemu ustawić napięcie pracy paneli, więc tak naprawdę to MPP. Lecz to nie problem, wystarczy zsumować napięcie paneli w jednym szeregu i wziąść poprawkę na wyższą temperaturę w jakiej pracują. U mnie powinno być 212V, ustawiłem na równe 200V.
    baru0
    Level 10  
    500zł regulator z wyjściem na prąd stały .
    800zł sinus prostokątny.
    Prawdziwy sinus ponad tysiaka, dlatego się trochę szczypię .
    Kontakt bardzo dobry ,ale jeszcze się porozglądam .