Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Stara przyczepa nie przerejrstrowana.

allegall 04 Jan 2020 02:44 525 9
    allegall
    Level 10  
    Sytuacja jest taka. Mam stara przyczepę lekka typu sam na czarnych tablicach. Rocznik 90.Kupiłem ją z 10 lat temu.
    Nie przerejrstrowalem jej do tej pory. Na umowie brak peselu sprzedającego.
    Poza tym jest ubezpieczona i użytkowana. Wypadało by jakoś ogarnąć w końcu papiery ale nie wiem od czego zacząć. Dodam że numery vin sa ledwo widoczne. Podpowie ktoś jak się do tego zabrać.
    piachu1994
    Level 38  
    Podskocz tam, gdzie się w Twoim obrębie rejestruje pojazdy, wytłumacz sytuację, a jak będzie serdeczny urzędnik to wyjdziesz z nowymi tablicami.
    GK
    Level 24  
    Prawdopodobnie będziesz musiał wykonać badania techniczne przyczepy i z uzyskanymi papierami udać się do wydziału komunikacji.
    allegall
    Level 10  
    czy to przerejestrowanie jest wogóle konieczne?
    GK
    Level 24  
    Coś słyszałem w telewizji, że od 1 .01.2020 jest 30 dni na przerejestrowanie tzw. "martwych dusz", bo jak nie to kara 1000zl. A czy w Twoim przypadku jest to konieczne musisz zapytać w wydziale komunikacji.
    KarizmoGSM

Level 27  
    Prawo nie działa wstecz, tylko jak kupisz w 2020 to musisz przerejestrować w ciągu 30 dni.
    GK
    Level 24  
    KarizmoGSM wrote:
    Prawo nie działa wstecz

Ja bym to sprawdził, bo tak jest w całym cywilizowanym świecie. Ale w Polsce rożnie to z tym bywa.
    albert505
    Level 15  
    GK wrote:
    Coś słyszałem w telewizji, że od 1 .01.2020 jest 30 dni na przerejestrowanie tzw. "martwych dusz", bo jak nie to kara 1000zl. A czy w Twoim przypadku jest to konieczne musisz zapytać w wydziale komunikacji.

Obowiązek rejestrowania w ciągu 30 dni dotyczy wszystkich sprowadzonych z zagranicy do Polski samochodów. Wszystkich – a więc i nowych!
    marek49ae
    Level 24  
    GK wrote:
    Prawdopodobnie będziesz musiał wykonać badania techniczne przyczepy i z uzyskanymi papierami udać się do wydziału komunikacji.
    Przyczepki lekkie nie podlegają badaniom technicznym. Bierzesz papiery w dłoń, idziesz do urzędu, rejestrujesz i po sprawie. Nikt nie powinien robić żadnego problemu. A numery vin zawsze można poprawić numeratorem.
    allegall
    Level 10  
    Właśnie może się nie potrzebnie martwię bo prawo ponoć nie działa wstecz. Nie wiem co na to policja bo nawet nigdy mnie z nią nie zatrzymali.