Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD

GiGi7 04 Jan 2020 15:54 813 6
    GiGi7
    Level 12  
    Witam Fachowców, mam kłopot z rozszyfrowaniem i zakupem zamiennika lub oryginału diody. Dokładnie to nawet nie wiem czy pomiar wykonałem tej diody prawidłowo. Ale zwykłym omomierzem sprawdziłem w obie strony, zero przejścia. Oczywiście diodę wylutowałem bo od razu po otwarciu była matowa, ledwie odczytałem oznaczenie. Jeśli mi się uda to wstawię zaraz zdjęcie. Dioda posiada tylko oznaczenie DE oraz symbol graficzny wraz z kierunkiem. Zamoknięte czujniki Karchera już osuszyłem ale potrzebuję jeszcze zakupić diody. Pozdrawiam niosących pomoc Fachowców Elektrody.
    Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD
    Witam ponownie a więc w odpowiedzi na zapytania i uzupełniając moją prośbę podam kilka dodatkowych zdjęć, oraz wymiary też widoczne na foto. Zaznaczam iż foto pierwszej diody zamieszczam tylko aby dokładnie pokazać wzorek nad oznaczeniem. Znalazłem podobną diodę o innym oznaczeniu NE ale tym samym znakiem graficznym co na moich diodach z opisem DE. Podkreślam że poszukiwaną diodą jest tylko dioda z oznaczeniem DE, a nie jak na zdjęciu NE. Dioda NE nosi tylko to samo oznaczenie aby było łatwiej z tych napalonych wygrzanych odczytać, dla przykładu dodaję to zdjęcie. Wymiary diod DE (poszukiwanych) to szer. 3,50mm na dł. 4.20mm. Styki diod są zawinięte pod spód diody, nie wystają na boki. Real foto:
    Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD
    Więc co do odpowiedzi na pytanie mod. Trymer01 styki diody wychodzą w połowie obudowy ale od razu ich blaszki są wywinięte pod spód diody równo ze ścianką. A oznaczenie LF jest w poprzek diody a nie jak na podanym przykładzie z katalogu wzdłuż. Pozdrawiam i dziękuję za szybkie podpowiedzi kol. Trymer01 oraz Yanek231.
    Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD Dioda SMD o oznaczeniu tylko DE - Karcher HDS 8/18-4M dioda SMD
    yanek231
    Level 17  
    Według noty jest to: SMF54A
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    yanek231
    Level 17  
    Zdjęcie nie jest dość wyraźne i nie widzę czy jest oznaczenie kierunku. Być może jest to SMBJ54CA.
  • Helpful post
    yanek231
    Level 17  
    GiGi7 wrote:
    Dioda posiada tylko oznaczenie DE oraz symbol graficzny wraz z kierunkiem.

Na fotce wylutowanej diody nie ma kierunku. Więc zgodnie z wymiarami i foto jest to SMBJ54CA Link
    GiGi7
    Level 12  
    Fachowcy ŚLICZNIE dziękuję za podpowiedzi- diody wg. wskazania kol. yanek231 zakupiłem wlutowałem i pełen sukces. Karcher pracuje. Dziękuję też mod. trymer01- który zasiał i jak się okazało słusznie trochę niepewności. Panowie 13tyś uratowane.
    Pozdrawiam i zamykam tym samym temat wdzięczny Gigi7.
    GiGi7
    Level 12  
    Fachowcy ŚLICZNIE dziękuję za podpowiedzi- diody wg. wskazania kol. yanek231 zakupiłem wlutowałem i pełen sukces. Karcher pracuje. Dziękuję też mod. trymer01- który zasiał i jak się okazało słusznie trochę niepewności. Panowie 13tyś uratowane.
    Pozdrawiam i zamykam tym samym temat wdzięczny Gigi7.

Dodano po 2 [minuty]:

Wg. Wskazań na forum Elektrody jest sukces :)