Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia II - Instalacja LPG KING MP48 OBD ustawienie

albert1987 04 Jan 2020 17:22 1158 12
    albert1987
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z instalacją LPG, samochód spada mi z obrotów przy wciśnięciu sprzęgła do 500 obr, a później podbija do 1100 obr przy nie nagrzanym silniku. Nie nagrzanym, w sensie długo nie nagrzanym. Samochód musi się dobrze rozgrzać nawet do 90 °C , żeby awaria ustąpiła. Na bęzynie jest wszystko ok. Byłem już u kilku gazowników, ale samochód jest już rozgrzany i każdy mówi, ze wszystko jest ok. Zauważyłem również, że awaria bardziej nasila się w zimne dni. Po rozmowach z kolegami mechanikami, wywnioskowaliśmy, ze może mieć na to wpływ parownik, ponieważ w lato (ciepłe dni) takich awarii nie bylo. Tylko późna jesień, zima, i wiosna.
    W związku z tym postanowiłem wymienić parownik z Tomasetto a9 alaska, na inny Stag ac 01. Mam takie pytanie , czy po wymianie parownika muszę robić mapowanie silnika, jesli tak to jak to zrobić w tym programie King (ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć takiej porady) i na co zwrócić uwagę po wstawieniu tego parownika.
    Auto to Octavia ii 1.6 mpi
    enhanced
    Level 43  
    Ale po co kombinować? Kup ten sam i założ bez dodatkowych zabaw z okablowaniem które mogą się zdarzyć przy wymianie na inaczej zbudowany.

Długo masz ten reduktor zamontowany? FIltry wymienione? W ogóle ci gazownicy coś sprawdzali czy ciśnienie trzyma, jaka temperature trzyma?
    albert1987
    Level 10  
    Filtry wymieniane. Przed zakupem już patrzyłem czy przyłącza będą pasowały. Wszystko do połączenia mechanicznego jest takie samo, różnica z tego co czytałem i dowiedziałem się od innych gazownikow jest w klasie wykonania. Cena redaktora pierwszego to 140zl, a drugiego to 211 zl co i tak jak na reduktory nie jest jeszcze cena wysoka. Ogolem mowiac wstawili mi kit, ktorego nikt nie zachwala i nikt nie poleca kupowania do niego zestawu naprawczego w celu wymiany membran (a przypuszczam, ze to jej wina).
    Ile mam?- 2,5 roku i przejechane na nim 70 tyś km. Pierwsze oznaki takiego czegoś pojawiły się rok temu na jesieni czyli po około 33 tyś. I tak było zima i na wiosnę. Latem wszystko się uspokoiło, A teraz mam powtórkę.

Czy trzyma ciśnienie? Na rozgrzanym jak byłem u gazownikow trzyma, na zimnym jeszcze nie wiem bo dopiero zamówiłem interfejs i zobaczę sobie sam w domu, bo nie mam jak zostawić u gazownikow na noc żeby silnik całkowicie ostygl. Na ciepłym jest to nie do wykrycia, bo zachowuje się normalnie. Bardzo sporadycznie ale przechodzi mi podczas jazdy w tryb pracy awaryjny, wyrzuci check i asr, następstwem tego jest brak mocy i obroty Max do 2800. Ale gasisz samochód odpalasz i dalej jazda normalnie, albo sam wraca do stanu normalnego, tylko że po chwili. U gazownikow byłem już kilku wydałem prawie 500 i każdy mówi, że według niego jest wszystko ok. Po jednym musiałem jeszcze trzy dni do niego jeździć, bo tak coś rozregulowal że szalał z obrotami cały czas.
    Dlatego postanowiłem wziąć się za to sam i potrzebuje pomocy odnośnie tego programu, bo z tego co widzę to ta cała centralka King jest mało spotykana, A nie chciałbym żeby doszło mi po wymianie parownika do podania zbyt ubogiej mieszanki.
    sebap
    Level 41  
    Po wymianie reduktora ustawiasz tylko ciśnienie, map nie ruszasz bo i po co? Jakie wtryskiwacze i ile na nich przejechane?
    albert1987
    Level 10  
    Wtryskiwacze VALTEK 32 i przejechane na nich 70 tys.
    Ciśnienie ustawia się na biegu jałowym, czy przy jakichś innych obrotach?
    sebap
    Level 41  
    Zostaw reduktor w spokoju. Valteki na śmietnik, montaż innych (nie Valteków), strojenie i wtedy napisz jak działa auto.
    albert1987
    Level 10  
    Nie upieram się, że to jest w 100% wina reduktora. Ale już tyle co teraz się naczytałem o instalacjach LPG i co może mieć wpływ na takie zachowanie to tak tylko przypuszczam, że to może być reduktor. Jutro do mnie dotrze ineterfejs i nowy reduktor, zobaczę jakie tam jest dokładnie ciśnienie na zimnym silniku, chwilę po przełączeniu na gaz, a jakie jest dokładnie na rozgrzanym. Może to mi coś podpowie? nie wiem.. jeśli ciśnienie będzie takie samo zaraz po przełączeniu jak i na rozgrzanym silniku i parowniku, to trudno. Parownik będę musiał odesłać i będę szukał przyczyny dalej....
    Ale nie jestem zdziwiony jednym, dlaczego założyli mi taki sterownik. Do tego sterownika praktycznie nigdzie nie ma żadnych podpowiedzi, ani filmików jak go obsługiwać w celu mapowania ani diagnostyki.
    sebap
    Level 41  
    Chłopie, te wtryski nie trzymają parametrów po 10tys a u Ciebie mają 70tys ale nie, uparłeś się na reduktor (też nie za bogaty ale te 100KM w Skodzie obrobi). W jakim celu zadajesz pytanie skoro wiesz lepiej?
    albert1987
    Level 10  
    Nie wiem lepiej. dlatego się pytam. to co napisałem wcześniej to były moje spostrzeżenia na to co mi się dzieje, kiedy i kiedy ustępuje.
    A jak sprawdzić czy to jest na pewno wina wtrysków, żeby je kupić kupić z pewnością, że to jest ich wina i je wymienić. Bo jeśli to jest ich wina to wymienię wtryski nie ma problemu.

Jeszcze jak byłem u gazownika tego, który mi to zakładał, zapytał "Gdzie tankujesz?" wymieniłem mu dwie stacje gdzie tankuje w naszym rejonie. A on na to, że tam gaz jest średni. Ok. może i średni według niego, ale na gazie jeżdżę już z 9 lat , na podwórku jest 2 samochody z gazem które też tam tankują i jest cały czas wszystko w porządku.
    waski821
    Level 17  
    sebap wrote:
    Chłopie, te wtryski nie trzymają parametrów po 10tys

Tak ale tu chodzi o valtek 32 a nie 30. Czyli wtryskiwacze omvl w kolorze czerwonym. Ich głównym problemem jest duży wydatek przy niskiej temperaturze gazu. Należy w takim przypadku z robić korektę po temperaturze gazu.
    albert1987
    Level 10  
    Kupiłem dzisiaj interfejs i podłączyłem się do komputera. porobiłem zrzuty ekrany podczas pracy silnika od zimnego do rozgrzanego. może ktoś się odezwie czy coś w tym widać nie tak, bo dzisiaj zachowywał się dokładnie tak samo do momentu rozgrzania silnika. czy mapowanie jest, dobre, czasy wtrysków i czy normalne jest to o czym mówiłem. w programie ustawione jest na 1,3 Bara. Po odpaleniu było ponad 1,6 i stopniowo spadało w miarę nagrzewania silnika do prawidłowego 1,3.
    Nie wiem też jak z korektą na biegu jałowym na STFT oscyluje w granicach do 8,5% a na LPG STFT w granicach 1,6%.
    albert1987
    Level 10  
    Podpowie ktoś coś??
    albert1987
    Level 10  
    Witam
    Teraz dopiero teraz rozwiązałem temat z instalacją LPG. Tak jak pisałem, powymieniałem: reduktor, listwę wtryskową, robiłem "X" razy kalibrację i nic nie przyniosło efektów. Aż w końcu uległ całkowitemu uszkodzeniu MAPSENSOR :). Kupiłem nowy mapsensor, taki sam jak poprzedni. Zrobiłem nową kalibrację instalacji, bo tamta pokazała na nowym mapsensorze totalne bzdury w ustawieniach i problem się skończył. Jeżdżę już ponad 4 miesiące, tankuję gdzie pasuje i nie mam żadnego problemu z falowaniem obrotów.