Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1

p.kaczmarek2 04 Sty 2020 17:45 1950 11
  • Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1
    Witajcie moi drodzy
    Dziś przedstawię mini-zestaw kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami który kupiłem na Ebayu. Z reguły nie recenzuję tego typu rzeczy, ale przyznam, że ten zestawik mi się w miarę spodobał.

Zakup i prezentacja zestawu
    Produkt znalazłem na Ebay za 3.19£, czyli jakieś 16 zł:
    W tytule aukcji nazywa się "25-in-1 Hex Torx Star Security Socket Screwdriver Bits Set Repair Tool".
    Wybrałem darmową przesyłkę. Na paczkę oczekiwałem jakieś 20 dni.
    Po odebraniu całość prezentuje się tak (złotówka dla skali):
    Po otwarciu (całość się wygodnie otwiera i zapina):
    Bity są mocowane magnetycznie, ale trzymają się solidnie w środku. Przynajmniej jak na ten moment.
    Sam śrubokręt prezentuje się nieźle, ale mógłby mieć lepszą antypoślizgową powierzchnię by lepiej leżeć w dłoni:
    Jego końcówki są podpisane, co też jest dużym plusem jak na taki tani zestaw.

Naprawdę bardzo spodobało mi się to, że końcówki trzymają się solidnie w swoich nosidełkach. Nie wypadają nawet gdy się całością potrząśnie. To bardzo miła odmiana, zwłaszcza że z innych zestawów mi one czasem wylatują:
    Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1
    Śrubokręt ten może mieć wiele zastosowań. Przykładowo można z jego pomocą wymienić bateryjkę w multimetrze:
    Albo np. odkręcić torxy od dysku HDD 2.5":
    Ten mini-zestaw całkowicie wygrywa z moimi dużymi torxami pod kątem mobilności i rozmiaru:
    I ma już swoje stałe miejsce u mnie w warsztacie.

Końcowy werdykt
    Podsumowując, produkt jak na swoją cenę w sumie mi się spodobał. Ma następujące plusy:
    + różnorodne końcówki, nawet torxy
    + mały, zgrabny, wygodne opakowanie
    + końcówki nie wypadają z opakowania, nawet jak się mocno nim potrząsa
    + końcówki są podpisane (np. "T5", "T4", "T3")
    I minusy:
    - śrubokręt mógłby mieć nieco bardziej antypoślizgową powierzchnię, by lepiej leżeć w dłoni[/b]
    To tyle ode mnie. Jestem ciekawy, jak ten zestaw będzie się trzymać po latach użytkowania, choć przyznam, że nie oczekuję od niego dużo.
    A jak się Wam podoba ten zestaw? Może znacie dla niego jakieś lepsze alternatywy?

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    Justyniunia
    Poziom 33  
    Używamy takich od ok 3 miesięcy w pracy.
    Bardzo fajny zestaw, ale potwierdzam, nie wszędzie się nadaje.
    Czasem trzeba czegoś z gumową rączką, ten się ślizga.
    Renegat_pol
    Poziom 20  
    p.kaczmarek2 napisał:

Produkt znalazłem na Ebay za 3.19£, czyli jakieś 16 zł...

Trochę przepłaciłeś. 2 lata temu, za prawie identyczny zestaw (końcówką uchwytu przykręcana) zapłaciłem 10PLN w Polsce (taki wakacyjny namiot z chińskimi zabawkami).
    p.kaczmarek2
    Poziom 24  
    Justyniunia napisał:
    Używamy takich od ok 3 miesięcy w pracy.
    Bardzo fajny zestaw, ale potwierdzam, nie wszędzie się nadaje.
    Czasem trzeba czegoś z gumową rączką, ten się ślizga.

Tak się zastanawiam, czy może nie dałoby się czegoś nakleić na niego by uzupełnić te braki.

Renegat_pol napisał:
    p.kaczmarek2 napisał:

Produkt znalazłem na Ebay za 3.19£, czyli jakieś 16 zł...

Trochę przepłaciłeś. 2 lata temu, za prawie identyczny zestaw (końcówką uchwytu przykręcana) zapłaciłem 10PLN w Polsce (taki wakacyjny namiot z chińskimi zabawkami).

Ale w sklepie stacjonarnym? Sklepy wysyłkowe typu Ebay często robią tak, że do ceny przedmiotu doliczają poniekąd koszty przesyłki i te "Free shipping" nie jest do końca takie Free. Więc można powiedzieć, że te 6 zł to za przesyłkę.
    Renegat_pol
    Poziom 20  
    U mnie od kwietnia do początku listopada stoi taki duży namiot (hala namiotowa). Można tam kupić masę rzeczy chińskiej produkcji (odzież, wszelki zabawki, jakieś narzędzia), m.in. taki zestaw.
    ElectroTom
    Poziom 24  
    Dla antypoślizgowości tenże uchwyt umieściłem w rurce termo z klejem. Ja ten komplet kupiłem w aliexpr. ok 2 lat temu chyba za 10 zł. z przesyłką.
    alfazulu
    Poziom 6  
    Oby się sprawdził. Miałem podobny,poszedł do kosza po kilku użyciach,skusiła mnie cena/ 3 piwa/
    Gregovy
    Poziom 2  
    Kupiłem identyczny zestaw jakieś dwa lata temu. Nie używam go co prawda często (kilkanaście razy) jednak mnogość końcówek umożliwia mi otwarcie wielu obudów (w moim zestawie jest na przykład końcówka trójkątna - wiele zabawek lub chociażby suszarek do włosów używa śrubek które tylko tą końcówką można odkręcić).
    Zgadzam się całkowicie z przedmówcami - spora wada to bardzo śliska rączka. Ponadto jej niewielka średnica powoduje to, że niektórych śrub nie udało mi się ruszyć. Fajnie jakby uchwyt do mocowania końcówek miał gdzieś otwór - wtedy można byłoby wspomóc się innym śrubokrętem i wykonać rodzaj dźwigni.
    Drugim problemem jaki zauważyłem jest stop, z którego wykonane są końcówki. Krzyżaki bardzo łatwo jest uszkodzić (szczególnie jak nieumiejętnie dobierze się rozmiar) dlatego do bardziej problematycznych miejsc (według mnie to te, których za pierwszym razem nie udaje się odkręcić) polecam użyć innego zestawu, aby tego po prostu sobie nie zniszczyć.
    Żadna z końcówek przez ten czas użytkownika mi się sama nie odczepiła ani nie zgubiła. Sam pokrowiec zaś jest w znakomitym stanie.

Za tą cenę zakup uważam za jak najbardziej udany i polecam. Warto go trzymać gdzieś pod ręką. Do niewielkich prac jest idealny.
    Bogdan:)
    Poziom 10  
    Fajny gadżet ,który używamy tylko do napraw urządzeń z niskim napięciem(telefony,nawigacje itp.),ale odradzam do użytku przy naprawach urządzeń wysoko napięciowych.Obserwacja z życia wzięta , nie można było znaleźć wkrętka tak odrzuciło rękę gościa.Jak to w życiu bywa a nie będę szukał mam pod ręką.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Te się sprawdzają bardzo dobrze, kilka lat użytkowania i nic.
    Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1 Mini-zestaw bity kieszonkowy śrubokręt z wymiennymi końcówkami 25 w 1
    hacker_ice

Poziom 24  
    @george2002

Ja mam taki zestaw tylko nie z jakemy lecz z innej chińskiej marki jakiejś na W. Ogólnie to zestaw jest taki sam tylko nadruk na przodzie jest inny zalezy od firmy która je zamawia z fabryki w china.

Obudowa ma magnesy w miejscach gdzie są bity więc wszystko łatwo da się wyciągnać i schować, a nie jak w plastikowych opakowaniach gdzie zawsze jest z tym problem.

Pozdrawiam,
    Damian