Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trailor 2005r - uciekające powietrze z modulatora

04 Sty 2020 17:52 279 12
  • Poziom 2  
    Witam. koledzy mój problem jest taki że po zaciagnieciu ręcznego w ciagniku to w naczepie zaczyna uciekać powietrze z grzybka modulatora,
    do tego jest to pulsacyjne i mam wrażenie jakby hamulce nie działały. przy wciskaniu ręcznego w naczepie nie ma tego problemu. działa poprawnie...
    jakieś sugestie ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Pewnie uszkodzony modulator jakies uszczelnienia poszly jak bawisz sie recznym naczepowym to dzialasz na inny uklad i dlatego jest dobrze dobrze jakbys podal jaki tam jest uklad abs czy ebs bo w francuzach to roznie bywalo
  • Poziom 2  
    jest to układ Haldex. dodam jeszcze że po odpieciu kabla ABS problem znika i hamulce normalnie działają
  • Poziom 24  
    Masz problem w modulatorze a mianowicie w elektronice wymiana dość kosztowna jedynie sensowna to zamiana na popularne i powszechne wabco lub Knorr bremse
  • Poziom 26  
    Haldex 3 generacji 3500 brutto, a Wabco 2500 + przeróbka czy to się opłaca ?

Dodano po 3 [minuty]:

Skup się na sprawdzeniu siłowników.
  • Poziom 24  
    Regenerowany kupi do 1500 wabco
  • Poziom 2  
    A jak wygląda taka przeróbka?
  • Poziom 26  
    Wymiana zaworu wraz z przewodem zasilającym +przewód podnoszenia osi+przewody do czujników abs+ programowanie naczepy + zawór luzująco parkujący.
    Pytanie czy to legalne ?
    Jest to zmiana konstrukcyjna układu hamulcowego.
  • Poziom 2  
    z tego co wiem tych zaworów nie regeneruje się.... A nowy do naczepy z 2005r to nie jestem pewien czy jest sens...A używki nie mogę namierzyć nigdzie...
  • Poziom 15  
    A czy dziala abs ebs czy w samochodzie swieca kontrolki od usterki bo jezeli elektronika nie widzi bledu to usterka jest w pneumatyce ale mimo wszystko radzil bym rozebrac przeczyszcic moze wyjdzie ta usterka moze jakies luty puscily
  • Poziom 24  
    Luty puściły? widziałeś elektronikę w haldex?
  • Poziom 15  
    hubert04 napisał:
    Luty puściły? widziałeś elektronikę w haldex?
    pewnie nie jestem tak fenomenalny i nie widzialem ale warto zaczac od prostych rzeczy a nie od razu od wymiany calego zaworu a moze naczepe niech kupi nowa po co w ogole tam zagladac
  • Poziom 26  
    Elektronika Haldex'a jest nierozbieralna. Odłącz i zaślep przewody siłowników dwukomorowych i sprawdź czy dalej będzie się działo to samo. Jeśli tak, modulator (jeśli to EB+1 to może sama część pneumatyczna). Jeśli nie, podłączaj kolejno po jednym siłowniki i testuj.