Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oglądacie Łysego koledzy?

Bieda z nędzą 04 Sty 2020 20:40 4494 136
  • TermopastyTermopasty
    helmud7543
    Poziom 43  
    Nie przesadzaj. I nie obrażaj kogoś za jego plecami. Nie jest typem profesora naukowca (nie mam na myśli Chrisa - ogląda się równie przyjemnie, oczywiście zupełnie inny klimat) ale swoje zrobił (ceramizer, elektryczne turbinki, ceramizer bez oleju, jazda w ogóle bez oleju i tym samym obalenie mitu ceramizer chroniącego niby silnik bez oleju, woda zamiast oleju, olej do smażenia zamiast oleju, przykładowe skutki zerwania napędu rozrządu, kilka fajnych projektów dla widzów). Profesor Chris zresztą też (patrz laboratorium silnikowe, test różnych substancji jako paliwo do diesla, przykładowe skutki rozbiegania po zassaniu oleju).
    Ten pierwszy bardziej tuning, drugi mechanika, obaj robią eksperymenty. Niezależnie od ich wniosków pokazują wszystko, więc każdy może też sam wyciągać wnioski. Fanem nie jestem, też nie musisz być, ale ktoś przynajmniej na żywo pokazał zacieranie Golfa 3 bez oleju i na ceramizerze (w obu przypadkach ok 20 min do zakleszczenia jak pamiętam dobrze) a nie teoretyzowanie. I przyjemnie się ogląda, choć to nie moja dziedzina.
    Bieda z nędzą
    Poziom 33  
    To zobacz sobie na jednym z odcinków jak łysy dokonuje testu kompresji. Powyciągał cewki (zapłon DIS) i tak je ulokował że WN wali wprost z resztę instalacji. Ani słowem nie wspomniał, że wartało by rozrusznik puścić "na krótko", albo przynajmniej odpiąć czujnik wału jak kręcimy ze stacyjki.
    robokop
    Moderator Samochody
    Łysy z początku gadał z sensem i ciekawie, dopóki nie poczuł "fejma".
    helmud7543 napisał:
    obalenie mitu ceramizer chroniacego niby silnik bez oleju
    nie on pierwszy obalił ten mit, kilkanaście lat temu w jakimś programie motoryzacyjnym już to było. Mniejsze g..no niż Klimkowe "kup i zrób" czy wręcz przykre "będzie pan zadowolony" z tym roztrzepańcem, stylizującym się na Edd'a China.
    Ireneo
    Poziom 41  
    robokop napisał:
    helmud7543 napisał:
    nie on pierwszy obalił ten mit, kilkanaście lat temu w jakimś programie motoryzacyjnym już to było. Mniejsze g..no niż Klimkowe "kup i zrób" czy wręcz przykre "będzie pan zadowolony" z tym roztrzepańcem, stylizującym się na Edd'a China.

Klimek to akurat pojęcie ma. Duda to burak. Ślizgi hamulcowe ostatnio smarował w fordzie. Te co są na imbus 7 jak w grupie vw. A z pierdółki co niby mu się uda zrobić cieszy się jak dziecko.
    Ronin64
    Poziom 35  
    A co powiecie od Damianie Śmigielskim z programu Mechanik?
  • TermopastyTermopasty
    T5
    Admin grupy Samochody
    Nie oglądam, za stary jestem.
    Może z 20 lat temu tak, teraz jest dla mnie za nudny. Nic ciekawego jak dla mnie nie wnosi.
    Za dużo różnych przypadków przerobiłem.
    Stara się wprowadzać napięcie, :) ale za wolno to robi. ;)
    spox247
    Poziom 17  
    [quote="Ireneo"]
    robokop napisał:
    helmud7543 napisał:

Klimek to akurat pojęcie ma.Duda to burak.Slizgi hamulcowe ostatnio smarował w fordzie.Te co są na imbus 7 jak w grupie vw.A z pierdółki co niby mu się uda zrobić cieszy się jak dziecko[/quote

He, he, ale kasa jest, nieważne jakim kosztem. Nie robią tego z pasji tylko dla kasy. Choć Klimek robi dobra robotę i nieraz ma usmarowane ręce, tak jak prof. Chris.
    piachu1994
    Poziom 35  
    Ja tam nic nie mam do Łysego. Robi sobie, nagrywa filmy, i coś tam działa.
    Nie będę go oczerniał, ale po prostu to nie jest to samo co wcześniej. Przestałem go oglądać.
    Profesor Chris, marewel tych dwóch oglądam i podoba mi się ich podejście do danego tematu i sposób nagrywania filmów.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    spox247 napisał:
    Duda to burak.Sliz
    czlowieku nie wiesz o czym piszesz! Znasz Kubę od nissanów czy lamików?
    spox247
    Poziom 17  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    spox247 napisał:
    Duda to burak.Sliz

Sorki to nie mój post o braku... Nie wycytowalo się wszystko
    piachu1994
    Poziom 35  
    elektronik68 napisał:
    A wie ktoś, czy Łysy ma jeszcze tego czerwonego Superba?

Nie ma. Sprzedał go czy coś tam zrobił, ale nie pamiętam co dokładnie.
    karolark
    Poziom 41  
    Kilka razy zdażyło mi się go oglądać 😍
    Dla mnie jako lejka w samochodach dał mi nieraz do myślenia 😸
    Ireneo
    Poziom 41  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    spox247 napisał:
    Duda to burak.Sliz

Tez z tvn turbo.To zresztą nie tylko moja opinia.Nie wiem jaki jest w rzeczywistości ale w programie wielu znajomych go nie trawi.I w przypadku hamulców to smaruje tam gdzie się nie smaruje.Upublicznia błędne teorie.
    elektronik68
    Poziom 16  
    piachu1994 napisał:
    elektronik68 napisał:
    A wie ktoś, czy Łysy ma jeszcze tego czerwonego Superba?

Nie ma. Sprzedał go czy coś tam zrobił, ale nie pamiętam co dokładnie.

Szkoda, fajna była, tylko niepotrzebnie był zrobiony swap z 2.5 TDI na 1.9 TDI. Bardziej ekonomiczny, ale ja bym raczej 2.5 zostawił.
    tzok
    Moderator Samochody
    Denerwują was nieścisłości w tym na czym się znacie, ale nie zauważacie ich tam gdzie sami się nie znacie... marewel też czasem plecie bzdury, jak np. tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=uTTusZXn0uQ

Nikt na wszystkim się nie zna i nie ma się co denerwować. Skoro publikują to warto im zwracać uwagę gdzie się mylą. Oceniać ich można dopiero po tym jak się do tych uwag ustosunkują - czy chcą się czegoś nauczyć, czy pójdą w zaparte, że mają rację i są najmądrzejsi.
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    tzok napisał:
    Oceniać ich można dopiero po tym jak się do tych uwag ustosunkują - czy chcą się czegoś nauczyć, czy pójdą w zaparte, że mają rację i są najmądrzejsi.

Dokładnie jak mówisz. Jak w ramach "nauki" spier...lił komuś auto i zapłacił z własnej kieszeni, to się może czegoś nauczył i mitów powielać nie będzie. Człowiek omylnym jest, i krytykę, czy lepsze rady trzeba "wziąść na klatę". Osobiście nie lubię takich programów, czy to w TV czy w internecie, bo większość to bajki dla laików którzy podstawowej wiedzy ze szkoły podstawowej nie mają.
    elektronik68
    Poziom 16  
    ociz napisał:
    Tego oglądam https://www.youtube.com/channel/UC3eSiX_rjJk2jg5EJSBcqBw ale on bardziej psuciem się zajmuje nie naprawą, choć ci których tu wymieniliście też nie rzadko to robią.

A ten to dopiero kombinuje... Widziałem już z 5 lat temu ten jego wynalazek, co miał orurowanie na dachu i obracał się cały. To był bodajże Golf,już nie pamiętam dokładnie. Był też kiedyś Golf II obcięty na pół, coś w rodzaju jak w Gangu Olsena drzwi garażowe obcięły tego CX-a kombi. Tylko to już nie pamiętam czy ten golf to też był tego mastermilo.

Dodano po 10 [minuty]:

Podobnie wozy katuje też Dumm Tüch. Kiedyś połączyli dwa przody Golfa III (oba z silnikami) i nazwali to Doppelgolf, czyli podwójny Golf. Dużo więcej tego mają, trzeba wejść na ich kanał i się rozejrzeć.
    szymitsu21
    Moderator Samochody
    Powiem tak, uważasz że gość plecie bzdury? Nagraj coś swojego :)
    My jako specjaliści albo ludzie z tej branży patrzymy na to zupełnie inaczej.... Trzeba brać to przez pół. A laiki niech sobie oglądają :)
    KarizmoGSM

Poziom 25  
    Eeee tam większość z was to zienie zazdrością, kanał ma fajny, fakt że czasami plecie bzdury ale ogólnie fajnie pokazuje co i jak. Raz jak pokazywał wymianę sprzęgła w jakimś aucie gdzie trzeba było je wstępnie napiąć to nie dość, że tego nie zrobił to chyba jeszcze widział takie pierwszy raz w życiu.
    E8600
    Poziom 38  
    ociz napisał:
    Tego oglądam https://www.youtube.com/channel/UC3eSiX_rjJk2jg5EJSBcqBw ale on bardziej psuciem się zajmuje nie naprawą, choć ci których tu wymieniliście też nie rzadko to robią.

Ja oglądam ich drugi kanał choć ostatnio odpuściłem. https://www.youtube.com/channel/UCJ0BEW0Jsc8cK0STZlC4zlg
    Oglądałem głównie do poduszki odbudowę czołgu. :D

Niestety ale YT rządzi się odmiennymi prawami tam treści ściśle merytoryczne nie mają siły przebicia.
    Oczywiście oglądam większość kanałów motoryzacyjnych tutaj wymienionych ale sporo także z Rosji, Ukrainy a nawet 1 z Kazachstanu.

Co do "Łysego" to też zdarzy mi się obejrzeć ale rzadko. Nie oszukujmy się chłop ma skromną wiedzę i ewidentnie poszedł w "komerche" i reklamę.
    Sam kiedyś krytykował chiński sprzęt a dziś sam go reklamuje w "Okazje Allegro".

Największy dystans na polskim YT motoryzacyjnym ma "Wazzup". Ogląda się go nie dla wiedzy ale dla banana na mordzie. :D
    Czekam na wymianę panewki :D
    Macosmail
    Poziom 34  
    Ja Michała nie oglądam. Obejrzałem kilka-kilkanaście odcinków dla rozrywki. Dużo jego kontentu to podstawy teoretyczne dla laików co mnie nudzi. To tak jak słuchanie któryś raz z kolei tego samego kawału.
    Więcej oglądam Profesora Chrisa ma fajną serie "wykładów", gdzie analizuje ciekawe podzespoły. Robi prawdziwe naprawy. Wszystko jest bardziej autentyczne. Nie każdemu przypadną do gustu jego specyficzne " wygłupy".
    Marewel - tego oglądam większość odcinków - konkretne naprawy, wszystko autentyczne, dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Jak czegoś nie wie lub cos zawali to otwarcie się do tego przyznaje. Fajne poczucie humoru i fajnej muzyki słucha.
    Oglądam jeszcze takie kanały jak:
    V A G - KLINIKA
    Mat Panewka
    Auto Challenge
    Piter ZróbToSam
    kkknc
    Poziom 43  
    Parę obejrzałem, błędy i to czasem spore wytknołem. I nie tylko ja. Oczywiście nieprzychylne komentarze zostały skasowane. Więc na ci ten kanał? Ano dla nic nie znających się lamerów. Ci będą klaskać i przytakiwać.
    ociz
    Moderator Samochody
    szymitsu21 napisał:

Powiem tak, uważasz że gość plecie bzdury? Nagraj coś swojego

Nie, jak ktoś ma tylko pleść bzdury to niech się wcale nie odzywa.
    E8600 napisał:
    Ja oglądam ich drugi kanał

To już przesada tyle patrzeć co oni wyprawiają, zwłaszcza jak czasem sobie utrudniają proste rzeczy przez niewiedzę.
    miroslaw wielki
    Poziom 28  
    Ten człowiek szczuje na mechaników. I przez to ma rzeszę fanów. Po prostu żyjemy w takim świecie gdzie ludzie nie lubią płacić za naprawy. A to wymaga sporej wiedzy. Z dekarzami tynkarzami murazami itp chodzi o budowlankę jakoś ludzie nie polemizuja. Przychodzi bierze 30 tys i gitara. A jak trzeba elektrykowi samochodowemu przykładowo zapłacić 400zl w aucie wartym 1500zl ktorym to dowozi materiał dla tynkarza to wtedy olaboga. Łysy swietnie wykorzystuje te nastroje.
    helmud7543
    Poziom 43  
    Sorry, ale płaciłem krocie za mechaników, nietrafione diagnozy, druciarstwo itp. Także sami mechanicy uczą jak kombinować. Tak samo dwie firmy w których pracowałem świetnie oduczaja uczciwości. Za cenę wymaga się jakości. Za uczciwość i solidnosc godnego wynagrodzenia. Tacy sami klienci jak i mechanicy (i inni) - takie społeczeństwo. Dekarz, tynkarz i murarz też się skończy, moi koledzy opowiadają jak są zastępowane tanimi partaczami. Także Łysy miał rację i co do patologii kierowców, i klientów, i warsztatów.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    helmud7543 napisał:
    Sorry, ale płaciłem krocie za mechaników, nietrafione diagnozy, druciarstwo

Sam tam pojechałeś więc o co ból 3. I co to jest krocie? Ale fakt to ludzi sa winni bo moi stali klienci też jeżdżą do łąjz jak nie chcą czekać w kolejce i , potem faktycznie jest ból 3 jak , auto jest w gorszym stanie jak przed a moneta poszła w piz...u.