Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zablokowane drzwi przednie pasażera passat B5

brutalnyroman 04 Jan 2020 21:21 732 10
    brutalnyroman
    Level 2  
    Witam. Wymieniłem mechanizm podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy, pełen sukces. Wymieniłem ten sam mechanizm w drzwiach pasażera i psikus!! Szyba działa, zamek centralny również, rygiel reaguje na pilota, reaguje nawet przy zamknięciu na wewnętrzna klamkę(podnosi się, jak ciągnę za klamkę, jak puszczam opada) ale drzwi się nie otwierają. Ktoś coś?
    Aleksander_01
    Level 42  
    Uszkodzony zamek lub kabelek w przelotce słupek - drzwi.
    brutalnyroman
    Level 2  
    Zamka nie wyjmowałam, klamki zew. tez nie. Kostka jest podpięta, bo inaczej nie reagował by rygiel.
    Rygiel podnosi się i chowa, jak zamykam i otwieram, tylko zamek nie puszcza.
    Jak otworzyć te drzwi?
    piachu1994
    Level 38  
    Aleksander_01 wrote:
    Uszkodzony zamek lub kabelek w przelotce słupek - drzwi.

Nie możliwe że przewody, w końcu masz moduły na silniczkach sterujące zamkiem. Tam tylko masz komunikację między modułami, oraz zasilanie.
    Że zamek uszkodzony to się zgodzę.
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    To teraz wyciągnij zatyczkę klamki zewnętrznej i poluzuj linkę idącą z klamki do zamka

Pytanie czy moduł silniczka szyby jest sprawny. Może być uszkodzony.

Podkreślam: Passat B5 ma podwójne ryglowanie i dopóki nie strzeli dwa razy nie ma szans na otwarcie drzwi - kołek wychodzi i wchodzi.

Do autora: jak masz stary moduł szyby to przełóż go na chwilę, i zobacz czy się drzwi odtworzą. Jeżeli nie będziesz musiał rozwalić zamek.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Kołek wchodzi i wychodzi tylko jak ciągnie za klamkę wewnętrzną. Najprostszy sposób otwarcia - naparzasz ręką wokół zamka jednocześnie naciskając pilot na otwarcie, w 90 % skutkuje.
    brutalnyroman
    Level 2  
    Nic nie pomaga, niestety. Nawalam ręką w okolicy klamki, ciągnę za wewnętrzną, tłukę w drzwi, naciskam pilota na otwarcie, uderzając jednocześnie i nic :-(.
    Jakieś inne pomysły?
    Aleksander_01
    Level 42  
    Metoda się sprawdza gdy któraś z krańcówek nie łączy, no i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja zawsze to robię w dwie osoby. Jeżeli masz zdjęty boczek drzwi (w co wątpię) to możesz uderzać w zamek np młoteczkiem.
    brutalnyroman
    Level 2  
    Jeszcze spróbuje jutro przez klucz uderzyć w śruby mocujące zamek, poprzez otwarte tylne drzwi.
    Boczek oczywiście założony