Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat emulatora sondy lambda 0-5V

04 Sty 2020 21:51 303 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Z powodu iż znowu sonda lambda w mojej vb x18xe1 odmawia współpracy, szukam prostego schematu urządzenia które po ręcznym ustawieniu będzie symulowało jej pracę.
    Mam dosyć kupowania orginalnych używek które krótko działają, a zamienniki nie współgrają ze sterownikiem auta.
    Jeżeli ktoś takowy sprawdzony schemat posiada, proszę o podesłanie.
    Szukałem w google ale nie ma ich dokładnych opisów.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 34  
    Takich emulatorów nie ma, a zamienniki w tych autach działają. Wystarczy tylko kupić coś markowego i dedykowanego, co pewnie dawno byś miał w cenie kupionych orYginalnych używek - a nie tanie lub uniwersalne. Ople są bardzo wybredne, ale powiedzieć, że tolerują tylko oryginały to kłamstwo.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Czyli te sprzedawane gotowe emulatory na allegro nie działają ?
    Pierwszy raz spotykam się z opinią że zamienniki sond tolerują sterowniki silnika.
    Następnym problemem jest kupno działającego zamiennika ponieważ w sklepie nie dają gwarancji że działa , a zwrotów nie przyjmują.
  • Poziom 42  
    Sądząc po zakresie napięć to chcesz emulować pierwszą sondę, regulacyjną. To praktycznie niewykonalne.
    tupek napisał:
    Następnym problemem jest kupno działającego zamiennika

Nie ma żadnego problemu. Choćby w sieci intercars
  • Poziom 9  
    W takim razie zasięgnę języka u ludzi którzy taki emulator sprzedają.
    Jeżeli nie będą nic wiedzieli o swoim produkcie to będzie sprawa jasna.
  • Poziom 34  
    To jeszcze zostaw tu informację co ciekawego napisali, szczególnie o zasadzie działania i pobieraniu informacji ze sterownika silnika. Ups, zapomniałem, że to samodzielne urządzenie i podaje to co konstruktor wymyślił a nie to, co powinien widzieć sterownik w danym momencie... Żeby była jasność - skład mieszanki zależy m.in. od obciążenia i obrotów, nie mając tych informacji nie da się podać właściwego napięcia. Dalej chcesz to montować? Poda to takie napięcie jakie wywróży, a co jak sterownik dalej będzie walić błędami?
  • Poziom 9  
    Masz rację odnośnie pracy urządzenia, że daje określone impulsy do sterownika, dlatego wysłałem zapytanie do sprzedawcy, czy silnik będzie pracował normalnie.
    Ale przewiduje ze produkt będzie zachwalany a działanie tylko na biegu jałowym odpowiednie.
    Sprawdzę też w sieci intercars czy przyjmują reklamacje elektrycznych elementów.
    Poprzednio ponad 3 lata temu udało mi się kupić orginalna nową sondę GM za 300zł z tym samym numerem seryjnym, która działała do listopada, ale teraz nie mogę już takiej namierzyć.
  • Poziom 9  
    Niestety sprzedawca olewa sprawę i nie odpisuje, więc śmiem twierdzić że nie zna swojego towaru i pytania go przytłoczyły.
    Zastępcza sonda którą zamontowałem jak na razie jako tako pracuje wiec temat uważam za nie rozstrzygnięty.
    Będę w miarę możliwości szukał coś o emulatorach, i jeżeli zdecyduje się takie urządzenie nabyć wtedy opiszę opinie na łamach forum.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.