Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 28.465.MB - na wyświetlaczu: Obwód pusty, Napełnij obwód

05 Sty 2020 11:11 1281 2
  • Poziom 18  
    Witam
    Mam błąd jak w tytule. Podłączam dyszę wody, silnik zaczyna pracować, pompuje wodę, po chwili komunikat jak na wyświetlaczu.
    Wyłączę fizycznie z prądu, włączę, zrobi ze dwie kawy i ponownie taki komunikat. Zauważyłem dodatkowo, że podczas pompowania ekspres wpada jakby w jakieś wibracje, gdzie wcześniej tego nie widziałem. Problem tkwić może w czujniku przepływu, skoro jednak pompa pompuje tą wodę a po chwili przestaje, czy jednak szukać przyczyny w samej pompie?
  • Poziom 25  
    Wibracje sugerują brak ciśnienia na pompie albo jej zapowietrzenie. Pompa, zawór przelewowy pompy i cała instalacja do przejrzenia.
  • Poziom 18  
    sorier napisał:
    Wibracje sugerują brak ciśnienia na pompie albo jej zapowietrzenie. Pompa, zawór przelewowy pompy i cała instalacja do przejrzenia.

Przejrzałem instalację wodną od zbiornika do pompy, przeczyściłem wężyki, lekko przestawiłem pompę na gumowych mocowaniach.
    Na razie problem pustego obwodu nie pojawia się. Expresem też tak nie trzęsie - w zasadzie teraz w normie drgania jak od nowego Będę dalej obserwował.