Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG - minimalna temperatura zewnętrzna dla lodówki?

05 Sty 2020 11:54 417 8
  • Poziom 12  
    Witajcie,
    nie wiem czy ktoś przerabiał taki temat, ale mam na działce rekreacyjnej lodówkę LG , ma niecały rok: gbb 60 pzgzs, domek jest ocieplony, więc coś tam temp. trzyma, jest kominek. Raz na tydzień, na dwa w zimie tam jadę. Pozostały czas jest nieogrzewany i temp. spada do trochę wyższej jak na zewnątrz.
    Przy starej lodówce zdarzyło się, że przy jakiejś temperaturze przestała działać, po prostu nie chłodziła. W środku się rozmroziło co było zamrożone, i tak przy ostrzejszej zimie rozmrażamy. Czy ktoś się orientuje, przy jakiej temperaturze może przestać chłodzić? Ktoś ma jakiś pomysł, jak to weryfikować, czy działa czy nie (częstotliwość włączania się agregatu, pobór prądu? jakoś mierzyć temp w środku?). Najprościej wyłączać na zimę, ale jednak się przydaje :)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Minimalna temperatura pomieszczenia, w którym stoi lodówka to 15 stopni.
  • Poziom 12  
    U mnie pracuje przy okolicy zera i działa poprawnie. Sądziłem, że graniczne to będą sporo niższe temperatury.
  • Pomocny post
    Moderator
    Mam lodówkę i zamrażarkę, pracują w zimie przy temperaturze kilku stopni (myślę, że między 0°C a 10°C). Nie zauważyłem problemów.
    Instrukcje obsługi tych urządzeń podają zakres temperatur otoczenia w zależności od klasy klimatycznej. Poniżej fragment z instrukcji.

LG - minimalna temperatura zewnętrzna dla lodówki?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A handlowcy Siemensa podobno sprzedali lodówki Eskimosom.
    Żeby im Coca-Cola nie zamarzała.. :D :D :D
    Z Noworocznymi życzeniami dla AGD
    Pozdr. J.
  • Poziom 12  
    Dzięki, ale właśnie sądziłem, że ktoś będzie znał jakieś praktyczne minimum podyktowane jakimiś konkretnymi technicznymi kwestiami, ale widzę, że zjawisko sporadycznie potrzebne do analizowania :)

Dodano po 40 [sekundy]:

adamjur1 napisał:
    A handlowcy Siemensa podobno sprzedali lodówki Eskimosom.
    Żeby im Coca-Cola nie zamarzała.. :D :D :D
    Z Noworocznymi życzeniami dla AGD
    Pozdr. J.

W zimie jak wyłączam lodówkę, to właśnie piwo tam trzymam żeby nie zamarzło :)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    m-blue napisał:
    Witajcie,
    nie wiem czy ktoś przerabiał taki temat, ale mam na działce rekreacyjnej lodówkę LG , ma niecały rok: gbb 60 pzgzs, domek jest ocieplony, więc coś tam temp. trzyma, jest kominek. Raz na tydzień, na dwa w zimie tam jadę. Pozostały czas jest nieogrzewany i temp. spada do trochę wyższej jak na zewnątrz.
    Przy starej lodówce zdarzyło się, że przy jakiejś temperaturze przestała działać, po prostu nie chłodziła. W środku się rozmroziło co było zamrożone, i tak przy ostrzejszej zimie rozmrażamy. Czy ktoś się orientuje, przy jakiej temperaturze może przestać chłodzić? Ktoś ma jakiś pomysł, jak to weryfikować, czy działa czy nie (częstotliwość włączania się agregatu, pobór prądu? jakoś mierzyć temp w środku?). Najprościej wyłączać na zimę, ale jednak się przydaje :)

Kupujesz jogurt po czym go zjadasz. Płuczesz pudełeczko, nalewasz wody i wstawiasz na dobę do zamrażalnika w lodówce. Na następny dzień kładziesz na warstwie lodu w kubeczku 1 grosz. Cyklicznie sprawdzasz czy w czasie zimnej "doby" grosz się nie utopił (co oznacza iż nie było prądu przez kilka godzin lub agregat sobie z powodu zimna "zastrajkował").
  • Poziom 12  
    Dzięki, pomysł dobry, ale generalnie bez lodówki bym się obszedł, mogę wyłączyć, tylko liczyłem, że się uda ustalić jakieś średnie temperatury w których przestaje działać. Ostatecznie jak proponujesz, a kto wie czy się nie poświęcę - do środka jakiś dallas drugi na zewnątrz i będzie wiadomo... dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 12  
    Dzięki, pomysł dobry, ale generalnie bez lodówki bym się obszedł, mogę wyłączyć, tylko liczyłem, że się uda ustalić jakieś średnie temperatury w których przestaje działać. Ostatecznie jak proponujesz, a kto wie czy się nie poświęcę - do środka jakiś dallas drugi na zewnątrz i będzie wiadomo... dzięki za odpowiedzi.

Dodano po 37 [sekundy]:

Trzeba zmierzyć :)