Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Genius Gbat 300 bez reakcji + centrala JA592

maks_szuminski 05 Jan 2020 15:28 14058 6
Computer Controls
 • #1
  maks_szuminski
  Level 2  
  Witam
  Kupiłem gotowy zestaw do bramy Genius Gbat 300 z centralą JA592. Połączenia zrobiłem kierując się schematem z instrukcji. Podłączyłem bez fotokomórek zabezpieczających.
  Zaprogramowałem pilot i daje on sygnał OPEN A do centralki co potwierdza jej dioda. Niestety nie wywołuje to kompletnie żadnej reakcji. Próbowałem programowanie czasu otwierania skrzydła, niestety też bez reakcji.
  Proszę o pomoc jak rozwiązać problem.

  Załączam zdjęcie podłączonej do zasilania centrali. Według instrukcji w spoczynku dioda STOP powinna świecić, u mnie nie świeci.
  Genius Gbat 300 bez reakcji + centrala JA592

  ............................................................................
  Ogłoszenie

  Zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
  Poradniki dot. systemów zabezpieczeń


  Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
  Systemy zabezpieczeń


  Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
  Poradniki Ogólne
 • Computer Controls
 • #2
  uhaehuehehe
  Level 9  
  Dzień dobry
  Własnie miałem zakładać ten sam temat więc podepnę się - g300+JA592, podłączałem z fotokomórkami na zamykaniu i bez (tak samo jak kolega wyżej), mostkowałem dodatkowo styk STP z minusem, mostkowałem także styki OPEN (czesciowe i calkowite) z minusem. Za każdym razem po wciśnięciu przycisku F na centrali jedno skrzydło rusza, ale po wciśnięciu kolejny raz F nie zatrzymuje się. Lampka gaśnie na 1s i ale mechanizm dalej pracuje, nawet jak dojedzie do oporu skrzydło otwierając się - burczy chcąc jechać dalej. Nie da sie go zatrzymać.
  Co robię źle?
 • Computer Controls
 • #3
  Workszop
  Level 15  
  Dioda STOP zaświeci jak zmostkujesz 11-14. Jest to styk NC przerwanie styku powoduje natychmiastowe zatrzymanie bramy.
 • Helpful post
  #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Koledzy, zacznijcie od DOKŁADNEGO przeczytania instrukcji.
  Startowo - mostki 11-14 oraz 12-13-19.
  Quote:
  ale po wciśnięciu kolejny raz F

  Programowanie czasów tylko ZACZYNA się F-em (długie lub krótkie naciśnięcie w zależności od tego czy chcesz uruchomić procedurę zaawansowanego czy prostego rozpoznawania czasów - sugeruję zaawansowaną bo prosta robi co chce). Potem wszystkie punkty stopu i zwolnień zatwierdza się dopisanym pilotem (lub krótkim zwieraniem Open A z minusem) a nie F.

  PS. Rozpoznawanie czasów zaczyna się od bezwzględnego zamknięcia bramy - skrzydła mają być dociśnięte do środkowego odboju, silniki mają nie buczeć, kogut nie mrugać.
 • #5
  maks_szuminski
  Level 2  
  Dzięki z pomoc, problem rozwiązany.
 • #6
  MantoShow
  Level 2  
  Witam
  A ja mam problem tego typu, że jak zaczynam programować to otwiera mi się nie to skrzydło co trzeba. Czy da się to zamienic, czy muszę pdzespawac płaskownik na drugie skrzydło?