Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Salus 091fl do sterowania grzaniem podłogi.

05 Sty 2020 17:01 237 8
 • Poziom 8  
  Witam, mam w łazience matę elektryczną do podgrzewania podłogi. Jako sterownik służy mi stary model, zniszczony auraton 2005. Chciałbym zastąpić go modelem Salus 091 FL, nie wiem tylko czy on się do tego nadaje. Zdaje się że musi to być model z obsługą czujnika na przewodzie, taki jak auraton 2025 p. Czy Salus 091 FL się nada?
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 25  
  Nada się. Salus działa na takiej samej zasadzie jak auraton. Czyli „zewrzyj-rozewrzyj”
 • Poziom 8  
  Czyli da się do niego podłączyć przewód z czujnikiem temperatury? Ma fabrycznie taki styk?
 • Poziom 37  
  Z tego co wiem to ten Salus nie ma obsługi zewnętrznego czujnika temperatury.
  On działa na zasadzie ON/OFF ale bierze pod uwagę wbudowany czujnik temperatury, czyli reaguje na temperaturę powietrza w otoczeniu regulatora.
  A w przypadku podłogi najlepiej jak masz kontrolę temperatury podłogi, aby jej przypadkiem nie przegrzać, więc musiałbyś mieć regulator z obsługą czujnika zewnętrznego.
  Jeśli masz już sprawdzonego Auratona to kup taki sam, chyba, że padł Ci i nie masz do tego sprzętu zaufania to ja nie wiem, który będzie się nadawał do podłogówki.
 • Poziom 25  
  Auraton 2005 miałeś z obsługa zewnetrznego czujnika?? Nie spotkałem takiego modelu.
 • Poziom 8  
  Nie Wim czy to do końca auraton 2005, wygląd ma identyczny ale na klapce jest napis Elektra i Euro-thermostat.
 • Poziom 37  
  @zales.vip nie wczytałem się wcześniej w opis autora ale wynika, że ma Auratona 2005 i chciałby go zastąpić Salusem 091FL ale wyczytał, ze musi być regulator z obsługą zewnętrznego czujnik jak Auraton 2025p (którego w domyśle nie posiada) i dopytuje się, czy ten Salus nada się i zastąpi tego Auratona 2025p.
  Z tego co mi wiadomo to Salus będzie działał jak 2005, więc nie nadaje się jako zamiennik 2025p.
  Nie znam produktów Auratona, więc nie wiem, czy istnieje model 2025p z czujnikiem temperatury do podłogi, więc to jest tylko analiza postu autora.
 • Poziom 15  
  Model 2005 z możliwością podłączenia czujnika na przewodzie produkowała firma Euroster dla firmy zewnętrznej - kilkanaście lat temu. Jeżeli czujnik jest sprawny, to można zastosować Euroster 2006 lub Euroster 4040 oba mają możliwość podłączenia czujnika na przewodzie i korzystają z tego samego typu czujnika co model 2005. Do podłogówki, bardziej polecam Euroster 4040 gdyż ma możliwość włączenia pracy z algorytmem proporcjonalnym, przeciwdziałającym nadmiernym wahaniom temperatury w wypadku instalacji o dużej bezwładności, a taką jest podłogówka.
 • Poziom 8  
  Rezygnacja że zmiany sterownika.