Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw karaoke do domu, pomoc w wyborze.

05 Sty 2020 17:43 210 5
  • Poziom 2  
    Witam, jako, że jestem nowy postanowiłem się najpierw przywitać i napisać coś o sobie, bo nie znalazłem tematu do tego. Nazywam się Dawid niepełnosprawny od urodzenia. Jako niepełnosprawny wykonuję muzykę disco polo, śpiewam, piszę teksty, mam swoje kawałki. I potrzebuję pomocy. Jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Potrzebuję do domu by sobie ćwiczyć jakiegoś zestawu karaoke. Głośnik, mikron, fajnie by było jakby się dało podkład przez bluetooth puścić. I żeby zestaw był był mobilny łatwy do zabrania. Niestety nie znam się na tym. Idzie coś w fajnego nie drogo kupić do 500 zł, czy jednak większy wydatek mnie czeka? Mojego kolegi kumpel jest Dj i polecił mi za około 400 zł. zestaw Manta SPK5003 GHUL. Że w tej cenie spoko gra. Tylko przeglądając net czytałem, że Manta awaryjna i często się psuje. Co sądzicie nada się czy coś innego możecie polecić i z jakim wydatkiem muszę się liczyć? Sprzęt też będzie używany do słuchania muzyki. Z góry dziękuję za pomoc, przepraszam za błędy i jeszcze raz witam na forum. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To ma być jedna kolumna, czy dwie (stereo)?
    Taka w stylu estradowym jak np. ta: https://www.fan.com.pl/pl/p/IGO-System-SSP211...eniowy-kolumna-aktywna/30831?utm_source=ceneo
    czy raczej W stylu zabawkowym ze światełkami w tym stylu: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Manta+SPK5036
    Mikrofon na kablu, czy bezprzewodowy?
    No i kasa. :-) Ile jesteś w stanie max zainwestować? W granicach 500 PLN, poza czymś w stylu: Ibiza, Skytec, czy Mantę, się nie wyjdzie, natomiast na jakąś namiastkę sprzętu PRO, trza by przynajmniej podwoić budżet.
    Musisz rozważyć/przemyśleć, czy sprzęt ma służyć tylko i wyłącznie jako tymczasowa zabawka na zimowe wieczory, czy zamyślasz o jakimś poważniejszym projekcie.

Jak to drugie, to przenieś wątek do działu: "Estrada, Co Kupić".

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    DjMapet dzięki. Więc tak nie ma znaczenia czy estradowa czy zabawowa kolumna. Nie zależy mi na światełkach. I jeden głośnik powinien wystarczyć, choć podejrzewam dwa lepiej by brzmiały. Mikrofon może i być na kablu, ale jakby był bezprzewodowy to bym nie pogardził, chyba wygodniejsze. Cena planowałem tak z 500 zł. Ale jestem w stanie dorzucić do 1 tyś bo więcej już by trzeba było zbierać. Jak na amatora i niepełnosprawnego, myślę bardziej poważnie o tym. Lubię swoje emocje na papier przelewać. Ja piszę teksty i mam znajomego co aranżacje mi robi. Sprzęt ma też służyć do tego, bo napisałem kilka piosenek dziewczynie ci mi się podoba. I planuje zrobić romantyczna kolację i ja zaskoczyć i podczas kolacji zaśpiewać jej piosenkę. Sprzęt też się przyda na pewno do zrobienia imprezy karaoke z rodziną czy znajomymi. I jak będzie możliwość jak ciepło się zrobi to na pole zabrać. Jak widzisz jest to u mnie bardziej zabawowo niż poważne, ale staram się to jak najlepiej robić. I myślę, że dobrze ci wytłumaczyłem do czego potrzebuje pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    DjMapet. Dzięki serdeczne. Napisz jeszcze czy, prócz tego modelu co podałeś jeszcze jakiś polecasz. Czy nie ma dużej różnicy w jakości?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ta manta, to praktycznie jedyny w miarę tani zestaw z dwoma kolumnami na głośnikach 12", więc i basu z tego trochę będzie. Jest jeszcze zestaw MANTA SPK6013.

Da się kupić w miarę markowe zestawy, tyle że z jedną kolumną, np.: https://www.morele.net/blaupunkt-glosnik-ps05...Vw42yCh32YgWgEAkYBCABEgK5tPD_BwE&gclsrc=aw.ds w zestaw jest wbudowany akumulator a do zestawu dołączono mikrofon bezprzewodowy. Czy np. Sharp PS-940
    Kolumna o wyglądzie estradowej Blaupunkt PA12 karaoke z akumulatorem i mikrofonem kablowym.

Trochę tego jest, więc możesz wybierać: https://www.google.com/search?q=kolumny+karao...AhWCAxAIHd_EBOo48AEQ8tMDCOgD&biw=1280&bih=645

Pozdrawiam.