Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw karaoke do domu, pomoc w wyborze.

Davidk1 05 Jan 2020 17:43 1353 5
    Davidk1
    Level 2  
    Witam, jako, że jestem nowy postanowiłem się najpierw przywitać i napisać coś o sobie, bo nie znalazłem tematu do tego. Nazywam się Dawid niepełnosprawny od urodzenia. Jako niepełnosprawny wykonuję muzykę disco polo, śpiewam, piszę teksty, mam swoje kawałki. I potrzebuję pomocy. Jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Potrzebuję do domu by sobie ćwiczyć jakiegoś zestawu karaoke. Głośnik, mikron, fajnie by było jakby się dało podkład przez bluetooth puścić. I żeby zestaw był był mobilny łatwy do zabrania. Niestety nie znam się na tym. Idzie coś w fajnego nie drogo kupić do 500 zł, czy jednak większy wydatek mnie czeka? Mojego kolegi kumpel jest Dj i polecił mi za około 400 zł. zestaw Manta SPK5003 GHUL. Że w tej cenie spoko gra. Tylko przeglądając net czytałem, że Manta awaryjna i często się psuje. Co sądzicie nada się czy coś innego możecie polecić i z jakim wydatkiem muszę się liczyć? Sprzęt też będzie używany do słuchania muzyki. Z góry dziękuję za pomoc, przepraszam za błędy i jeszcze raz witam na forum. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    To ma być jedna kolumna, czy dwie (stereo)?
    Taka w stylu estradowym jak np. ta: https://www.fan.com.pl/pl/p/IGO-System-SSP211...eniowy-kolumna-aktywna/30831?utm_source=ceneo
    czy raczej W stylu zabawkowym ze światełkami w tym stylu: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Manta+SPK5036
    Mikrofon na kablu, czy bezprzewodowy?
    No i kasa. :-) Ile jesteś w stanie max zainwestować? W granicach 500 PLN, poza czymś w stylu: Ibiza, Skytec, czy Mantę, się nie wyjdzie, natomiast na jakąś namiastkę sprzętu PRO, trza by przynajmniej podwoić budżet.
    Musisz rozważyć/przemyśleć, czy sprzęt ma służyć tylko i wyłącznie jako tymczasowa zabawka na zimowe wieczory, czy zamyślasz o jakimś poważniejszym projekcie.

Jak to drugie, to przenieś wątek do działu: "Estrada, Co Kupić".

Pozdrawiam.
    Davidk1
    Level 2  
    DjMapet dzięki. Więc tak nie ma znaczenia czy estradowa czy zabawowa kolumna. Nie zależy mi na światełkach. I jeden głośnik powinien wystarczyć, choć podejrzewam dwa lepiej by brzmiały. Mikrofon może i być na kablu, ale jakby był bezprzewodowy to bym nie pogardził, chyba wygodniejsze. Cena planowałem tak z 500 zł. Ale jestem w stanie dorzucić do 1 tyś bo więcej już by trzeba było zbierać. Jak na amatora i niepełnosprawnego, myślę bardziej poważnie o tym. Lubię swoje emocje na papier przelewać. Ja piszę teksty i mam znajomego co aranżacje mi robi. Sprzęt ma też służyć do tego, bo napisałem kilka piosenek dziewczynie ci mi się podoba. I planuje zrobić romantyczna kolację i ja zaskoczyć i podczas kolacji zaśpiewać jej piosenkę. Sprzęt też się przyda na pewno do zrobienia imprezy karaoke z rodziną czy znajomymi. I jak będzie możliwość jak ciepło się zrobi to na pole zabrać. Jak widzisz jest to u mnie bardziej zabawowo niż poważne, ale staram się to jak najlepiej robić. I myślę, że dobrze ci wytłumaczyłem do czego potrzebuje pozdrawiam.
    Davidk1
    Level 2  
    DjMapet. Dzięki serdeczne. Napisz jeszcze czy, prócz tego modelu co podałeś jeszcze jakiś polecasz. Czy nie ma dużej różnicy w jakości?
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    Ta manta, to praktycznie jedyny w miarę tani zestaw z dwoma kolumnami na głośnikach 12", więc i basu z tego trochę będzie. Jest jeszcze zestaw MANTA SPK6013.

Da się kupić w miarę markowe zestawy, tyle że z jedną kolumną, np.: https://www.morele.net/blaupunkt-glosnik-ps05...Vw42yCh32YgWgEAkYBCABEgK5tPD_BwE&gclsrc=aw.ds w zestaw jest wbudowany akumulator a do zestawu dołączono mikrofon bezprzewodowy. Czy np. Sharp PS-940
    Kolumna o wyglądzie estradowej Blaupunkt PA12 karaoke z akumulatorem i mikrofonem kablowym.

Trochę tego jest, więc możesz wybierać: https://www.google.com/search?q=kolumny+karao...AhWCAxAIHd_EBOo48AEQ8tMDCOgD&biw=1280&bih=645

Pozdrawiam.