Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd kopii zapasowej. - Błąd podczas wykonywania kopii zapasowych Windows 10

05 Sty 2020 18:50 510 15
 • Poziom 3  
  Dzień dobry wszystkim,
  postanowiłem zrobić sobie kopię zapasową Windowsa 10 za pomocą narzędzia "Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7)". Problem polega na tym, że każda próba wykonania kopii zapasowej systemu kończy się kodem 0x81000039. Kopia zapisuje się w lokalizacji sieciowej, na moim serwerze działającym na debianie (nie muszę dodawać, że wszystko odbywa się za pomocą samby). Z serwerem wszystko ok bo na innym komputerze z windows 7 kopia wykonała się bez problemu. W razie dodatkowych pytań proszę pisać. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 • Poziom 3  
  Czy te programy tworzą obrazy dysku (wielkość obrazu taka sama jak dysk), czy kopie dysku(wielkość pliku kopii bardzo mocno skompresowana) i czy będzie można te kopie przywrócić za pomocą zwykłego narzędzia od MS czy będzie trzeba używać tego programu którym wykonało się kopię?
 • Spec od komputerów
  Kompresja obrazu lub jej brak zalezy od wybranych opcji w programie, podczas tworzenia obrazu.
  Nie bedzie mozna, trzeba bedzie uzyc programu, ktorym utworzyles obraz, ale to chyba lepiej. Narzedzia od MS nigdy nie dzialaly jak trzeba, chyba, ze w W10 w koncu to jakos dziala?
 • Poziom 3  
  Kolobos masz rację. Narzędzie od MS nawet po hibernacji komputera (podczas hibernacji kopia jest tworzona) pokazuje błąd i trzeba zaczynać od nowa kopię (chodzi o WIN10).

  Dodano po 12 [minuty]:

  Jeszcze jedno pytanie, czy te programy będą mogły zapisywać te backupy na zewnętrznym serwerze, i jeśli będę chciał przywrócić pliki albo system to jak to będę musiał zrobić?
  Jaki byś polecił program aby robił jak najbardziej skompresowane kopie i aby tworzenie kopii uruchamiało się automatycznie, fajnie by było gdyby stare kopie się same usuwały.
 • Poziom 23  
  AOMEI Backuper albo Reflect Image
 • Poziom 3  
  Jak sprawdzić w "Macrium Reflect Free" przewidywaną wielkość backupu przed wykonaniem go?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Praktycznie każdy tego rodzaju program w wersji free umożliwia tworzenie kopi systemu w wersji "różnicowej", dopiero wersja Pro, czyli płatna daje możliwość tworzenia wersji "przyrostowych". Co do usuwania starszych kopi, to działa trochę inaczej, najpierw tworzy się wersję pełną, następnie tworzone są wersje różnicowe. Ilość ilość tych wersji jest ustawiana w opcjach, po osiągnięciu założonej ilości kopi znowu tworzona jest wersja pełna a stare są usuwane. To co opisałem jest wersją uproszczoną, na ogół tego rodzaju programy mają szerszy zakres opcji tworzenia kopi systemu.
 • Poziom 3  
  Jak sprawdzić w "Macrium Reflect Free" przewidywaną wielkość backupu przed wykonaniem go?
 • Poziom 23  
  Z tego co mnie wiadomo, żaden tego rodzaju program nie podaje przewidywanej wielkości kopi (pełnej). Jest na ogół kilka stopni kompresji, ale wynik zależy od "treści" materiału, który się kompresuje. Przy opcji standard, można przyjąć 50% kompresję i błąd będzie raczej nie wielki.
 • Poziom 3  
  Ja ustawiłem na high i mi się teraz robi ale mam 2 dyski na których jest 600 gb do skompresowania, na dodatek zapisuję to na debianie przez wifi.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Przewiduje mi całe wykonanie kopii na ok 100 godzin i wykonało już 2 %

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jeśli przy tworzeniu kopii ustawiło się kopię full to potem będzie można zmienić na różnicową, czy trzeba będzie tworzyć wszystko od nowa?
 • Poziom 23  
  Z treści Twoich zapytań wnioskuję, że użyłeś programu Macrium Reflect, więc z tego co pamiętam jest możliwość wyboru rodzaju kopi. Macrium używam na tablecie, którego nie mam pod ręką, więc nie mogę sprawdzić na 100%. Tak ekstremalnie dużych kopi nigdy nie robiłem. U mnie system w raz z programami zajmuje zaledwie około 30 GB, obraz (full) 16,6 GB, z tym że na kompie stacjonarnym i programem AOMEI Backuper.
 • Poziom 3  
  Ok, ale chodzi mi o to (bo kopia robi mi się od jakichś 3 h) czy jak mi się zrobi kopia (ustawiłem sobie full) to czy potem będę mógł zmienić rodzaj kopii na różnicową, bo nie chcę aby mi te 3 h pracy kompa przepadło.
 • Poziom 23  
  Tak, ale głowy nie dam, czytaj moją powyższą wypowiedź.
 • Poziom 23  
  Pochwal się, czy zrobiłeś obraz dysku, czy też coś nie wypaliło?
 • Poziom 3  
  Niby wszystko ok ale kopia skończyła się wczoraj wieczorem i waży powyżej 500 gb. Chyba spróbuję EaseUS Todo Backup Free bo ma kopię przyrostową. Dzięki za pomoc.