Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] [Volvo S60 2.4T ;2001r]- Wycie, gwizd,przydzwięk, ustaje po odpięciu alternatora

lukpers1 05 Jan 2020 23:47 615 2
Optex
    lukpers1
    Level 2  
    Witam

Mam problem z układem elektrycznym w volvo s60 2.4T. Problem objawia się wyciem lub gwizdem
    zmieniającym się wraz z obrotami silnika. słychać to jedynie wewnątrz auta, przy zamkniętych dzwiach,

Po odpięciu przewodu +12V od alternatora ten odgłos ustaje. Podmieniłem już dwa alternatory i bez zmian.
    Wymieniłem również wszystko co napędza pasek wielkorowkowy (pasek również) i dalej bez zmian.
    Przeczyściłem przewody masowe i plusowe, (podmieniłem rozrusznik, akumulator)

Byłem u dwóch mechaników ale wg. nich wszystko jest OK. Jest to bardzo irytujacy odgłos, nie wiem już
    gdzie szukać przyczyny i co mogłoby mieć na to wpływ. Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Optex
    jerry1960
    Level 36  
    Jakim napięciem oraz jakim prądem ( zmierz miernikiem cęgowym) ładuje alternator. W jakim stanie akumulator.
    lukpers1
    Level 2  
    Problem rozwiązany, przyczyną tego wycia był glosniczek/syrena systemu alarmowego wyciśnięty dosc głęboko pod deską rozdzielczą, po wycieciu - cisza.
    Pozdrawiam