Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Anynet+ - obsluga z pilota

06 Sty 2020 12:49 324 3
  • Poziom 34  
    Witam.
    Zwracam sie z zapytaniem o komunikacje systemu Anynet+ dlatego ze nie wiem gdzie szukac problemu w kolegi Blueray BD E8903S .Obsluga tego odtwarzacza dziala tylko z panelu przedniego , brak reakcji na pilota czy to oryginalu czy uniwersalnego.Podobno korzystal do obslugi tego odtwarzacza pilota TV poprzez HDMI w systemie Anynet+.Niby dzialalo. Pozniej to pomylkowo jakos wylaczyl i do tej pory nie wspolpracuje z TV Samsung .Pytanie jest takie czy wlaczenie systemu Anynet + powoduje np. wylaczenie odbiornika IR w tym odtwarzaczu i cala komunikacja odbywa sie za pomoca kabla HDMI?Bo nie wiem czy brak obslugi urzadzania z pilota jest spowodowane usterka odbiornika IR w odtwarzaczu i szukac usterki w samym urzadzeniu czy wylaczyc ta funkcje w jakis sposob poprzez TV i wszystko wroci do stanu w ktorym mozna bedzie obslugiwac urzadzenie z pilota .Modelu telewizora kolegi nie znam, ale to chyba nie ma znaczenia.
    Jesli temat nie jest w tym dziale umieszczony poprawnie prosze moderatora o przeniesinie do wlasciwej . :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Komunikacja następuje po kablu HDMI, sam to sprawdziłem na swoim telewizorze. zasłoniłem odbiornik IR dekodera i włączyłem TV, dekoder samoczynnie się włączył. tak samo działa na odwrót (pilot od dekodera samoczynnie włącza TV). Tak samo przy wyłączaniu obu urządzeń
  • Poziom 34  
    ACoTam2 napisał:
    Komunikacja następuje po kablu HDMI, sam to sprawdziłem na swoim telewizorze. zasłoniłem odbiornik IR dekodera i włączyłem TV, dekoder samoczynnie się włączył. tak samo działa na odwrót (pilot od dekodera samoczynnie włącza TV). Tak samo przy wyłączaniu obu urządzeń

To znaczy ze czujnik IR, gdy jest uruchomiony Anynet+ w DVD Recorder jest nieczynny nawet jak urzadzenie jest odpiete od telewizora i samego urzadzenia nie mozna obslugiwac z pilota? Tak mam rozumiec , dopiero jesli w polaczonym systemie wylaczymy funkcje Anynet+ powracaja normalne walory uzytkowe jakim jest sterowanie Blueray3D pilotem .
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    No to się nie zrozumieliśmy, albo ja źle wytłumaczyłem. Czujnik IR w nagrywarce DVD (u mnie dekoder) jest aktywny, urządzenie można bez problemu włączyć pilotem od tego urządzenia, bez podłączenia TV. kiedy telewizor podłączymy do DVD (zostańmy przy pana przykładzie) włączenie DVD pilotem od niego albo przyciskiem przedniego panelu automatycznie włącza telewizor. W skrócie:
    -niepodłączony TV do DVD, pilot od nagrywarki włącza nagrywarkę
    -urządzenia połączone przewodem HDMI, przy włączeniu DVD pilotem od DVD lub przyciskami automatycznie włącza się telewizor, bez integracji w jego odbiornik IR (telewizora).
    Powtórzę poprzedni post: działa to w obie strony, więc włączenie TV automarycznie załączy DVD bez używania odbiornika IR tej nagrywarki