Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo G700 - Nie widzi dysku zewnętrznego przez port USB 3.0

06 Sty 2020 13:50 195 5
  • Poziom 8  
    Laptop już bez wsparcia. Sprawdziłem zmiany sprzętu wszystkie sterowniki są aktualne. Grzebiąc w necie znalazłem wątek i zrobiłem tak. Ponieważ dysk nie był widoczny w porcie 3.0 ale w porcie 2.0 już tak ( w porcie 3.0 pali się niebieska dioda w dysku - czyli jest zasilanie) - otwieram menadżera urządzeń (dysk podłączony do portu 2.0) usuwam dysk (aktualizacja nie wykrywa zmian) i po odinstalowaniu dysk podłączam do portu 3.0 i dysk się znajduje. Niestety zarówno odpięcie dysku jak i wyłączenie komputera przywraca sytuację że w porcie 3.0 dysku nie widać? Co mogę zrobić? Zmieniłem kabel i jest taka sama sytuacja na innym kablu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Sprawdzałeś na pendrive działanie portu USB3?
    Możesz użyć z boot-owalnego pendrive dystrybucji Linux-a typu Live np. Manjaro, Slax,... i przekonać się pod innym systemem czy występuje ten sam problem? Wtedy wykluczysz problem ze sterownikami. Zakładam, że laptop ma zainstalowane Windows-y.
  • Poziom 8  
    Tzn pendrive 3.0 sprawdziłem i jest taka sama sytuacja w porcie 3.0 nie widzi, w porcie 2.0 widzi po usunięciu i włożeniu do 3.0 widzi. To sprawdzenie o którym wspominasz - dla mnie to ciemna magia. Nie mam pojęcia o czym piszesz ani jak to zrobić...Jest gdzieś jakaś instrukcja? Ale nie wiem nawet co miał bym sprawdzić i skąd wziąć z boot-owanego pendriva dystrybucji Linux-a ;) Mam Aktualizowane Windowsy :)
  • Spec od monitorów
    Jaki to dysk?
    - firma i wielkość dysku
    Jaki system Win?
    Bios robiłeś upgrade?!

O swoim Lenovo G700 też napisz co nieco?!
    * z Lenovo strony Link_ G700
    Spoiler:
    3rd generation Intel® Core™ i7-3632
    3rd generation Intel® Core™ i7-3612
    3rd generation Intel® Core™ i7-3520
    3rd generation Intel® Core™ i5-3230M
    3rd generation Intel® Core™ i3-3120M
    3rd generation Intel® Core™ i3-3130M
    3rd generation Intel® Core™ i3-3110
    3rd generation Intel® Core™ i3-2348
    Intel Pentium 1000M
    Intel Pentium 2030M
    Intel Pentium 2020M
    Intel Pentium 1005M

chipset HM76

Płyta Bambi rev.2.1 ?

p.s
    Cytat:
    Mam Aktualizowane Windowsy

Ile ich masz ?
    Jaka wer. Win" dowsów
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    na stronie do dystrybucji Manjaro jest User Guide i na stronie 23 i dalej jest opisane jak zrobić płytę DVD albo pendrive zarówno pod Linux-em jak i pod Windows. Sposób jest dobry w sumie dla każdej dystrybucji. Slax zajmuje jedynie 250MB i należy do tych najlżejszych dystrybucji Live, które są ładowane z CD/DVD lub pendrive niezależnie od zainstalowanego natywnie systemu na komputerze. Wkładasz pendrive, restartujesz laptopa przyciskając zwykle F11 albo F12. Pojawia się menu z jakiego nośnika chcesz go boot-ować? Wybierasz pendrive i widzisz na ekranie magiczne obrazki albo niezrozumiały na pierwszy rzut oka ciąg tekstu świadczący o ładowaniu Linux-a. Następnie wyświetla się ekran ze środowiskiem graficznym i paskiem zadań, zupełnie jak w Windowsach. Do drugiego portu USB, tego w wersji USB3 podpinasz zewnętrzny HDD i sprawdzasz co się dzieje? Jeżeli urządzenie zostanie wykryte to pojawi się ikonka z nim w menadżerze plików, zupełnie jak pod Windowsami. Wtedy będziesz wiedział, że masz problem ze sterownikami pod Windowsy bo na Linux-sie działa.

Skoro na USB nie wykrywa zarówno zewnętrznego HDD jak i pendrive, choć te są sprawne i przetestowane na innym porcie lub komputerze, to należy założyć fizyczne uszkodzenie portu albo brak odpowiednich sterowników. Test z Linux-em rozstrzyga między fizycznym uszkodzeniem a problemami z oprogramowaniem.
  • Poziom 8  
    Problem nie rozwiązany. Po podłączeniu do komputera port USB 3.0 dysku nie widzi. Trzeba odnaleźć dysk menagerem systemu usunąć go po czym wyszukać nowe urządzenia wtedy go znajduje. Upierdliwe ale tylko tak działa.