Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy poleci mi ktoś płytę główną

06 Sty 2020 15:25 165 16
  • Poziom 6  
    Witam
    Poleci mi ktoś tanią płytę główną
    Wymagania to żeby miała szynę pamieci na pci powyzej 192 bit i żeby podeszło min 8gb ram
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    dt1 napisał:
    Witaj.
    Co to jest szyna pamięci na PCI i czy zupełnie nie zależy Ci na procesorze? Bo jeśli zależy, to warto wspomnieć pod jaki szukasz płyty.
    moja karta ma szyne pamieci 192 bit a moja obecna płta obsluguje max 128 i mam taki problem a z prockiem no też niechce mieć jakiegoś złoma a ze gram w csgo to chce mieć tak 150fps chociaz
  • Poziom 1  
  • Moderator - Komputery Serwis
    Płyta główna nie ma żadnego związku z obsługą pamięci karty graficznej. Płycie głównej jest totalnie wszystko jedno, czy Twoja karta ma szynę 64, 128, 192, 256, 512 bit czy jakąkolwiek inną - płyta główna nie gada bezpośrednio z pamięcią karty graficznej, robi to procesor graficzny na karcie.

Tak więc źle szukasz, od złej strony do tematu się zabierasz. Co z tego, że polecę Tobie fajną płytę, jak prawdopodobnie ani Twoja pamięć, ani Twój procesor nie będzie do niej pasować? Bo nie podałeś, jaką masz resztę części, a przecież do nich trzeba tę płytę dobrać.

Podaj też model obecnej płyty i karty graficznej, bo czasem można poprawić obsługę karty graficznej na płycie głównej (i to nie o szerokość szyny pamięci na karcie wcale chodzi).
  • Poziom 6  
    dt1 napisał:
    Płyta główna nie ma żadnego związku z obsługą pamięci karty graficznej. Płycie głównej jest totalnie wszystko jedno, czy Twoja karta ma szynę 64, 128, 192, 256, 512 bit czy jakąkolwiek inną - płyta główna nie gada bezpośrednio z pamięcią karty graficznej, robi to procesor graficzny na karcie.

Tak więc źle szukasz, od złej strony do tematu się zabierasz. Co z tego, że polecę Tobie fajną płytę, jak prawdopodobnie ani Twoja pamięć, ani Twój procesor nie będzie do niej pasować? Bo nie podałeś, jaką masz resztę części, a przecież do nich trzeba tę płytę dobrać.

Podaj też model obecnej płyty i karty graficznej, bo czasem można poprawić obsługę karty graficznej na płycie głównej (i to nie o szerokość szyny pamięci na karcie wcale chodzi).
    obecna płyta to msi ms 7502 a karta którą chce wsadzić nvidia geforce 640gt 3gb 192 bit procesor xeon e5420 8gb ram ddr2
    Płyta ta powinna obsługiwać GT640, natomiast jest większe prawdopodobieństwo, że nie jest w stanie ta płyta obsłużyć Xeona E5420, 8GB RAM w niektórych konfiguracjach też może być dla niej problemem.

Płyta była modyfikowana pod tego Xeona (BIOS)?
    Płyta wcześniej działała z tymi pamięciami, które obecnie masz?
  • Poziom 6  
    dt1 napisał:
    Płyta ta powinna obsługiwać GT640, natomiast jest większe prawdopodobieństwo, że nie jest w stanie ta płyta obsłużyć Xeona E5420, 8GB RAM w niektórych konfiguracjach też może być dla niej problemem.

Płyta była modyfikowana pod tego Xeona (BIOS)?
    Płyta wcześniej działała z tymi pamięciami, które obecnie masz?
    nie była modyfikowana i cały czas były te pamięci
    Procesor też?
    Możesz spróbować poszukać aktualizacji BIOS, jeśli BIOS jest stary to może nie obsługiwać niektórych kart, tym bardziej, że była to płyta OEM do marketowych składaków (chyba dla Medion).

A jeśli nie to można szukać płyty, tyle że znalezienie dobrej płyty do tej platformy, najlepiej jeszcze wciąż sprawnej po dziesięciu latach to jest pewne wyzwanie.
  • Poziom 6  
    Mógłbyś podać instrukcje jak to się aktualizuje, bo na internecie nic nie ma...
    Dla normalnych płyt wchodzisz na stronę producenta, wybierasz model, pobierasz aktualizację i robisz ją według załączonej z aktualizacją instrukcji.

Przy płytach z demobilu z marketowych gotowców musisz odnaleźć nazwę gotowca, w którym taka płyta funkcjonowała, znaleźć stronę wsparcia dla tego modelu komputera i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja BIOS. Jeśli jest, to instrukcja aktualizacji będzie wraz z nią.
  • Poziom 6  
    dt1 napisał:
    Dla normalnych płyt wchodzisz na stronę producenta, wybierasz model, pobierasz aktualizację i robisz ją według załączonej z aktualizacją instrukcji.

Przy płytach z demobilu z marketowych gotowców musisz odnaleźć nazwę gotowca, w którym taka płyta funkcjonowała, znaleźć stronę wsparcia dla tego modelu komputera i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja BIOS. Jeśli jest, to instrukcja aktualizacji będzie wraz z nią.
    no i teraz mam wiekszy problem bo komputer nie startuje czarny ekran monitor nie reguje i włącza się jak włącze przycisk od zasilacza pochodzi 2 s i znow sie sam włącza
    Nie wiem, co zrobiłeś, bo nie napisałeś. Takie objawy wskazują, że mogłeś użyć nieprawidłowego pliku do aktualizacji (może dla innej wersji płyty), albo ta aktualizacja mogła zostać przerwana (zwieszenie komputera, brak zasilania).
  • Poziom 6  
    dt1 napisał:
    Nie wiem, co zrobiłeś, bo nie napisałeś. Takie objawy wskazują, że mogłeś użyć nieprawidłowego pliku do aktualizacji (może dla innej wersji płyty), albo ta aktualizacja mogła zostać przerwana (zwieszenie komputera, brak zasilania).
    i oznacza to że płyta do śmietnika