Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner do kina średniej / niskiej klasy - co wybrać ?

skaktus 06 Jan 2020 16:11 189 1
 • #1
  skaktus
  Level 37  
  Witam.

  Tworzę małe i podstawowe kino domowe, które docelowo ma zastąpić obecny zestaw zbudowany na zestawie komputerowym marki no-name. Posiadam już kolumny "z odzysku" i chcę je wykorzystać w tym projekcie. Z ważnych danych - pokój w którym będzie stał zestaw ma powierzchnię 16m2. Zestaw w głównej mierze będzie wykorzystywany do okazjonalnego oglądania filmów i czasem muzyki. Audiofilem nie jestem i nie szukam takiego sprzętu. Sprzęt nie musi być nowy, budżet ok. 1000 zł. Chciałbym, aby amplituner spełniał takie wymagania:

  -obsługa 5 kanałów, ze względu na rozmiar pokoju, rezygnuję z subwoofera, za niskie częstotliwości będą odpowiadały kolumny frontowe

  -obsługa kolumn o oporności 4 om

  -obsługa HDMI ARC oraz Bluetooth, mile widziane gniazdo USB pod odtwarzanie plików mp3

  -brak skalowania filmów z 4K do np. FHD

  Przeglądając internet, wiele amplitunerów Yamaha spełnia prawie wszystkie wymagania, a to prawie to współpraca z kolumnami jakie mam. Amplitunery głównie obsługują kolumny od 6 om wzwyż. Znalazłem kilka ofert amplitunerów Onkyo aka. Pioneer w wersji slim, jednak ich cena wykracza poza mój budżet.

  Czy zatem jesteście w stanie pomóc dobrać jakiś amplituner który miałby choćby obsługę kolumn 4 omowych i HDMIK ARC ? Dzięki za każdą pomoc.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo