Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaka wybrac kamere ip zewnetrzna do monitoringu na odległość 100mb

06 Sty 2020 16:54 252 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.

Pytanie nr 1.

Za rok będę budował dom na wsi. Dom sąsiada z 400 m dalej nie lubię skupiska wole lekko na odludziu. Mam 2 działki o długości obie po 150mb, wygląda tak jak jedna z tym, że droga asfaltowa przecina mniej więcej po środku. Na działce, A chce pobudować dom 50 mb od asfaltu. Na działce B chce w pierwszej kolejności pobudować domek 25m2 bez pozwolenia., również 50 mb od asfaltu. Czyli od domku B do budowy domu, A będzie 100mb.
    Moje pytanie …… Jaka wybrać kamerę ip zewnętrzna do monitoringu na odległość 100mb .
    Która to będzie zamocowana na maszcie metalowym i oczywiście żadne WiFi tylko na kablach. Konkretnie chodzi mi o to, aby można było z 100mb zobaczyć numery rejestracji samochodu jak również rozróżnić pracownika Stanisława od Wacława. Takiego zbliżenia nie potrzebuje, aby zmarszczki twarzy by było widać :-). Kamera, aby posiadała najważniejsze, czujnik ruchu na wybrany obszar placu budowy w nocy i alarm. Następnie, aby film był zgrywany na rejestrator. Cena kamery od 3000 zł do naciąganej 4000 zł. Czy opłaca się i kalkuluje kupna kamery z aliexpress? W 90% jestem pewien, że nie nalicza mi cła ale 100% to już pewności nie mam . , ale z gwarancją to mogę się pożegnać. Jak również z naszych polskich portali.

Pytanie nr 2.
    W domku na działce B chce zrobić monitoring na zewnątrz. Jeśli ktoś będzie się zbliżał z kilku metrów, aby czujki uruchomiły światło, jak i kamery następnie zapis na rejestrator. Tu już nie muszą być kamery obrotowe, bardziej zależy mi na jakości obrazu, aby nie ciął się obraz, podczerwień. Także proszę o porady. Jeśli na aliexpress są kamery naprawdę godnej uwagi to proszę o link. Jak również z naszych polskich portali.
    Tak więc proszę o podpowiedzi i porady
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Tu masz link do przykładowych obrazków jak będzie widać twarz i numer rejestracyjny z 80 metrów na kamerze 8Mpx.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17687979#17687979

Czy ten obserwowany dom będzie oświetlony? Jeśli nie, to trzeba jeszcze pomyśleć o bardzo dobrym oświetlaczu IR na te 100 metrów.
    Masz na którym chcesz zamontować kamerę musi być wybitnie stabilny i sztywny, ponieważ jego drgania będą bardzo się przenosiły na obraz.
    Obawiam się, że 4000 zł może być za mało na takie wymagania.
  • Poziom 2  
    Nierozwiązane