Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozycja w samochodzie. Jak się ustawić?

zwirek15 06 Sty 2020 19:27 99 1
    zwirek15
    Poziom 13  
    Witam
    Posiadam samochód mitshubici space star. Jestem niskiego wzrostu mam
    156cm. Jak się ustawić żeby dobrze widzieć? Co mam widzieć przed sobą dodam że siedzenie mam na maksa podwyższone. Czy powinienem widzieć maskę? czy mogę jeździć z poduszka pod tylkiem?
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Hmmm....
    Niektóre niewiasty tak ustawiają siedzenie, żeby widzieć przedni zderzak :)
    Tak na odległość to raczej nikt ci nie powie jak ustawić siedzenie konkretnie w tym modelu. Można dać jakieś rady uniwersalne, a te znajdziesz byle gdzie w sieci.
    Noga przy pełnym wciśnięciu pedału musi być lekko zgięta w kolanie. Jeżeli w momencie wypadku poprzedzonego gwałtownym hamowaniem noga będzie całkowicie wyprostowana to z chodzeniem możesz się raczej pożegnać.
    Przednia krawędź siedziska w czasie jazdy powinna lekko podpierać uda.
    Ręka (przy swobodnym oparciu pleców o fotel) oparta o górny punkt kierownicy również powinna być lekko zgięta w łokciu.
    Oparcie ustawiamy lekko odchylone do tyłu od pionu - niektórzy lubią oparcie w pionie, bo wtedy im się wydaje, że więcej widzą. Taka pozycja powoduje jednak szybko ból kręgosłupa. Jak telewizję oglądasz, to raczej siadasz w wygodnym fotelu, lekko odchylony do tyłu, - a nie na taborecie. Uważaj, żeby nie przyzwyczaić się do złej pozycji, bo później trudno to zmienić...
    Na koniec: Twoje auto to MITSUBISHI, a zadane pytanie raczej trudno zaliczyć do działu instrukcji.