Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym, Pompa ciepła Vailland +multimatic vrc700

07 Sty 2020 16:02 135 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Chciałbym zapytać o poradę. Jak połączyć sterowanie ogrzewaniem podłogowym.
    W standardzie do kontroli wentylacji i pompy ciepła jest sterownik multimatic VRC700

Jednak chciałbym mieć możliwość sterowania ogrzewaniem w niektórych pokojach. tj 0-1 (otwarty zamknięty) oraz w przypadku chłodzenia (w łazienkach) 0-1. Czyli w przypadku grzania jeśli jakiś pokój będzie nadmiernie ogrzewany siłownik zamykał by obieg, i to samo w przypadku uruchomienia chłodzenia na pompie ciepła flexoCOMPACT exclusive VWF 88/4 zamknie obiegi w łazienkach.

Czy macie jakieś sugestie co do podłączenia?
    Jak to skomunikować z Multimatic VRC700

Na tym etapie chce rozprowadzić okablowanie tak by później podpiąć siłowniki i listwę/listwy sterujące.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 33  
    A czy układ hydrauliczny jest przygotowany do takiego sterowania? Czy jest dane odpowiednio duże sprzęgło/bufor? Bo pompa ciepła musi mieć określony minimalny przepływ do zapewnienia poprawnej pracy?
    Jeśli jest wszystko przygotowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie sterowanie założyć. Ale od tego powyżej trzeba zacząć rozmowę.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 8  
    Witam,

Zgodnie z wiedzą jaką mi przekazano w 3 firmach, dla ogrzewania podłogowego w moim domu takowy bufor nie jest konieczny.
    Powiedziano mi również ze za pośrednictwem zaworów na listwie będę mógł wysterować temp w wybranych pokojach. Tj na pytanie czy jeśli w sypialni będę miał za gorąco to czy mogę zmniejszyć przepływ. Odpowiedziano ze tak.

Dlatego zastanawiam się na zamontowaniu takich siłowników automatycznych. By nie zakręcać ich ręcznie.
  • Poziom 33  
    Pompa ciepła Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 88/4 ma możliwość chłodzenia:
    1) pasywnego - bez użycia sprężarki pompy ciepła - potrzebny jest moduł chłodzenia pasywnego, dodatkowy montowany za pompą flexoCOMPACT
    w tym przypadku 30-40% pętli O.P. może być wyposażonych w miejscową regulację temperatury:
    tutaj schemat Link
    2) aktywnego - z użyciem tylko sprężarki pompy ciepła - nie wymaga w/w modułu, ale wymaga bufora min. MPS40
    w tym przypadku max. 70% pętli O.P. może być wyposażonych w miejscową regulację temperatury:
    tutaj schemat Link
  • Poziom 8  
    Witam,

Tak wiem, ja będę miał moduł pasywnego chłodzenia. Gdzie do 30% będzie mogło być max zamknięte.

Tak wiec przy ogrzewaniu jak np w sypialni będzie za gorąco to skręcam a w innych pomieszczeniach utrzymuje temp.

A przy chłodzeniu automatycznie zakręcają się zawory na łazienkach. Chlodze cały dom bez łazienek.

Nie wiem jaki osprzęt z primo jest potrzebny i jak go połączyć z pompa która ma dedykowany sterownik.