Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzwonek bezprzewodowy EkenV5-podłączenie pod wifi

driver-vd 07 Jan 2020 18:41 765 2
    driver-vd
    Level 2  
    Witam,podłączyłem dzwonek bezprzewodowy Eken V5 pod tel. z androidem z uruchomioną dedykowaną aplikacją (LiveHome). Wszystko działa prawidłowo,dzwonek łączy się przez hotspot i przekazuje powiadomienia na smartfon. Pytanie: chciałbym teraz ten dzwonek podłączyć pod domowy router z wifi, niestety nie daje się skonfigurować połączenia dzwonka z routerem (D-link DWR-116) Konfiguracja była z poziomu aplikacji na smartfonie,tam trzeba podać nazwę sieci i hasło,następnie dzwonek skanuje wyświetlony kod qr z ekranu i paruje urządzenia.Czy można ten dzwonek jakoś inaczej podłączyć do routera (sieci internetowej)?
    adamjur1
    Level 41  
    W podobnym doorbellu (Danmini z kamerą) najpierw podłączałem się pod jego hot spot, ale potem w programie obsługującym mogłem wpisać ssid i hasło domowej sieci i zaskoczył
    W sieci ma swoje ip ( ustawiłem statyczne ale można dhcp) i mac adres, nie ma konfiguracji portu ( nie wiem po jakim się wydostaje, nic nie ustawiałem w routerze). Działa na androidach w domowym wifi i internecie, po wpisaniu w aplikacji jego danych z nalepki lub wskanowaniu kodu.
    Jednak opóźnienia w działaniu są makabryczne, nawet jak go podłączam po kablu lan.
    Pozdr. J.
    driver-vd
    Level 2  
    Dzwonek bezprzewodowy EkenV5-podłączenie pod wifi Tak próbowałem zrobić,ale dzwonek nie chce się połączyć z wifi-może to w samej aplikacji coś nie pyka? Jeśli chodzi o szybkość reakcji,to potwierdzam,są pewne opóznienia z powiadomieniem na smartfonie-ok.5 sek. Gong natomiast działa natychmiast i ma dość dobry zasięg od doorbela,spokojnie łapie przy 30 m. :-)
    Jak poprawić/wzmocnić sygnał z tego doorbela? Z tego co sprawdzałem, to łączy się ze smartfonem przez wifi na ok.8-10m. Czy np. zmiana anteny lub wyprowadzenie na zewnatrz coś poprawi?

Dzwonek bezprzewodowy EkenV5-podłączenie pod wifi[/url]