Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala Sharp R722STWE - nie kręci talerz i nie grzeje

07 Jan 2020 20:21 366 13
  • Level 9  
    Mam 2 letnią mikrofalę już po gwarancji, nie kręci się talerz i nie grzeje- bezpieczniki sprawne, wyświetlacz działa - proszę o porady .
  • Level 15  
    Trafo na zgrzewarkę do ogniw li-ion reszta złom.
  • Level 9  
    czekam na sensowną pomoc a tu ....
  • Level 15  
    ratelkris wrote:
    czekam na sensowną pomoc a tu ....

Myślę że to jest sensowna odpowiedź, naprawa tego sprzętu jest nie opłacalna niestety.
  • Level 9  
    dalej nie widzę jakiejś sensownej odpowiedzi bo takie podejście na forach to jakiś bzdet
  • Level 27  
    Takie transformatory są trudne do ubicia. Sprawdź krańcówki przy drzwiczkach, może któraś się zawiesiła albo przesunęła. To że panel sterujący świeci nie oznacza, że jest sprawny. Mogły ulec uszkodzeniu znajdujace się na nim przekaźniki .
  • Level 9  
    jeżeli jest to nie opłacalne to jaka to moze byc awaria
  • Level 27  
    Aby cokolwiek sprawdzić musisz zdjąć obudowę. Przy zaczepie drzwiczek są dwie krańcówki, często mocowane na wcisk. Jeżeli jedna z nich wyskoczyła ze swojego miejsca to kuchenka się nie załączy. Nie napisałeś czy działa wentylator i podświetlenie. Pracę przekaźników na panelu steryjącym również da się usłyszeć. Zanim cokolwiek zaczniesz robić nie zapomnij wyciągnąć wtyczki z gniazdka :D .
  • Level 9  
    wentylator nie działa, podswietlanie działa , przekazniki słychać .
  • Level 15  
    bratHanki wrote:
    Nie napisałeś czy działa wentylator i podświetlenie.

Stąd moja wypowiedź, ponieważ autor tematu wspomniał tylko że nie grzeje i nie obraca talerzem więc nic więcej nie wiemy, to jak mamy pomóc?
  • Level 9  
    przypomniałem sobie że wcześniej talerz mikrofali podczas pracy zwalniał
  • Level 15  
    ratelkris wrote:
    jeżeli jest to nie opłacalne to jaka to moze byc awaria

Krańcówki, programator lub elektronika,(czyt. Układy scalone)

Dodano po 1 [minuty]:

ratelkris wrote:
    przypomniałem sobie że wcześniej talerz mikrofali podczas pracy zwalniał

Nie miałem tego typu mikrofali, czy tam jest jeszcze na łańcuch czy przekładnia?
  • Level 27  
    ratelkris zdejmij obudowę. W środku powinien być naklejony schemat, zrób fotkę i wstaw. Jeszcze jedno czy słychać buczenie trafo?
  • Level 33  
    Daj też foto po zdjęciu obudowy.