Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowy

sheeeep 24 Wrz 2005 20:03 860 4
  • #1 24 Wrz 2005 20:03
    sheeeep
    Poziom 25  

Jak i z czego robicie obudowy na wzmacniacze. Najbardziej interesują mnie metalowe... Proszę o pomoc bo mam do zamontowania wzmacniacz 2x 100W z 2 transformatorami 200W...

pozdrawiam sheep

Przeniosłem z DIY >Kwaczor<

• #2 24 Wrz 2005 21:05
    rafels
    Poziom 22  

Z blachy stalowej. Znajomy spawacz pospawał mi obudowę z blachy 1.5 mm. Blacha troche gruba, ale taką akurat miał. Przez to samo obudowa waży ładnych pare kilo, ale jest za to bardzo stabilna stabilna. Znakomicie radzi sobie z dwoma toroidami. Spawy wzdłuż wszystkich łączeń po oszlifowaniu są nie widoczne. Ale to już zależy od umiejętności spawacza. Po zabezpieczeniu podkładem antykorozyjnym i polakierowaniu czarnym matem wygląda super. Wierzchnia płyta jest przykręcana na 8 śrub M3.

Czołówkę stanowi blacha aluminiowa 5mm. Obecnie próbuje wykonać amatorsko szczotkowanie powierzchni. Jeśli ma ktoś sprawdzoną metodę na to z chęcią ją poznam. Szukam też miejsca w którym wykonują anodowanie aluminium, celem zabezpieczenia szczotkowanej powierzchni. Jednak wszędzie gdzie pytam obsługują tylko hurtowników.

Pozdrawiam

• #3 24 Wrz 2005 21:48
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Ja robię ze stali, ale ostatnio wpadłem na pomysł zastosowania boczków z ceownika aluminiowego. Nie ma problemów ze zdobyciem, chociaż większe rozmiary już mogą nieźle dać popalić. Na szczęście udało mi się zdobyć ceownik o wys. 80mm- w sam raz do obudowy 2U. Jeśli dopcham się do aparatu, to pokażę szczegółowe fotki kompresora/limitera i przedwzmacniacza zrobionego w tej technice. Czołówki- blacha stalowa 2,5mm, lakierowana proszkowo na szaro, po bokach wykonane wiertłem, piłą do metalu i pilnikem wycięcia do mocowania w racku no i obowiązkowo w moich konstrukcjach chromowane uchwyty meblowe do wyciągania urządzeń (a ważą one sporo, po kilkanaście kilo- taki BIS-105 na przykład).

• #4 25 Wrz 2005 11:52
    hki
    Poziom 20  

a mozna gdzies kupic gotowe obudowy rackowe??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME