Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Incanto Deluxe HD8922 - błąd 2

sp3qfo 08 Jan 2020 09:32 23163 8
    sp3qfo
    Level 11  
    Witam serdecznie szanowne grono.
    Mam ekspres Saeco Incanto Deluxe HD8922, który wyświetla błąd 2. Uprzejmie proszę o podpowiedź czy ktoś może spotkał się z takim błędem. W znalezionej w internecie instrukcji błąd o takim numerze nie jest opisany. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Piotr

Ekspres Saeco Incanto Deluxe HD8922 - błąd 2 Ekspres Saeco Incanto Deluxe HD8922 - błąd 2
    sorier
    Level 27  
    Sprawdź młynek kawy.
    sp3qfo
    Level 11  
    sorier wrote:
    Sprawdź młynek kawy.

Błąd wywalał spalony silnik młynka do kawy. Dziękuję za podpowiedz!
    Po wymianie młynek działa, lecz jest problem z jakościa kawy. Kawa jest bardzo słaba.
    Jak poprawnie skonfigurować ustawienie ustawienia żarna i co jeszcze może być powodem bardzo wodnistej kawy?
    sorier
    Level 27  
    Wyczyść i nasmaruj zaparzacz. Po kilkunastu kawach ekspres dostosuje ilość kawy odpowiednio do ustawienia jej mocy.

Grubość mielenia ustaw tak by kawa płynęła możliwie wolno, ale ciągłym strumieniem z obu stron. Jeżeli dojdziesz do minimum na pokrętle to musisz przestawić pokrętło. Niby jest sposób kalibracji żaren ale szkoda na to czasu, to jest dobre w fabryce gdy wszystko jest nowe.

I najważniejsze. Nie przesadzaj z wodą, jedna kawa to ok 100ml wody, epresso maks 50.
    vascat73
    Level 1  
    Witam;
    Możesz napisać gdzie kupiłeś i za ile taki silnik? Mam taki sam błąd ale w moim przypadku pomaga "ruszenie" silnika i już młynek działa. Oczywiście do następnego zacięcia - błędu nr 2.
    RalphOcean
    Level 11  
    vascat73: Co masz na myśli pisząc "ruszenie" silnika?
    sp3qfo: Ile kosztuje wymiana silnika na nowy?
    Nie bardzo wiem nawet jak sprawdzić ten silnik.
    gur
    Level 14  
    Witam

Mam również błąd 2 ,ale po rozebraniu młynka wygląda że winny jest zużyty tryb skośny ,który powoduje blokadę silnika.
    U mnie do wczoraj też pomagało przekręcenie kombinerkami młynka. Teraz już się przekręcić nie chce tak się blokuje.

Narazie zamawiam sam tryb.
    Ekspres Saeco Incanto Deluxe HD8922 - błąd 2
    RalphOcean
    Level 11  
    Ja musiałem wymienić silnik i na razie jest to skuteczne. Silnika nie rozbierałem już na części pierwsze.