Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Nissan Almera Tino 1.8 - błąd p0340

pazdziochhh 08 Jan 2020 10:26 4047 4
    pazdziochhh
    Level 11  
    Witam, od pewnego czasu wyskakuje mi błąd P0340, czujnik położenia wałka rozrządu,samochód tak jak by lekko szarpie, dławi sie, i nagle gasnie raz na jakis czas, oczywiscie pod czas jazdy. Musze nim pare razy pokrecic aby odpalic.
    Zastanawia mnie czy to tylko czujnik, czy problem może byc bardziej złożony i czy to nie wina rozciągnietego łacucha. Miał ktos podobne objawy ?
    decybel91
    Level 42  
    A jak zachowuje się obrotomierz? Drga wskazówka na wolnych obrotach?
    pazdziochhh
    Level 11  
    decybel91 wrote:
    A jak zachowuje się obrotomierz? Drga wskazówka na wolnych obrotach?

Lekkie falowanie wksazowki jest zauwazalne, dzisiaj jak odpalilem po dwóch dnia, pierwsze 10 sekund strasznie nie rowno chodzil, ruszlem i po jakis 300 metrach zgasł, pare razy krecenie i odpalił

edit 15;50

odebrałem dzisiaj czujnik położenia wałka, zabrałem sie za wymiane i po wyjeciu starego, było na nim sporo takiego jakby szlamu ciemnego, pytanie skąd on sie wziął ?, olej czysty.
    Wkręciłęm stary , przejechałem pare Km i samochód jak by lepiej chodzi, błedu nie wywalilo, zobacze jak bedzie jutro, przy wiekszym dystansie.
    adiva22
    Level 9  
    Powiedz mi kolego czy udało ci sie rozwiązac ten problem ? Bo mam tak samo w mojej almerce.
    michal_rybka
    Level 33  
    Ja wczoraj walczyłem z Nissanem Primera i też tak przerywał i szarpał i gasł ale i skakała wskazówka obrotomierza i to była wina czujnika wałka rozrządu właśnie.
    Ale myślę, że podobnie będzie jak to będzie czujnik położenia wału (one są takie same - to kolegi samochód, on wymienił czujnik położenia wału i to nic nie dało a tego nie zmieniał, założyłem ten stary czujnik od wału za ten od wałka i pomogło)