Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2102 VT D

24 Wrz 2005 20:13 945 3
  • Poziom 15  
    Witam mam taki problem, Telewizor przez 1,5roku syczl jakby transformator ale niezawsze jak sie go lekko puknelo przestawal . Wczoraj juz sie nie wlzcyl choc bylo slychac jak pzrekaźnik walncza sie. Rozebralem i wyciagnolem plyte glowna i patrez a tam scieszaka wypalona a dokladniej bakielit wpalil sie do 0 niemam schematu !! a wydaje mi sie ze to Transformator tak na 98% w telewizorach nie bawilem sie nigdy oznaczenie to T801 na bakielicie tak pisze i wlsnie ten elemet tak sobie syczy. wydaje mi sie ze to pzrez to syczenie wypalilo sie. zreanimowalem sciezke i odpalilem telewizor ale syczy dlej i boje sie o dalsze wypalanie ,. Na tym transformatorze jest taka nazwa chyba to model T35 czy to cos znaczy na bakielice pod transformatorem byly takie opisy B+, 20V , 12V , GDN , moze ma ktos schemat jak to sie dokladnie nazywa moel i napiecie wtorne i pierwotne, bo tak naprawe niewiem z czym mam isć na Gielde?
    Dziekuje za info i czekam
  • Spec od Falowników
    Jak TV działa, to element jest dobry. A "bakelitu" raczej na giełdzie nie dokupisz, więc tylko wykrusz zwęglony materiał aż do zdrowego miejsca i popraw lutowania w okolicach zwęglenia. Jak ścieżki znikły - uzupełnij drutem.
  • Poziom 15  
    no tak to czemu tak syczy !!! jak go palne mniej!!! sciezka naprawiona!!!, wiem ze bakielitu nie kupie tylko moge zreanimowac? moze ktos da tu linka do schematu ? niebardzo umiem sie po forum poruszac i jak szukac!
  • Poziom 22  
    Sprawdź w zaciemnionym pokoju syczenie moze byc spowodowane przebiciem wysokiego napięcia , również zimnymi lutami przy trafo powielaczu