Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessman Vitopend 100-W ''wariuje''

08 Sty 2020 13:03 198 10
  • Poziom 3  
    Mój piecyk Viessman Vitopend 100-W od dłuższego już czasu (wielu miesięcy) 'wariuje'. W szczególności w sytuacji, kiedy nikt w domu nie używa wody z kranu, piecyk na zmianę przełącza się między 'kranikiem' a 'kaloryferem' (widać to na panelu) i słychać przy tym cyklicznie specyficzny dźwięk (Tak jakby próbował coś odpalić/włączyć. Ten sam dźwięk, jeśli dobrze pamiętam, było kiedyś słychać, kiedy np. włączyło się ciepłą wodę w kranie lub też podkręciło termostat do kaloryfera. Z tym że wtedy była to jednorazowa sprawa. Potem 'odpalało'). Może to trwać dziesiątki minut (a potem zdaje się na jakiś czas ustawać).
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Czy to jest Vitopend 100 z wyświetlaczem? WH1D?
  • Poziom 3  
    Na pewno ma wyświetlacz (to na nim przełączają się 'kranik' i 'kaloryfer'). Na obudowie pisze jedynie Vitopend 100.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A wodę jak odkręcisz to leci jednostajnie ciepła, czy ciepła-zimna-ciepła-zimna?
  • Poziom 3  
    Jak nastawię jednoznacznie ciepłą (nie jakąś pośrednią), to leci jednostajnie ciepła.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Co znaczy "jednostajnie ciepłą" lub "pośrednią"? Na ile masz pokrętło od wody ustawione?
  • Poziom 3  
    Chodziło mi o nastawienie pokrętła/gałki od kranu (jednoznacznie ciepła = całkowicie w jedną stronę). Na piecyku mam nastawione 5 kran i 4 kaloryfer (tak jak sugerowano, na 'kropkach').
  • Poziom 24  
    Bo objaw o którym piszesz - pstrykanie i przełączanie pomiędzy "kranikiem" a "grzejnikiem" może powodować płyta, ale również czujnik przepływu. W tym modelu jest ultradźwiękowy i niestety jest dość wrażliwy na jakość i czystość wody. Szczególnie na wszelkie zażelazienia etc.
    W pierwszej kolejności zaczął bym od niego. Zazwyczaj czyszczenie nie pomaga - lepiej podmienić na drugi.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Sprawdź czy wodomierz obraca się czasem w drugą stronę.
    Miałem taki przypadek, że ciśnienie w sieci było bardzo niestabilne.
    Jak ciśnienie spadało woda się cofała do sieci, a jak wracało do normy to kocioł wykrywał malutki przepływ i rozpoczynał procedurę startu.
    Podobny objaw dawało też przykręcenie zaworu przy wodomierzu.
  • Poziom 24  
    Albo - jak jest „zabity” filtr sznurkowy na zasilaniu. Tez tak może robić.
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo! Póki co rozpocząłem od najtańszej opcji i... wymieniłem baterie w termostacie. Wygląda na to, iż objaw albo w ogóle zniknął, albo jest już dużo mniej widoczny. Czy dobrze myślę, że w przypadku, gdyby pojawił się znowu, mogę najpierw wymienić filtr sznurkowy (najtańsza opcja), a dopiero ewentualnie później - jeśli nie pomoże - czujnik przepływu?