Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adapter przejściówka USB-A NA USB-C OTG

Marek153 08 Jan 2020 19:28 660 7
    Marek153
    Level 11  
    Czekam na dostawę zakupionego przeze mnie ADAPTERA, PRZEJŚCIÓWKI USB-A NA USB-C OTG, który chciałbym zastosować do telefonu Xiaomi Redmi 8. Czy przy podłączaniu różnych urządzeń(myszki, klawiatury, dysku zewnętrznego i tym podobnych) poprzez tą przejściówkę, nie będę musiał zwracać uwagi na to jaką stroną (góra/dół) się podłączam do gniazda typu c w telefonie ?
    cuuube
    Level 29  
    W weekend podłączałem ładowarkę micro usb przez taką przejściówkę na usb c i działała , nawet nie zwróciłem uwagi, która stroną podpiąłem , także obstawiam ,że nie ma znaczenia . Około g23 mogę jeszcze sprawdzić podłączenie czegoś innego...

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

Potwierdzam , w moim micro usb / usb c nie ma znaczenia jak podłączone jest c . Tylko kabelek łączący miał znaczenie... na jednym było tylko ładowanie , na drugim nie widział telefonu( to był od ładowania jakichś mp3) , na trzecim połączenie się udało.
    Marek153
    Level 11  
    Czy to znaczy, że nie ma zagrożenia zwarcia lub uszkodzenia urządzeń a jedynie istnieje brak ich poprawnego lub spodziewanego działania?
    cuuube
    Level 29  
    Na to wychodzi, że nie. Tak jak pisałem wcześniej...na początku próbowałem z ładowarką i żadnej zwary nie było, teraz podłączałem telefon do komputera celem przeglądu zdjęć i również ok, telefon działa .
    Borutka
    Level 29  
    Marek153 wrote:
    Czy to znaczy, że nie ma zagrożenia zwarcia lub uszkodzenia urządzeń a jedynie istnieje brak ich poprawnego lub spodziewanego działania?

Nie ma zagrożenia. Wiele battery packów jest wyposażone w jeden przewód usb i taką przejściówkę (usb A do microusb+ usb C). A czy wtyk A będzie żeński czy męski, to już nie ma znaczenia.
    Marek153
    Level 11  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem i za rozwianie moich obaw :).
    Marek153
    Level 11  
    Myszka działa, przenośne dyski i "pen-cośtam" chce "naprawiać", ale dalej nie brnę w to bo boję się, że utracę dane zawarte na nich. Poprzez kabel łączy się z innym telefonem, ładuje go i coś tam jeszcze chce robić ale ja tego nie rozumiem. Chodzi o jakiś "host".