Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przebudowa kuchni w mieszkaniu z rynku wtórnego a rodzaj wentylacji

Pablo_Maniek 09 Jan 2020 13:26 336 5
    Pablo_Maniek
    Level 5  
    Witam. Przeprowadzam remont w mieszkaniu i przy tej okazji zmieniam położenie kuchni. Z kawalerki robię mieszkanie dwupokojowe z aneksem kuchennym (w miejsce starej kuchni chce zrobić sypialnie a kuchnie przełożyć do pokoju, który znajduje się za ścianą jako aneks kuchenny) I teraz mam pytanie bo co pytam różnych osób każdy mówi inaczej. Jak w takiej sytuacji wygląda sprawa wentylacji takiego pokoju z aneksem kuchennym? W kuchni zastosuje płytę indukcyjną (rezygnacja z gazu) czy w takim przypadku mogę zastosować okap z filtrem powietrza? Czy muszę koniecznie ciągnąć kanał wentylacyjny ze starej kuchni i doprowadzać ją do nowego aneksu kuchennego (co nie ukrywam wolałbym uniknąć) czy ten okap z filtrem będzie wystarczający tj zgodny z prawem?
    palmus
    Level 32  
    Będzie.Ale nie licz na to,że filtr złapie Ci cały smród z bigosu czy ryby.
    Najlepiej wrzuć tu rysunek tej kawalerki.Zaznacz wszystkie ważne elementy.
    Pablo_Maniek
    Level 5  
    Przesyłam narysowany rzut mieszkania (ładne to to nie jest, ale mam nadzieje, że czytelne). Gdybym miał ciągnąć kanał wentylacyjny ze starej kuchni od miejsca gdzie znajduje się kratka wentylacyjna do nowej kuchni (aneksu kuchennego) to jego długość to ponad 2,5 m no i na środku sufitu miałbym nie przyjemnie wyglądający kanał czego wolałbym uniknąć. Akurat zapachy mi nie przeszkadzają za bardzo a w razie potrzeby mam obok okno więc dla mnie to nie jest problem :) Chodzi mi o to, żeby nie było sytuacji kiedy kominiarz podczas wizyty przyczepi się do czegoś i nakaże jakieś zmiany w mieszkaniu, które będzie świeżo po remoncie.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    palmus
    Level 32  
    Zwykle kominiarz czepia się jak już dojdzie do wypadku.
    Domyślam się,że to jakaś wspólnota.Bedziesz miał regularne przeglądy.Istotne jest żeby przewody wentylacyjne miały odpowiedni ciąg.
    W łazience też powinna być wentylacja.Jest?
    W kuchni jak masz kuchenkę gazową też powinna być.
    Kratka w sypialni się przyda też.
    Wracając do kuchni.Możesz puścić płaski kanał wentylacyjny na suficie lub scianie tuż pod nim.Ew.osłonić go płytami GK.
    jpxx
    Level 15  
    Gotowanie w kuchni (nawet wody w czajniku bezprzewodowym) powoduje, że będziesz miał tam sporo pary wodnej w powietrzu - okap z filtrem bez odprowadzenia do wentylacji sobie z nią nie poradzi. Wentylacja to także podstawa tego, żebyś nie miał mokrych ścian, a w konsekwencji grzyba. To już nie tyle kwestie prawne, budowlane, co zwyczajnie własny komfort i zdrowie. Kanał można schować w podwieszanym suficie, zabudować płytą gipsowo kartonową, deską, kasetonem styropianowym czy czymkolwiek innym. Przy odrobinie pomysłu będzie może jeszcze nawet elementem dekoracyjnym ;)
    Pablo_Maniek
    Level 5  
    Ciąg w wentylacji jest bo ostatnio kominiarz był i sprawdzał.
    Wentylacja w łazience jest, ale nie mogę zrobić podłączenia jej do kuchni (a byłby to wygodniejsze bo mniej rzucające się w oczy)
    W kuchni chce zastosować indukcje i zrezygnować z gazu.
    Taki był plan, aby osłonić to płytami GK tylko, że to obniży mi to sufit o kilkanaście cm a sama wysokość sufitu to 245-250 cm jak dobrze pamiętam. Wentylacja w starej kuchni nie jest tez przy samej ścianie tylko w 1/3 długości ściany więc musiałbym to obudować aż do ściany aby to jakoś wyglądało bo z tego co wiem nie mogę zrobić zakrętu, aby ten kanał doprowadzić do ściany i pociągnąć prosto do aneksu kuchennego bo wtedy nie będzie wystarczającego ciągu (opinia kominiarza)

A przy zastosowaniu farby hydrofobowej to też nie zda egzaminu? Obok jest okno w którym planuje zastosować odpowietrznik czy to jakoś pomoże? Bo grzyba to rzeczywiście wolałbym uniknąć w mieszkaniu