Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hanseatic WD900ASL25RZ - mikrofalówka nie grzeje

09 Sty 2020 14:29 285 10
  • Poziom 27  
    Witam.
    Mam problem z mikrofalówką. W zasadzie to diagnozę już postawiłem czyli uszkodzenie transformatora 80% lub magnetronu 20%. Objawy to iż nie grzeje, a po włączeniu transformator zaczyna głośniej buczeć i czasami to jakby coś świergotało...

Podstawione były, dioda, kondensator i bezpiecznik i bez zmian. Po odłączeniu magnetronu transformator już buczy jakby normalnie czyli ciszej, więc podejrzenie tu także by było zasadne. Już kiedyś miałem uszkodzony magnetron, ale brak było tylko grzania, jednak trafo nie warczało. Chcę się więc poradzić czy warto w ciemno kupić transformator, oraz czy można w jakiś sposób ustalić, która cześć transformatora ma zwarcie, pierwotna czy wtórna, bo jeżeli wtórna to takie trafo i tak ma wartość do przeróbki na zgrzewarkę.
    Z góry dziękuję i mam wiarę iż ktoś kompetentny się wypowie.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kup lepiej magnetron a nie trafo. Strzelam w ciemno bo bez pomiarów to można tylko gdybać. Trafo można też zmierzyć, tyle tego było na forum. Na kilkadziesiąt usterek strony WN w kuchenkach mikrofalowych tylko w jednej trafiło się uszkodzone trafo.
  • Poziom 27  
    Zrobiłem jeszcze jeden eksperyment, mianowicie tu na magnetron akurat są dwa osobne kable złącza, więc kiedy odłączyłem to od wysokiego które jest wspólne z jednym końcem żarzenia, to trafo również buczy głośniej, natomiast kiedy jest wszystko wypięte to pracuje normalnie, nasuwa mi się myśl czy obwód żarzenia w magnetronie nie ma jakiegoś przebicia na masę bo żeby prąd płynął to musi być jakiś obwód.
  • Poziom 27  
    Wymiana magnetronu przywróciła grzanie, ale efektywność jego jest mniejsza , na starym szklanka wody wrzała po 2min ,a na nowym 3min , czy magnetrony mają określoną moc , kuchenki mają podaną moc mikrofal , tak od 600W do jakiś 2000W a może i więcej, czy to jest moc transformatora, czy dotyczy również typu magnetronu?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Magnetrony mają różne moce. Ile żeberek chłodzenia na radiatorze starego magnetronu było ? Tyle samo co w tym drugim? Na kuchenkach jest podawana moc mikrofal, moc grilla i łącznie pobierana.
    Pewnie zastosowałeś mniejszej mocy magnetron . Jeżeli chodzi o moc mikrofal to największa z jaka się spotkałem to 800W i raz kiedyś w jakiejś starej daewoo 900 W.
  • Poziom 27  
    Stary magnetron to toshiba 2M253K kuchenka ma na tabliczce podane 900W dla micro, nowy magnetron to Galanz M24FB-210A ma nawet jedno żeberko więcej nie mogę wyszukać jego specyfikacji. Osoba u której kupiłem ten magnetron ma jeszcze kilka różnych, ale na drugim końcu miasta, gdybym miał pewność iż wymiana da rezultat to bym pojechała ale dla próby z nie wiadomym rezultatem to mi się nie chce.Licytuje kilka mikrofalówek na allegro , jak uda się kupić to będę podstawiał inny magnetron lub trafo, ja i tak potrzebuje jeszcze jedną mikrofalówkę.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Toshiba to oryginalny japończyk. Niestety ale trzeba poszukać jeszcze takiej toshiby. Są czasem w używkach . Te galanz to już typowa China i jak pamiętam to tylko 600W. Zmiana transformatora nic nie da a może jedynie pogorszyć sprawę w kwestii bezpieczeństwa użytkowania sprzętu.
  • Poziom 27  
    Jest na aukcji taka sama toshiba w cenie 12zł przesyłka na paczkomat, z uwagi na niską cenę pytałem sprzedawcę czy zna stan tego magnetronu ale nie odpowiedział .
  • Poziom 30  
    Jak jest możliwy zwrot to kupuj. W paczkomacie łatwo zwrócić. Każdy sprzęt kupiony na odległość, można zwróciuć a tym bardziej, że ALLEDROGO czuwa nad tym.
  • Poziom 27  
    Teraz kiedy zacząłem już używać kuchenkę zgodnie z przeznaczeniem, to chleb mi się odmroził w takim samym czasie, również ziemniaki 16min się ugotowały, więc jest podobnie.Pierwsza próba ze szklanką wody wypadła słabo , może akurat w centrum tależa jest mniej fal za to się bardzie rozpraszają. Ja poluję na coś lepszego są modele z dwoma magnetronami i jakimiś wirującymi antenkami lepiej to rozprasza , ale jak padnie to już nie do kupienia ,przynajmniej za parę dych jak tradycyjny magnetron.Ja kolega się zna na tym sprzęcie to jest na allegro ładny Panasonic z inwerterem wada to wyłącza się po 20 sek ,to podobno wina tego inwertera, nigdy tego nie naprawiałem nawet nie widziałem więc jestem ostrożny i raczej nie chętny na taki zakup. Czy rzeczywiście modele z inwerterem są nie naprawialne poza serwisami firmowymi.
  • Poziom 30  
    Jak coś to proponuję zwykłe kuchenki Samsunga z systemami TDS. Łatwe do naprawy, jeden magnetron. Co do inwerterów to serwisy naprawiają poprzez wymianę , podstawienie. Proponuje tez dawne marki Daewoo ( duże moce mikrofal na magnetronach 2M218 lub poszukać niemieckiej z dwoma grillami specjalnie do pizzy). Dzięki za współpracę i powodzenia. W razie konieczności wejścia w posiadanie mojej skromnej wiedzy zapraszam na PW.