Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja Tce 90 - Dacia Sandero Stepway Tce 90

pejsik97 09 Jan 2020 14:57 315 1
 • #1
  pejsik97
  Level 7  
  Witam, od niedawna jestem posiadaczem samochodu Dacia sandero stepway 2017r tce 90 kod silnika H4B i przejechane 34tyś km, chciałbym założyć do niego instalacje gazową. Mam kilka pytań, (z góry przepraszam jeżeli niektóre mogą być głupie lecz nie jestem specjalistą a moja wiedza jest praktycznie zerowa, a wiadomo gazownik chce zarobić i może mnie naciągnąć) Otóż tak:

  1. Silnik posiada turbinę, po każdej dłuższej jeździe trzeba ją schłodzić, jeżeli gaz spala się w wyższej temperaturze to czy turbina bardzo mocno oberwie??

  2. Co z luzami zaworowymi, niektórzy na forum piszą że jest hydraulika inni że nie, wątki na temat tych silników są bardzo stare.

  3. Jeżeli nie ma hydrauliki i trzeba poprawiać luzy zaworowe to jak często trzeba tego dokonywać? Jest to uzależnione od ilości przejechanych KM czy słychać spod silnika świt gwizd i wtedy dopiero udać się do mechanika? Jaka jest oznaka luzów zaworowych oraz ile wynosi orientacyjna cena roboty w warsztacie?  4. Czy to prawda że po zainstalowaniu gazu może znikać płyn chłodniczy?

  5. Znajomemu po zainstalowaniu gazu często wyskakiwał CHECK, gazownik powiedział mu że to przez złą jakość gazu (tankował Bp), czy to prawda że może tak być czy nie potrafił sobie z tym poradzić Np źle wgrał mapę czy coś?

  6. Czy mają Państwo jakieś doświadczenie z tym samochodem z tym silnikiem, Czy mogę śmiało zakładać gaz czy będę grał w rosyjską ruletkę??? Zaniepokoił mnie też fakt, że sprzedawano te samochody z fabryczną instalacją gazową, a teraz już nie! Może tak często ludzie jeździli na gwarancje że im się nie opłacało i wycofali się z tego?

  7.Zaproponowano mi sterownik Stag 4 Qnext plus w wersji premium, Listwa AC W02 oraz Reduktor AC R02. Czy owe podzespoły będą się dobrze sprawować, dodam że rocznie będę robić max 15tyś KM.


  Z góry dziękuję każdemu z osobna za wyrażenie swojego zdania, pozdrawiam
 • #2
  maiami
  Level 23  
  1. turbiną się nie przejmuj przy dobrze ustawionym gazie nic jej się nie stanie
  2-3. sprawdzić w książce serwisowej czy wymagana jest regulacja zaworów jeżeli tak to nie ma hydrauliki i jeździć na regulacje jak przewiduje producent
  4. może ale nie powinien dobrej jakości przewody i opaski i nie powinien uciekać
  5. dobrze dobrana instalacja i ustawiona nie powinien palić się check (oczywiście jeżeli auto jest w 100% sprawne na PB)
  6. skoro producent auta wypuszczał z instalacją gazowa, to nie ma się czego obawiać, stawiam na to iż silnik wycofali bo nie spełnia obecnych norm spalin
  7. podzespoły nie najgorsze chociaż osobiście założył bym wtryskiwacze hercules oraz reduktor magic ważne kto to będzie montował i jak to ustawi