Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dietrich MCR II 24T - strzela

09 Sty 2020 17:31 330 21
  • Poziom 3  
    Witam
    Mam problem z piecykiem, mianowicie strzela tak jak na filmiku. Wymieniona uszczelka nr 2016 i dalej strzela. Wiecie co trzeba zrobić?

Link
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Sprawdź czy nie przesunęła Ci się przednia izolacja podczas zakładania pokrywy palnika. Ona jest taka "luźna" - niczym nie przymocowana do pokrywy i czasem może się zdarzyć że przesunie się wgłąb komory spalania (przesunie się po palniku).
    Wówczas też tak strzela.
    Wkładając pokrywę palnika na miejsce - delikatnie przytrzymuj izolację za jej krawędzie palcami, żeby w chwili domykania nie "pojechała".
    Mój znajomy stosuje też patent na taśmę izolacyjną. Leciutko podkleja paski po bokach - samymi czubkami taśmy, i po włożeniu klapy - przed dokręceniem śrub, ją wysuwa delikatnie w bok - odklejając od izolacji komory.
  • Poziom 3  
    Ogólnie to serwisant robił do tego teraz okropnie głośno chodzi chyba jak wentylator załącza się. Na forum znalazłem jeszcze ten temat . TutAj chyba pomogła wymiana uszczelki nr 2015? Czy uszczelka stąd to uszczelka nr 2015?

Filmik jak teraz głośno pracuje, wcześniej to ledwo co było go słychać a teraz to jakby śmigłowiec leciał

Link

fillm

I jeszcze znalazłem moja awarię na tym filmiku

Link
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Tak to ta uszczelka.

Wymień ją jak najszybciej, zanim coś się stanie.

Ta głośna praca to raczej odgłos z pompy.
  • Poziom 3  
    Uszczelka zamówiona. Piecyk pracuje cały czas, bo przy otwartym oknie nie strzela. A jakiś pomysł czemu po serwisie pompa pracuje tak głośno? Przed było zdecydowanie ciszej.

Okazuje się, że to nie wentylator, nie pompa, a odgłosy dobiegają z komory spalania, wcześniej tak nie było teraz, jest a "serwisant" tylko tam zaglądał, więc czuje, że oprócz braku naprawy strzelania to coś jeszcze rozwalił.
  • Poziom 20  
    Może wymiennik jest zapowietrzony. Po lewej na gorze jest odpowietrznik. Sprawdz czy jest poluzowany.
  • Poziom 3  
    Jest zakręcony
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Yaxiz napisał:
    Okazuje się, że to nie wentylator, nie pompa, a odgłosy dobiegają z komory spalania

Nie możliwe.
    Odgłosy na filmiku są zbyt szybkie i zbyt metaliczne aby to był wymiennik.
    Zrób test:
    1 - w trakcie pracy jak słychać te odgłosy to zakręć zawór gazowy i sprawdź po jakim czasie odgłosy ucichną.
    2 - zostaw zawór gazowy zamknięty i zresetuj usterkę. Sprawdź czy przy zamkniętym zaworze te odgłosy się pojawią.

Dla mnie to typowy dźwięk luźnych /; wytartych łożysk na pompie.
    Chyba, że coś jest z filmem lub chodzi Ci o dzwięk inny niż ten na pierwszym planie tylko o coś cichszego gdzieś w tle.
  • Poziom 20  
    Jeżeli to pompa - to albo fatalny zbieg okoliczności z serwisem, albo podczas serwisu, przy napełnianiu wodą, źle się odpowietrzyła i mogły troszkę łożyska się przytrzeć.

Czy podczas naprawy robionej przez "serwisanta" - jak go nazywasz, spuszczał wodę z kotła? Jeżeli nie spuszczał wody, lub/i nie robił nic przy hydrobloku - raczej mała szansa aby jego działania pogorszyły stan pompy. Może poprostu wcześniej kocioł zawsze pracował z założoną obudową i mniej go słyszałeś, a teraz - gdy pracuje ze zdjętą (z uwagi na strzelanie) - wydaje Ci się że jest ta praca znacznie głośniejsza.
  • Poziom 3  
    Ja to na słuch robiłem, przystawilem ucho do pompy, do wentylatora i do wymiennika. Przy wymienniku najbardziej słuchać. Serwisant wyciągał tylko wymiennik i tam coś wyczyścił. Wody chyba nie spuszczał. Nie obserwowałem go, bo sam nie lubię jak ktoś mi na ręce patrzy. Jak załączyć się znowu piec to będę testował to z gazem. Głośniej jest na pewno. A testy CO2 itp robi się z, otwarta czy zamknięta pokrywa, bo wydaje mi się, że z zamknięta, a było wszystko z otwartą robione.
    Teraz to, w ogóle robi się taki problem, że na sterowniku jest ustawione 22 stopnie spadło do 20 a piecyk nie załącza się. Dopiero po odłączeniu z prądu i podłączeniu za którymś razem ruszył

Dodam, że nie zawsze tak głośno pracuje
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Pomiar i regulację robi się przy otwartej obudowie. Z zamkniętą obudową nie przeprowadzisz regulacji - do przekręcenia śrub na armaturze gazowej - i tak musiał byś otworzyć pokrywę - a skąd wówczas wiedziec o ile przekręcić śrubę regulacyjną? Natomiast można po zakończonej regulacji, kontrolnie sprawdzić wyregulowanie przy zamkniętej obudowie - choćby dla sprawdzenia drożności i szczelności komina.
  • Poziom 3  
    Napisze w nowym poście, żeby wyświetlilo, że coś nowego napisałem. Teraz piec nie chce załączyć się. Jak dołączę od prądu i podłącze to czasem załączy się na kilka sekund, temp na piecu szybko rośnie ale nawet nie do ustawionej na piecu (teraz mam 70 ustawione) i wyłącza się. Może jakiś czujnik temperatury?
    Po teście z gazem, po zakręceniu kurka dziwne odgłosy ustały. Drugiej części testu nie zrobiłem bo piec znowu nie chciał ruszyć
    Yaxiz napisał:
    Jak dołączę od prądu i podłącze to czasem załączy się na kilka sekund, temp na piecu szybko rośnie ale nawet nie do ustawionej na piecu

Jakby brak przepływu? Może zablokowana pompa?
  • Poziom 3  
    Witam. Piecyk uruchomiony, razem z serwisantem przez telefon doszliśmy, że coś stało się ze sterownikiem w salonie, odłączyłem go i zrobiłem zworkę. I piec pracował i dużo ciszej i bez wyłączania. Wcześniej jeszcze sugerował, że właśnie pompa może być przytarta, i mówił żebym odkręcił śrubę i zobaczył jak pracuje i pracowała bez oporów. Co do strzelania. Strzeliło dalej, przyszła uszczelka, rozkręciłem komorę spalania i stwierdziłem, że nie wiem gdzie ta uszczelka ma być, a nie chciałem więcej rozkręcać. Zrobiłem za to zdjęcia, może one coś powiedzą Wam. Dietrich MCR II 24T - strzela Dietrich MCR II 24T - strzela

Wydaje mi się, że muszę odkręcić te 3 śruby na śrubokręt. Dobrze myślę? Dietrich MCR II 24T - strzela
    Yaxiz napisał:
    Wydaje mi się, że muszę odkręcić te 3 śruby na śrubokręt. Dobrze myślę?

Dokładnie tak jak na schemacie z pierwszego posta.
    Pokrywa na trzy śruby
    Wyciągasz rurę palnikową i na niej jest ta uszczelka.
  • Poziom 3  
    Uszczelka wymieniona. Jutro z rana uruchomię piec i zobaczymy. W pierwszym poście pisałem że serwisant wymienił uszczelkę nr 2016 ale teraz po trochę lepszym zapoznaniu się z piecem to uszczelka nr 2014 była wymieniona. Średnio podoba mi się jeszcze izolacja pokrywy wymiennika, tylko w, zasadzie nie wiem jak to powinno wyglądać i jakie powinno być w dotyku. Jeszcze zdjęcie starej.
    Dietrich MCR II 24T - strzela Dietrich MCR II 24T - strzela
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Izolacja praktycznie kwalifikuje się do wymiany. Jest pokruszona i popękana. Wyglada jak by ktoś ja uszkodził np. wkładając elektrodę. Tyle ze nowa kosztuje 242 zł netto.
    Natomiast pamiętaj o delikatnym jej wkładaniu. Żebyś jej nie przesunął na palnik bo wówczas napewno będzie strzelać.
  • Poziom 3  
    Mam do Was jeszcze jedna prośbę, mianowicie odłączyłem sterownik i zrobiłem mostek pomiędzy 7 i 8 na x9. Problem mam taki, że nie zrobiłem zdjęcia jak było podłączone i teraz nie wiem gdzie brązowy, a, gdzie niebieski. Co do głośności pracy, to pracuje głośniej tylko jak, grzeje wodę użytkową.
    Co do serwisanta, myślę, że ujęte w którymś poście słowo serwisant w cudzysłowie, było na wyrost. Minus dla niego, że zamiast uszczelki chciał wymienić zawór, ale wielki plus, że bardzo pomógł i to przez telefon.
    Jeżeli chodzi o strzelania, napiszę post tak po tygodniu, chyba że będzie coś działo się wcześniej, mam nadzieję, że nie. Wtedy post będzie do zamknięcia.
  • Poziom 20  
    Niebieski i brązowy nie mają znaczenia w tym przypadku. Polaryzacja nie ma znaczenia.
  • Poziom 21  
    "Filmik jak teraz głośno pracuje, wcześniej to ledwo co było go słychać a teraz to jakby śmigłowiec leciał"

- Mogą być tego powody:
    1.wentylator, łożyska toczne do wymiany (lub turbina obciera o obudowę),
    2.albo pompa, wirnik obciera o stojan (pompa pracowała na sucho).

- Co do strzelania to może wydostaje sie mieszanka gazowo powietrzna poprzez:
    1.grafitowa uszczelka nie doszczelnia, tj. 2014,
    2.lub uszkodzona uszczelka, tj. 2015.
  • Poziom 20  
    ROWE - czytasz cały wątek zanim udzielisz odpowiedzi czy tylko pierwszy post?
    Przecież autor napisał już co było wymienione i jakie objawy były i kiedy ustały
  • Poziom 21  
    Ogólnie usystematyzawałem objawy-ustrki w jednym poście.