Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala, cykanie przekaźnika

09 Sty 2020 18:57 306 5
  • Poziom 8  
    Witam, auto jak w tytule. Problem w tym, że odpala jak jej się podoba, w czasie, gdy nie można jej uruchomić, słychać cykanie przekaźnika pompy paliwa i następuje brak komunikacji ze sterownikiem silnika. Jak cykania nie ma odpala i pracuje bez zarzutu, a błędy jakie można wtedy odczytać to błąd egr, przekaźnika pompy paliwa i immo. Do tej pory sprawdziłem I wyczyściłem kostki w podszybiu oraz sprawdziłem przekaźnik. Plus po stacyjce dochodzi, ale masa pulsuje i przez to przekaźnik cyka. Obstawiam sterownik lub jego zasilanie/masę lub wiązkę, ale zanim zacznę pruć wiązki może ktoś mnie nakieruje w którym miejscu powinienem się skupić lub podpowie, że miał taki przypadek, a winny był właśnie sterownik. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala, cykanie przekaźnika
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Spec od samochodów
    Daj mu masę bezpośrednio z akumulatora do silnika , dodatkowo sprawdź czy nie urwała się inna masa . Sprawdź kostki przy sterowniku czy tam nie ma zieleniny . Według mnie przekaźnik zapłonu coś szwankuje albo brak dobrej masy . Ewentualnie jeszcze coś przy stacyjce .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 41  
    Masa Tomku na silnik to raczej nie.Zielenina jak najbardziej.
  • Poziom 8  
    Masa na silniku jest, bo inaczej by nie kręcił, przekaźnik też działa jak należy, pulsuje masa, która nim steruje w jego gnieździe, a masę podaje sterownik i tu pytanie gdzie szukać problemu w sterowniku, czy wiązkach . Zieleniny tam na żadnej z kostek w okolicy sterownika i wewnątrz pod nim nie znalazłem i dlatego szukam pomocy zanim zacznę pruć wiązkę. Kostkę stacyjki też wykluczyłem, bo były by problemy z plusem w gnieździe przekaźnika, a nie z masą.
  • Poziom 1  
    Znalazłeś już może przyczynę co to może być bo mam taki sam problem i wyświetlają mi się te same błędy dodatkowo niedawno pojawiły się błędy sond wymieniłem na nowe i dalej pojawiają się te błędy ale dopiero wtedy jak zacznie cykać jeśli ktoś wie co to może być proszę o pomoc
  • Poziom 8  
    Tak, główny przekaźnik w skrzynce pod maską.