Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Romet Router Grande - Chiński skuter odmasowanie prądnicy

DarekPrzybysz 09 Jan 2020 20:15 4557 3
    DarekPrzybysz
    Level 5  
    Jeżeli nie ten dział to przepraszam i grzecznie proszę o przeniesienie do właściwego
    Witam wszystkich. I od razu przejdę do rzeczy
    Posiadam skuter Romet router grande (taki typowy chińczyk), jak wiadomo światła jak i samo ładowanie
    w tym skuterze nie należą do najlepszych żeby nie powiedzieć że są mierne.
    Przeglądając fora internetowe o podobnych tematach ich uczestnicy sugerowali aby odmasować prądnice
    i wszystko zasilać bezpośrednio z akumulatora. Parę filmów w tym temacie obejrzałem, więc teoretycznie
    coś już wiem. Teraz przyszedł czas na praktykę stąd moje pytanie. Czy na widocznym schemacie poniżej dokonałem właściwych zmian w instalacji, czy może jakieś sugestie? Dziękuje.
    zdjęcie skutera
    schemat instalacji
    instalacja po moich przemyśleniach
    sugerowałem się też trochę tym schematem Rometa
    DarekPrzybysz
    Level 5  
    Jak widzę w temacie cisza, czyżby nikt nie jeździł chińskim skuterem. A może tylko ja uważam że te skutery mają słabą elektrykę.
    Tak czy inaczej dołożę trochę swoich przemyśleń. A co myślicie o ssaniu automatycznym? Na schemacie powiedzmy oryginalnym ssanie działa po odpaleniu uruchomieniu silnika (i to rozumiem jest w porządku) na schemacie Rometa tego ssania nie ma a na schemacie Routera jest (nazywa się to automatyczny zawór) ale jest ono bezpośrednio podłączone pod przewody biegnące od prądnicy do regulatora. Fakt nie jest to nigdzie połączone z masą, i wydaje się to lepszym rozwiązaniem ale czy przez to nie traci prądnica na wydajności a co z napięciem przecież tam będzie więcej niż 12 volt? Co o tym myślicie

Wspomniany schemat Rourera
    DarekPrzybysz
    Level 5  
    Skuter który posiadam jest w miarę nowym pojazdem i ma trochę inny stator niż tradycyjne skutery
    8-cewkowy to stator jednofazowy z odczepem na światła, światła zasilane z silnika. Początek uzwojenia do masy po drodze odczep na światła i koniec uzwojenia ładowanie to tak w skrócie.
    Ja odpiołem uzwojenie od masy i ten początek dałem na regulator pomijam odczep i koniec uzwojenia też na regulator, regulator oczywiście pełno falowy 5 przewodów. Wydawać by się mogło że będzie lepiej ale nie do końca, ładowanie okej ale światła podpięte pod akumulator znacznie go drenowały. Rozwiązanie do kitu nie polecam, ale znalazłem rozwiązanie
    Zakupiłem prądnice 12 cewek po przejściach zakupiłem regulator 3 fazowy 6 przewodów na wyjściu
    trzy z nich żółte idą do prądnicy pozostałe druga wtyczka to odpowiednio
    zielony masa
    czerwony plus akumulator
    czarny plus po przekręceniu stacyjki
    ładowanie bajka, światła zasilane z akumulatora. Temat uważam za zamknięty
    https://filmy.elektroda.pl/34_1593885106.mp4
    Kymco2009
    Level 2  
    Mam taki sam problem i też iskrownik 8 cewkowy chce zrobic tak samo jak pan tylko mam pytanie rezystor świateł odpiąć całkowicie i światła potępia pod akumulator muj skuter to kymco New Dinka 50cm 4t zamówiłem iskrownik magneto i regulator tylko mam ssanie automatyczne i rezystor świateł 30w / 5w 5.9 OMA