Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-2035 - blade wydruki. Zużyty bęben światłoczuły?

09 Sty 2020 21:07 591 13
  • Poziom 29  
    Witam. Dostałem drukarkę HL-3035 pochodzi chyba z jakiegoś biura.
    Niby działa prawidłowo ale wydruki są blade.
    Na obudowie bębna, (czy jak to nazwać) DR 2000 jest naklejka brother.
    Szukałem, czytałem na forum. Po resecie bębna na stronie testowej teraz jest TROMEL 11995 99,9% ale wydruki nadal blade, bez zmian.
    Czy przyczyną może być tylko zużyty bęben światłoczuły?
    Na liczniku o ile dobrze rozumiem jest 26.400 stron czyli jakby drugi.
    Pytam czy warto inwestować bo te drukarki sprawne i ładniejsze są w cenach nowego (zamiennika) bębna.
    Proszę o porady.
    Załączam wydruk sprzed resetu bębna.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 29  
    Dziękuję za odpowiedź :) Nie znam historii dlatego zapytałem Was o zdanie bo nie chcę kupować najtańszych a lepsze zamienniki tonera i bębna kosztują więcej niż cała drukarka. Wiem, mogę wymieniać kolejno a może się okazać, że maszyna wróci do utylizacji.
    Czy z SER. NO E66211M0J279xxx i z naklejki na DR200 C8J5081577A da się oszacować np rok produkcji? Bo ja nic nie znalazłem :(
  • Poziom 29  
    Przypuszczałem, że usterka jest nietypowa..
    Ale szukam dalej. Znalezione na przetłumaczonej stronie Brothera
    Cytat:
    Jak zidentyfikować datę produkcji drukarki za pomocą numeru seryjnego Brother?
    Zmodyfikowano: piątek, 15 marca 2019 o 11:56
    Firma Brother niedawno zaktualizowała sprzęt drukarki w celu zablokowania zgodnego wkładu, aby wiedzieć, jak zidentyfikować datę produkcji przy użyciu numeru seryjnego Brother, może pomóc w podjęciu decyzji o zakupie zgodnego wkładu lub produktu OEM.
    Poniżej znajduje się przewodnik dotyczący interpretacji numeru seryjnego drukarki Brother.
    Siódmy znak alfa numeru seryjnego wskazuje miesiąc produkcji, a ósma cyfra numeru seryjnego wskazuje rok produkcji.
    Przykład: E79418 A9 H387936, zgodnie z tym numerem seryjnym data produkcji tej drukarki przypada na styczeń 2019 r.
    A = styczeń B = luty C = marzec D = kwiecień E = maj F = czerwiec G = lipiec H = sierpień J = wrzesień K = październik L = listopad M = grudzień[
    7 = 2017 8 = 2018 9 = 2019
    Idąc tym tropem
    drukarka jest z grudnia 2010r

Wprowadzenie na rynek 2011-01-01
    Może i tak być. około 8 lat (wygląda jakby miała ze 25 ;) ) Na liczniku 24,5 tys czyli średnio 300 stron rocznie co daje przeciętnie JEDNĄ stronę na dzień roboczy. Jak była w biurze to mało.

Znalazłem też na jakimś forum:
    Cytat:
    Drukarki Brother z tuszem niedrogim
    markusof posty użytkownika: 458
    Październik 2015 r edytowany
    http://support.brother-usa.com/orderinfo/docu...termine_the_serial_number_production_date.pdf

Drukarki Brother wyprodukowane PRZED marcem 2014 r. Mogą korzystać z tanich kaset lub wkładów
    W tej chwili nie jesteśmy pewni, czy będą działać .. Będziemy na bieżąco ..
    Sąsiad ma drukarkę z listopada 2014 roku i NIE wykrywa kartridży - 3 różnych osób / marek
    Więc to jest FAKT!

Link u mnie nie działa, mam zarejestrowane konto pl ale nie da się zalogować ani zarejestrować na :( na https://www.brother-usa.com/login#
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Brother HL-2035 to bardzo fajne i proste drukarki, wprost idealne do domu i biura gdzie nie drukuje się dużo. Bardzo proste w serwisowaniu, tanie materiały eksploatacyjne - toner, bęben.
    Fuzer zostaw w spokoju, on służy do zapieczenia czarnego proszku w papier, nie ma nic wspólnego z bladym wydrukiem.
    Ty zacznij od zakupu nowego kartridża (tonera) oraz za jednym zamachem bębna, bo bardzo tani. Weź to u jednego sprzedawcy to będzie tańsza wysyłka.

To od słów "Znalazłem też na jakimś forum:" dotyczy drukarek atramentowych a nie HL-2035. W twojej drukarce i całej serii podobnych modeli nie ma żadnych chipów zliczających, żadnych zabezpieczeń. Są najbardziej przystosowane do używania materiałów zastępczych. Warto ją doprowadzić do stanu używalności.
  • Poziom 39  
    Kiedyś kupiłem epsona z przebiegiem 35 tyś i też miał blade wydruki.
    Problemem była zakurzona osłona, gdzie się kręciło lusterko lasera.
    Po przeczyszczeniu zaczęła drukować jak nowa.
  • Poziom 29  
    Znalazłem bęben z zębatką za 16 zł, Podejrzanie tani. Kupić sam bęben czy cały moduł?
    Czekam na kontakt bo ktoś ma taką samą drukarkę, która po wymianie tonera drukuje tylko prawą część strony.

sanfran napisał:
    Nie wiem gdzie to jest w HL-2035.
    Zgodnie z instrukcją czyściłem drut ładujący za pomocą niebieskiej płytki. Nic to nie zmieniło.
  • Poziom 39  
    Skoro bęben jest wg ciebie za tani to znajdź droższy...
    "Po wymianie tonera" - skąd toner, nowy czy regenerowany? Są w sprzedaży bardzo dobre tonery zamienniki nie regenerowane. I takie bym ci polecał. Czytałem komentarze u niektórych sprzedających regenerowane gdzie ludzie wręcz stwierdzają, że proszku w nich jest co kot napłakał.
    Papierowym ręcznikiem przetrzyj czarny wałek na tonerze i spójrz pod kątem czy nie mam na nim wyrzeźbionych rowków co świadczy, że był używany i może być pusty.
    Wyjmij toner, który kupiłeś i pokiwaj nim na boki tak jakbyś przesypać z jednej strony na drugą. I sprawdź czy się zmienił wydruk.
    Bęben kup jako rurę, wymiana polega na zdjęciu blaszki zabezpieczającej z pręta, zdjęciu plastikowego łożyska, wysunięciu tego pręta z bębna, oczyszczeniu takiej kudłatej listwy znajdującej się za bębnem, włożeniu nowej rury i wsunięciu pręta do wewnątrz. Tylko rób to z wyczuciem, bo pręt wsuwa się tylko z jednej strony, pchając na siłę uszkodzisz styki wewnątrz bębna. Jak idzie z oporami to zmień stronę wkładania do bębna (stronę bębna, nie pręta). Pozakładaj łożyska i wsuń blaszaną podkładkę zabezpieczającą.
    Na Youtube jest dużo filmików przedstawiające to co opisałem.

I jeszcze jedno - reset bębna nie przywraca stanu świetności bębna, lecz jedynie resetuje elektroniczny licznik. Bęben się wymienia i wtedy resetuje licznik, aby drukarka wiedziała ile już wydrukowano stron na tym bębnie i przed końcem przewidywanej żywotności poinformowała użytkownika o konieczności jego wymiany.
    Tak jak w samochodzie skasowanie licznika od paliwa nie napełnia zbiornika do pełna...
  • Poziom 29  
    krakarak napisał:
    Skoro bęben jest wg ciebie za tani to znajdź droższy...
    Podejrzanie tani.. miałem na myśli że marnej jakości.
    Zastosuję się do porad od Ciebie. Może będę miał drugą HL-2035 do prób, przekładek i dopiero wtedy kupię to co potrzebne. Dam znać o efektach.
  • Poziom 29  
    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety nie będę miał drugiej do prób/podmianek.
    Napiszcie mi proszę jak oceniacie szansę, że po wymianie bębna i tonera wydruki będą prawidłowe. Bo raczej nie warto wydawać ok 50 zł a później wyrzucić drukarkę.
  • Poziom 21  
    Aż się chce napisać:
    "zajrzyj na dno kubka po wypiciu kawy i tam znajdziesz odpowiedź" :) :)
    Raczej nikt Ci nie odpowie na Twoje pytanie, bo nawet jeżeli to i tak na Twoją odpowiedzialność i to Ty wydasz pieniądze na nowy bęben.
    Albo podmianka na drugi z innego urządzenia, albo wymiana na nowy.
  • Poziom 39  
    sanfran napisał:
    Kiedyś kupiłem epsona z przebiegiem 35 tyś i też miał blade wydruki.

HenryK3 napisał:
    Nie wiem gdzie to jest w HL-2035.

Osłony lustra lasera nie chce ci się poszukać?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Blady wydruk w laserowych brotherach jest spowodowany najczęściej pustym wkładem lub brudną optyką modułu lasera. Zużyty bęben światłoczuły objawia się najczęściej czarnymi plamami z lewej strony wydruku. W wymianę samego wałka bym się nie bawił, w zespole bębna jest jeszcze kilka części ulegających zużyciu. Wyjmij wkład z tonerem i obejrzyj wałek dewelopera - powinien być równomiernie powleczony tonerem, bez pionowych smug i prześwitów, cały matowy. Jeśli nie jest - wkład do wymiany. Nad bębnem wewnątrz drukarki jest pozioma szczelina, w głębi powinna być szybka - przetrzyj ją miękką szmatką. Jeśli to nie pomoże - następny krok to rozbiórka i czyszczenie modułu lasera.
  • Poziom 29  
    Wałek dewelopera równomiernie powleczony tonerem, cały matowy. Wałek światłoczuły wygląda ładnie. Rozkręciłem drukarkę. Szybka i lustro były idealnie czyste. Zamiast wymieniać w ciemno toner i wałek prościej byłoby kupić z ogłoszenia HL-2032 + nowy toner (oryginał) Brother za 80 zł.
    To koniec moich przygód z tą maszyną, pójdzie do utylizacji. Złamałem też cienką plastikową dźwignię (nie wiem jak ją nazwać) z tyłu drukarki i teraz miga Error.
    Bardzo dziękuję wszystkim Kolegom za zaangażowanie i porady.