Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta SPK5015 Brak dzwięku

09 Sty 2020 23:03 369 2
  • Poziom 5  
    Głośnik/kolumna firmy Manta, model SPK5015, brak dźwięku, wymieniłem te rezystory i tranzystory zaznaczone na czerwono
    , lecz nie wiem jaka była moc rezystora, wziąłem moc z tego tematu -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3627174.html
    włączyłem i dalej to samo, zdemontowałem chłodzenie i zobaczyłem następne spalone rezystory, i tu mam zagadkę ponieważ nie wiem jakiej one są mocy;/

rezystory zamontowałem 120Ohm:

zaznaczone na niebiesko :
    Manta SPK5015 Brak dzwięku Manta SPK5015 Brak dzwięku Manta SPK5015 Brak dzwięku Manta SPK5015 Brak dzwięku

Może ma ktoś schemat lub podobną płytkę i podesłałby fotkę jakie elementy tam są ;-)
  • Poziom 32  
    Naprawa wzmacniaczy mocy nie polega na wymianie uszkodzonych elementow. Najpierw szukamy przyczyny tego uszkodzenia a dopiero jak to wiemy wymieniamy elementy na sprawne.
    Przy tak rozleglych uszkodzeniach urzadzenie naprawia sie etapami a nie hurtem.
    Najpierw wlaczamy urzadzenie przez zarowke z pomimieciem kontroli procesora ( bloku standby ) i wykonujemy pomiary na podstawie ktorych wnioskujemy ktore bloki sa sprawne i na podstawie tych informacji podejmujemy dalsze kroki.
    Dzielimy wzmacnaicz na podbloki i uruchamiamy je etapami rozpinajac w sposob madry i w razie potrzeby modyfikujac dany obwod tak aby zapobiec uszkodzeniu pozostalych czesci.
  • Poziom 5  
    Dzięki za info ziomuś ;'-)

Głośnik poleciał w śmietnik :P