Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W203 przedlift - Podmiana pamięci EEPROM

10 Sty 2020 12:05 210 4
  • Poziom 11  
    Witajcie. Zdiagnozowałem w moim Mercedesie W203 problem z drenowaniem prądu przez licznik. Zakupiłem dokładnie taki sam licznik, wszystkie numery się pokrywają, wygląda identycznie. Po podpięciu wszystkie funkcje działają, jednak w miejscu przebiegu wyświetlają się tylko kreski. Postanowiłem podmienić kości z jednego licznika do drugiego i tutaj pojawiają się moje problemy.
    W oryginalnym liczniku jest pamięć od firmy ST 93C86W6, natomiast w nowym Microchip 93LC86. Czy mogę podmienić same kości i wszystko będzie wporzadku ? I czy wogole sama zamiana tej pamięci wystarczy aby licznik funkcjonował prawidłowo ?
  • Poziom 41  
    Jak numery się zgadzają to powinno zadziałać.Profilaktycznie kopię eeprom zrób.
  • Poziom 26  
    To ta sama pamęć :). Albo zrób klona albo podmień .
  • Poziom 11  
    Dzięki za informacje :D . Wolałem się upewnić ponieważ nie mogłem znaleźć konkretnych datasheet i według moich poszukiwań owe kości różniły się napięciem zasilania. Chciałem zrobić kopię programatorem ale mój jedyny padł i nie chciał się łączyć.
  • Poziom 41  
    Numery licznika i płytę porównaj bo mimo że pamięć ta sama to wsad wtedy będzie się różnić i nie zadziała.