Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Daewoo Matiz - Nie odpala na zimnym

10 Sty 2020 12:38 231 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić wiem że już takich tematów było wiele ale po wymianie z innego Matiza działającego kabli, świec, pompy paliwa, całego aparatu zapłonowego, czujnika krokowego oraz tego czujnika co jest zaraz pod szybą i nie pamiętam dokładnie jak się nazywa z wężykiem taki przedmuchem go dalej nie odpala na zimnym. Dlatego więc proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić. Dodam jeszcze g kontrolki po odpaleniu gastro normalnie check się nie świeci a gdy przekładam te części z tego co nie odpala do tego co był sprawny to wszystko działa więc to na pewno nie to co jeszcze mogło nawalić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Ktoś powymieniał części w ciemno bez wyraźnej przyczyny.
    Może wskazania temperatury, które widzi sterownik i przygotowuje dawkę paliwa są nieprawidłowe dla rozruchu na zimnym.
  • Poziom 18  
    jaskiniowiec24 napisał:
    bo już nie wiem co mam zrobić

To zrób jeszcze jedno. W kolektor ssący wstrzyknij trochę Plaka( środek w sprayu do czyszczenia plastiku).
    Jeżeli silnik odpali, to sprawa jest raczej prosta-brak kompresji.
  • Poziom 10  
    A czy przy braku kompresji jeździłby normalnie? Bo jak jest cieplej pali od strzału i jeździ też normalnie.Moze wtryski sam nie wiem?Tego jeszcze nie zamieniałem.
    Mam nadzieję że to nie coś poważniejszego w elektryce.
  • Poziom 18  
    jaskiniowiec24 napisał:
    A czy przy braku kompresji jeździłby normalnie?

Tak będzie jeździł normalnie. Bo w miarę wzrostu temperatury silnika, wzrasta uszczelnienie tłok- cylinder a tym samym zwiększa się ciśnienie sprężania. Do sprawdzenie jeszcze pozostają zawory.
  • Moderator Samochody
    jurtur napisał:
    Bo w miarę wzrostu temperatury silnika, wzrasta uszczelnienie tłok- cylinder a tym samym zwiększa się ciśnienie sprężania.
    Bzdura, jest dokładnie na odwrót. Pompka paliwa pewnie się kończy.
  • Poziom 10  
    Robokop czytaj uważnie pompka wymieniona. Oczywiście bez urazy.
  • Poziom 18  
    robokop napisał:
    Bzdura, jest dokładnie na odwrót. Pompka paliwa pewnie się kończy.

Pewnie masz rację, ale mnie się gdzieś obiło o uszy, że metal rozszerza się pod wpływem ciepła (zostawia się luz na zamku pierścienia uszczelniającego, aby nie pękał przy rozszerzaniu), a gorący olej doskonale uszczelnia tłok.
  • Poziom 10  
    Jezeli macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie jutro będę się bawić i albo będzie dobrze albo polegnę.
  • Moderator Samochody
    jaskiniowiec24 napisał:

Robokop czytaj uważnie pompka wymieniona. Oczywiście bez urazy.
    A zmierzyłeś chociaż ile ciśnienia daje na szynę paliwową? Oczywiście że nie. To przy okazji sprawdź jeszcze ciśnienie sprężania na zimnym silniku. Jeśli będzie poniżej 9-10 atm. to masz przyczynę.
  • Poziom 10  
    Witam.Wymienilem czujnik cieczy,wtryski,przeczyscilem przepustnice,ale chyba to była cewka bo jakieś takie dziwne buczenie z niej się wydobywało jak się ucho przyłożyło.Jutro pojeżdżę i jak będzie ok. to zamknę temat.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Teraz tak prawie dwa tygodnie po wymianie cewki auto jeździło prawie normalnie a teraz znowu problemy z odpaleniem tyle że po trzykrotnym odpalił.
    Sam już nie wiem chyba jedna się poddam.
  • Poziom 10  
    jaskiniowiec24 napisał:
    Teraz tak prawie dwa tygodnie po wymianie cewki auto jeździło prawie normalnie a teraz znowu problemy z odpaleniem tyle że po trzykrotnym odpalił.
    Zamykam na razie temat nie rozwiązany.
  • Poziom 10  
    jaskiniowiec24 napisał:
    Zamykam na razie temat nie rozwiązany.

Dodano po 30 [sekundy]:

Nie rozwiązałem.